Niedziela, 27.11.2022, Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Kryzys na rynku wynajmu mieszkań? " Z dnia na dzień ceny poszły w górę"

27.03.2022, 16:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Kryzys na rynku wynajmu mieszkań? " Z dnia na dzień ceny poszły w górę"

Coraz więcej uchodźców z Ukrainy szuka mieszkań do wynajęcia. W Elblągu mogą mieć z tym spory problem. W ostatnim czasie nie tylko skurczyła się baza lokali, ale jednocześnie ich ceny poszły w górę.

 

O kryzysie na rynku wynajmu mieszkań mówią eksperci. To efekt rosnącej liczby uchodźców z Ukrainy, którzy dotarli do Polski, uciekając przed wojną. W dużych miastach znalezienie dobrego i niedrogiego lokum jest dużym wyzwaniem. Jak sytuacja wygląda w Elblągu?

 

Mamy bardzo dużo telefonów, pytań o mieszkania dla uchodźców z Ukrainy. Zainteresowanie jest naprawdę duże, choć sporo osób szuka np. dwupokojowych mieszkań dla dziewięciu osób. Niektórzy właściciele mieszkań mają jednak wątpliwości, nie wszyscy decydują się na taki wynajem. Powodem jest trudna sytuacja jeśli chodzi o zabezpieczenie prawne. Prawo chroni uchodźców. Ci jednak, co oczywiste, nie wiedzą na jak długo wynajmują mieszkanie - to mogą być miesiące, ale też i lata. Coraz więcej osób woli więc wynająć mieszkanie firmie, która zatrudnia osoby z Ukrainy i z nią mieć podpisaną umowę. Wtedy właściciel nie musi się martwić, że będzie miał jakieś problemy

 

- mówi Andrzej Sznajdrowski z ABC Nieruchomości.

 

W Elblągu w ostatnich tygodniach zwiększyło się zainteresowanie wynajmem i skurczyła baza mieszkań. Jednocześnie ich ceny poszły w górę.

 

 

- Sytuacja na rynku jest w tej chwili bardzo dynamiczna. Zwiększyło się nie tylko zainteresowanie. Ceny wynajmowanych mieszkań poszyły w górę o ok. 30 proc. Praktycznie z dnia na dzień zdrożały o kilkaset złotych, dotyczy to również lokali już wynajmowanych - dodaje Andrzej Sznajdrowski.

 

 

Nie mamy wielu pytań w sprawie mieszkań dla uchodźców. To jednak zależy chyba od specyfiki apartamentów, które mamy w ofercie. To mieszkania typowo na długoterminowy najem, o podwyższonym standardzie. Te mieszkania już wcześniej były dosyć drogie - przykładowo, za dwupokojowe mieszkanie to 2,5 tys. wzwyż. One nie podrożały. Oczywiście najemcy będą więcej płacili za czynsz, ogrzewanie, czy energię elektryczną - to wszystko już jest droższe. Ogólnie ceny mieszkań w Elblągu poszły w górę, to zauważamy. W czasie pandemii rzeczywiście były one niższe

 

- mówi Anna Kraińska z Freedom nieruchomości.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --12
  ~ Hhhh
  Sobota, 26.03

  Nigdy mieszkanie na wynajem !!! Im ciągle mało kasy ,myśli taki właściciel że za dwa pokoje weźmie 5 tysięcy po co dawać zarabiać tym łajzom

 2. 2
  --9
  ~ Golo
  Sobota, 26.03

  Gdzie jest teraz bardzo dobrze każdy kto chce niech się dzieje w dniu dzisiejszym świecie nie ma prawa do lokalu.

 3. 3
  --4
  ~ Hhhhh
  Niedziela, 27.03

  Hhhh łazja to zciebie jest durna rusko onuco

 4. 4
  +4
  ~ Czyściciele kamienic
  Niedziela, 27.03

  Już się zaczęło czyszczenie kamienicy przez administratorów min.z ul. Krzyżanowskiego. Mojego mieszkania nie dostaniecie !

 5. 5
  +6
  ~ Egon
  Niedziela, 27.03

  Ludzie są dziwni myślą że jak wynajmą dla Ukraińców mieszkanie czy pokój dostaną po 1200 od osoby to są szczęśliwi a tu haczyk po 1 dotacje tylko dostaje przez 2 miesiące pużniej takich Ukraińców ciężko wyprosić są na prawie dotacji po 2 miesiącach już nie ma a Ukraińcy dalej mieszkają za nic nie płacą i z wszystkiego korzystają

 6. 6
  +2
  ~ Normalna
  Niedziela, 27.03

  Powinny taniec a nie drożeć. Przecież ludziska mają mniej kasy w kieszeni.

 7. 7
  +5
  ~ Do@Normalna
  Niedziela, 27.03

  Pazerność,chciwość, wyzysk. To cechy tych co windują ceny, niestety.

 8. 8
  0
  ~ elbinger
  Niedziela, 27.03

  Jak ceny idą w górę to nie kryzys, tylko ożywienie i większe zainteresowanie na rynku.

 9. 9
  +2
  ~ do elbinger
  Poniedziałek, 28.03

  mylisz się

 10. 10
  --2
  ~ Janusz Biznesmen
  Poniedziałek, 28.03

  Wynajmę mieszkanie kawalerkę 20 m 2,bez mebli, stara kamienica, piece, Cena 3000 zl miesiecznie plus czynsz i media Drogo? Czemu tak drogo? Bo wojna hehe tylko dla potrójnie zaszprycowanch

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1220400333405