Środa, 28.09.2022, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Ranking szkół przyjaznych LGBTQ+. Jakie oceny dostaną placówki z Elbląga i okolic?

29.03.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ranking szkół przyjaznych LGBTQ+. Jakie oceny dostaną placówki z Elbląga i okolic?

Liceum Sztuk Plastycznych z Gronowa Górnego znalazło się w ubiegłym roku w gronie 10. szkół najbardziej przyjaznych LGBTQ+ w Polsce. Jak tym razem wypadną w rankingu placówki z Elbląga i okolic? Przekonamy się niebawem. Właśnie ruszyła ocena szkół.

W pierwszej 10. ubiegłorocznej edycji Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+ znalazły się aż dwie szkoły z województwa warmińsko-mazurskiego. I Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie zostało ocenione jako druga najbardziej przyjazna osobom LGBTQ+ szkoła w Polsce. Na 6. miejscu uplasowało się Liceum Plastyczne z Gronowa Górnego koło Elbląga

- przypomina Martyna Kozdra, koordynatorka Rankingu w województwie warmińsko-mazurskim.

 

Ranking Szkół Przyjaznych LGBTQ+, zgodnie z zamysłem organizatorów przedsięwzięcia, ma pomóc młodzieży w wyborze przyjaznej, bezpiecznej i otwartej szkoły średniej. - Dzięki odpowiedziom kandydaci i kandydatki do szkół średnich będą mogli wybrać bezpieczną szkołę dla siebie. Z ogólnopolskich badań Kampanii Przeciw Homofobii wynika, że statystycznie w każdej klasie znajduje się 1 osoba LGBTQ+, a 7 na 10 młodzieży nieheteronormatywnej przynajmniej raz miało myśli samobójcze – często może być to związane z brakiem akceptacji w środowisku szkolnym - przekonują twórcy rankingu.

 

Na początku zestawienie było przygotowywane tylko dla szkół ponadpodstawowych ze stolicy. W ubiegłym roku po raz pierwszy objął zasięgiem całą Polskę. W tym roku będzie podobne. Na stronie maparownosci.pl można oceniać szkoły w kraju pod kątem otwartości, bezpieczeństwa i akceptacji dla młodzieży LGBTQ+.

 

W tym roku, udział w badaniu może wziąć nie tylko każdy uczeń i każda uczennica szkoły ponadpodstawowej, ale także nauczyciele i nauczycielki. Podobnie jak w każdej edycji, wystarczy kliknąć na wybraną przez siebie placówkę, a wyświetli się ankieta, którą można wypełnić i na podstawie której zostaną wystawione placówkom oceny. Szkoły średnie otrzymują oceny – takie jak w systemie edukacji – od jedynki do piątki. Ankieta jest otwarta do 30 kwietnia. W tym roku Ranking otrzymał patronat Komisji Europejskiej

- dodaje Martyna Kozdra.

 

Ocena szkół ruszyła w poniedziałek, 28 marca i potrwa do 30 kwietnia. Na mapie znajdziemy również 33 szkoły średnie z Elbląga i okolic. Wyniki czwartego Rankingu poznamy w maju. Wtedy też Dyplomami Równości zostanie nagrodzonych 10. najbardziej przyjaznych szkół z całej Polski.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%20.0 %80.0


Komentarze do artykułu (29)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +27
  ~ znowu szabla w ...
  Wtorek, 29.03

  Puknijcie się w pałę. Zorganizujcie też konkurs (ranking) na najbardziej śmierdzącą kupę i zróbcie wystawę uczniowskich cock&pussy. Czy w szkołach jest problem z LGBT i jakakolwiek dyskryminacja? Znajdźcie inny sposób na reklamę szkoły i nie ogłaszajcie wszem i wobec że "artysta" inaczej postrzega to i tamto oraz ma skłonności wikarego (też artysty).

 2. 2
  +49
  ~ RGB+-
  Wtorek, 29.03

  A jak z rankingiem szkół przyjaznym uczniom, i osobą z niepełnosprawnością ruchową?

 3. 3
  +35
  ~ Leo
  Wtorek, 29.03

  Co za debilny pomysł??? Debilny konkurs i ranking!!!

 4. 4
  +31
  ~ Wet
  Wtorek, 29.03

  Może by się za naukę zabrali 😀

 5. 5
  +33
  ~ SPRAWIEDLIWY
  Wtorek, 29.03

  To informacja dla rodzica do której szkoły (przyjaznej LGBTQ + - = i inne dziwne rzeczy) nie zapisywać swojego Skarbu -Dziecka. My Rodzice Dziękujemy za informacje.

 6. 6
  +23
  ~ Ooo
  Wtorek, 29.03

  Ale bełkot

 7. 7
  +25
  ~ Dziwny ten świat
  Wtorek, 29.03

  Dzieciom już się w głowach przeprawraca z tą odmiennością Nie chciałabym oceniać innych, ale czasem to zastanawiam się do czego ten świat zmierza...

 8. 8
  +17
  ~ Ciekawe jak sprawdzili
  Wtorek, 29.03

  Ciekawe w jaki sposób sprawdzali stopień tolerancji w szkole? Czy na przerwach całują się ze sobą dziewczyny na korytarzu? Czy chłopcy noszą bez przeszkód makijaż i koledzy nie walą ich za to w mordę? Czy na długiej przerwie wchodzą po dwóch do jednej kabiny w ubikacji skąd następnie dochodzą dziwne odgłosy? Naprawdę to jest ciekawe, metodologia badań która pozwala potem ułożyć taki ranking...

 9. 9
  +17
  ~ Olo
  Wtorek, 29.03

  Widziałem tą LGBT-owską młodzież zwłaszcza te kolorowe łby dziewczyn rodzice chyba szczęśliwi i dumni ,że tam chodzą i tak się reklamują cudaki . Moje dzieci tam nogi nie postawią w progu tej szkoły .

 10. 10
  +6
  ~ kk
  Wtorek, 29.03

  nie ma takiej szkoły w Gronowie :) rzetelnośc dziennikarska, nie mają o czym pisać

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1675760746002