Niedziela, 2.10.2022, Imieniny: Slawa, Dionizy, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Podróż sentymentalna i spojrzenie w przyszłość. Za nami gala z okazji 70-lecia "Medyka" (zobacz zdjęcia)

13.05.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Podróż sentymentalna i spojrzenie w przyszłość. Za nami gala z okazji 70-lecia "Medyka" (zobacz zdjęcia)
Fot.RB

Moc wspomnień, wzruszeń i życzenia na przyszłość. Za nami jubileuszowa gala Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej. 70-lecie "Medyka" świętowano w elbląskim teatrze. Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia. 

 

Galą w Teatrze im. Aleksandra Serwuka Szkoła Policealna im. Jadwigi Romanowskiej rozpoczęła dziś (13 maja) obchody 70-lecia. Uroczystość była okazją, aby przypomnieć sobie ciekawą historię szkoły i osoby, które ją współtworzyły. Nie obyło się oczywiście również bez wzruszeń, gratulacji i życzeń na kolejnych co najmniej 70-lat.  

 

Na gali pojawili się zarówno obecni słuchacze, jak i absolwenci szkoły, wykładowcy, również ci emerytowani, a także liczne grono przyjaciół "Medyka", wśród nich m.in. przedstawiciele instytucji oświaty i placówek medycznych, a także władz wojewódzkich i lokalnych, jak: posłanka Elżbieta Gelert, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, wicewojewoda warmińsko-mazurski Piotr Opaczewski i wiceprezydent Elbląga Michał Missan. 

 

To sentyment do tej szkoły sprawił, że tutaj jestem. Przez 16 lat uczyłam w "Medyku" analizy leków. Właśnie wspominałyśmy kontakty z uczniami, pracownie... Naprawdę było fajnie. Bardzo lubiłam kontrakt z młodzieżą i myślę, że młodzież mnie również lubiła. Tego mi brakuje

- wspomina Jolanta Grazowska, która dziś świętowała 70-lecie wspólnie z "Medykiem".

 

Mam bardzo dobre wspomnienia z pracy w "Medyku". To taka szkoła, do której trafiała młodzież po ogólniakach, czyli już dorośli, ale jeszcze niedojrzali. To była wspaniała młodzież, chciała się uczyć, pracować. Mieli niesamowity zapał, nam nauczycielom aż chciało się uczyć

- dodaje Hanna Cichosz-Skarbek, która nauczała w "Medyku" kinezyterapii. 

 

"Dajemy Wam skrzydła, a Wy pokazujecie nam, że nauczyliście się latać". To hasło obchodów jubileuszu. Nic dziwnego. Przez lat działalności "Medyka", który w 1951 roku rozpoczynał funkcjonowanie jako Ośrodek Szkolenia Młodszych Pielęgniarek PCK, w szkole wykształcono blisko 5 tys. pielęgniarek, farmaceutów, ratowników medycznych, fizjoterapeutów, a ostatnio również opiekunów medycznych, masażystów, czy asystentów stomatologicznych.

 

Siłą naszej szkoły są absolwenci, słuchacze. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że oczekiwania słuchaczy w momencie przyjścia do szkoły nie zawsze są takie same i oczywiste. Zdarza się, że młodzież, szczególnie ta przychodząca po szkole średniej, mówiła: w zasadzie to ja nie wiem, co chcę, mam jakieś wyobrażenie, że może mi się to spodoba. W trakcie edukacji bardzo często okazywało się, że odnajdywali się w zawodzie, że odnajdywali w sobie pasję, bardzo często kontynuują naukę na studiach. To cieszy, bo okazuje się, że potrafimy w nich rozpalić zamiłowanie do zawodu. Myślę, że siłą szkoły jest atmosfera, są relacje, danie wiary w to, że każdy z nas może chcieć więcej. To są te skrzydła, które doczepiamy absolwentom

- mówiła w rozmowie z info.elblag.pl Marioletta Borkowska, dyrektorka placówki. 

 

Absolwenci, a także obecni słuchacze Szkoły Policealne im. Jadwigi Romanowskiej, zgodni przyznają: To szkoła, która daje wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy w wybranym zawodzie. 

 

To szkoła przyjazna, ale też wymagająca. Mamy dużo nauki i dużo musimy z siebie dawać, ale jeszcze więcej zyskać. Przecież po to tu jesteśmy, aby zdobyć wiedzę, umiejętności. Ja jestem na kierunku opiekun medyczny, znam osoby, które go ukończyły i są świetnymi fachowcami. To oznacza, że szkoła kształci bardzo dobrze

- dodaje Aneta Kaźmierczak słuchaczka szkoły.

 

Przypomnijmy. Gala w teatrze to początek obchodów 70-lecia Medyka. Jeszcze dziś (13 maja) wieczorem odbędzie się Bal Absolwentów. W sobotę (14 maja) od godz. 11 szkoła zaprasza na "Herbatkę w Medyku", czyli spotkanie absolwentów w siedzibie szkoły przy ul. Saperów. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Gala z okazji 70-lecia "Medyka". ( zdjęć 83 )
Dodano: 2022-05-13 | Fot.RB
0

Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Natalia Stachurska
  Sobota, 14.05

  Bardzo miło wspominam tą szkołę !

 2. 2
  +2
  ~ Natalia Stachurska
  Sobota, 14.05

  Bardzo miło wspominam tą szkołę !

 3. 3
  +2
  ~ Natalia Stachurska
  Sobota, 14.05

  Bardzo miło wspominam tą szkołę !

 4. 4
  +1
  ~ Natalia Stachurska
  Sobota, 14.05

  Bardzo miło wspominam tą szkołę !

 5. 5
  --1
  ~ było
  Sobota, 14.05

  Gratulacje! Powodzenia! Trochę pustawo na sali. Gustlik jednak jest , a wydawało się że się gniewa na elbląskich kumpli. Co z Wróblewskim? Uroczystość uświetniła mina czerepaka bardzo aktywnego i kwalifikuje go do zainteresowania ze strony absolwentów tej szkoły.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1601850986481