Czwartek, 1.12.2022, Imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Zamknięty kilka lat temu, teraz niszczeje i świeci pustkami. Miasto ma pomysł na hotel Stadion

14.03.2022, 08:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zamknięty kilka lat temu, teraz niszczeje i świeci pustkami. Miasto ma pomysł na hotel Stadion

Hotel Stadion przy ul. Brzeskiej został zamknięty kilka lat temu. Od tego czasu budynek stoi pusty i niszczeje. Pomysły na jego zaadaptowanie miały dwa elbląskie kluby. Żadnego z nich nie udało się zrealizować. Teraz miasto chce go sprzedać teren wraz z obiektem. Decyzję w tej sprawie podejmą radni na najbliższej sesji.

 

Na sesji Rady Miejskiej w marcu pod głosowanie radnych poddany zostanie projekt uchwały w tej sprawie. Chodzi o sprzedaż nieruchomości przy ul. Brzeskiej, o łącznej powierzchni 0,8439 ha.

 

Na działce nr 435/2 posadowiony jest budynek hotelowo - biurowy. Stan techniczny budynku jest zły, wymaga poniesienia nakładów na remont kapitalny i modernizację. Przedmiotowe nieruchomości położone są na obszarze dla którego brak jest obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Planuje się zbycie przedmiotowych nieruchomości w drodze przetargu

 

- czytamy w uzasadnieniu uchwały. 

 

Przypomnijmy. W 2017 zamknięto hotel przy ul. Brzeskiej, administrowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Ówczesny dyrektor MOSiR Marek Wnuk, przekonywał wtedy, że to najlepsze rozwiązanie. Baza sportowa, pamiętająca lepsze czasy, w ostatnich latach nie tylko nie wychodziła na plus, ale wręcz trzeba było do niej dopłacać. 

 

Od momentu zamknięcia obiekt jednak stoi pusty. Pomysłów na jego zaadaptowanie było kilka. Najpierw wydzierżawić go od miasta chciał IKS Atak, później z podobną propozycją wystąpił klub Concordia. Żadnego z tych planów nie udało się zrealizować. Teraz Miasto chce sprzedać hotel. Decyzję w tej sprawie podejmą radni na najbliższej sesji.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ tak to
  Sobota, 12.03

  Co za problem. Otworzyć Borysa lub alkohole świata i po problemie.

 2. 2
  +20
  ~ 100% elblążanin
  Sobota, 12.03

  "Miasto ma pomysł na hotel........."- sprzedać !

 3. 3
  +16
  ~ capi
  Sobota, 12.03

  Skoro tak pięknie w "uchwale" (chyba powinno być "w projekcie uchwały") królik przedstawia znajomym stan obiektu, to znaczy, że jest on już sprzedany osiołkowi za koszyk marchewek Sam grunt , prawie 1 ha, w takim miejscu ma solidną wartość. No, ale znajomi królika wiedzą jak się dobrać do konfitur. Podobnie jak z basenem szuwarowym Adolfa - zniszczyć i opchnąć za bezcen kolesiom. A jak rujnuje się budynek po, zgodnie z prawem, zlikwidowanym żłobie zwanym Pogotowie Socjalne? Za takie "gospodarowanie" wszyscy zainteresowani dostali kolosalne podwyżki rekompensaty za zaniechanie ewentualnego myślenia. Tylko ten las królika i jego kumpli bardzo śmierdzi.

 4. 4
  +7
  ~ Arc
  Niedziela, 13.03

  Wciskają ukraińców na sale gimnastyczne do szkół - niech do takich pustostanów ich wsadzaja, a nie zabieraja szkoły naszym dzieciom!

 5. 5
  +10
  ~ anty Tusk
  Niedziela, 13.03

  Tak miasto dba o swoje obiekty a Concordi kaza placic za wynajm boiska . Robota ,,Grubego,, !!!

 6. 6
  +11
  ~ nord
  Niedziela, 13.03

  5 lat Ratusz z prezydentami na czele musiał mysleć ,a obiekt niszczał ,by wymysleć ,że trzeba jednak sprzedać . Kosztowne myslenie urzędników .

 7. 7
  +9
  ~ Na czasie
  Niedziela, 13.03

  Budynek przystosować dla uciekinierów z Ukrainy.

 8. 8
  +3
  ~ zaniedbali
  Poniedziałek, 14.03

  ~anty Tusk - gdyby Concordia miała barwy żółto- niebieskie, to też by korzystała z protekcji

 9. 9
  +6
  ~ Józek
  Poniedziałek, 14.03

  Jak pusty od 2017?!? Sam osobiście jeździłem tam w 2021 sprawdzać czy obcokrajowcy, którzy tam mieszkali, przebywają na kwarantannie. Ktoś czegoś nie wie, czy ktoś na lewo sobie interes zrobił?

 10. 10
  +1
  ~ kuk
  Poniedziałek, 14.03

  Ten obiekt nigdy nie był hotelem / bo nie spełniał wymogów hotelarskich /, ale to jest tak jak elbląskim sportem i turystyką "rządzą"delikatnie mówiąc laicy, nieprawdaż?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3137249946594