Poniedziałek, 16.05.2022, Imieniny: Andrzej, Malgorzata, Wienczyslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Na egzaminie teoretycznym 1/4 nowych pytań zawierała błędy! Jak to możliwe?

26.01.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Na egzaminie teoretycznym 1/4 nowych pytań zawierała błędy! Jak to możliwe?
Fot. Archiwum redakcji

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu przeprowadził w poniedziałek (24.01.) egzamin teoretyczny dla 35 osób. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że 1/4 nowych pytań w puli zawierała błędy! Jak to możliwe?

Jak się okazało poniedziałkowe testy egzaminacyjne mające na celu sprawdzenie wiedzy teoretycznej przyszłych kierowców zawierały błędy. - Komisja do spraw weryfikacji i rekomendacji pytań egzaminacyjnych liczy instruktorów, egzaminatorów, językowców, polonistów, instruktorów techniki jazdy. WORD-y płacą od każdego egzaminu teoretycznego, który jest przeprowadzany, 1,5 proc. opłaty na tę komisję - opowiadał Robert Drop, egzaminator nadzorujący. - To pierwszy przypadek, aby w egzaminie wystąpiły błędy.

A było ich sporo. - Wprowadzono 41 nowych pytań. Błędy pojawiły się w 10, czyli właściwie w 1/4 – podkreślił Robert Drop. - W Elblągu mieliśmy jeden przypadek, w którym doszło do unieważnienia, ale chodziło o coś innego. Wówczas zawiodła technika i podczas egzaminu nie wyświetlał się filmik. Ale nigdy nie wystąpił błąd merytoryczny.

Kto popełnił błąd?- Nie wiemy czy błędy zostały popełnione przez Komisję. Ministerstwo Infrastruktury przekazuje pytania do Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych. Ministerstwo zleciło przeprowadzenie kontroli, żeby ustalić kto zawinił – opowiadał Robert Drop.

Do egzaminu teoretycznego przystąpiło w poniedziałek 35 osób z czego 20 otrzymało wynik negatywny.


 

Maksymalnie za test można uzyskać 74pkt, ale żeby zaliczyć egzamin trzeba mieć przynajmniej 68 pkt. Jeżeli osoba X uzyskałaby np. 50 pkt i otrzymała wynik negatywny to jeśli nawet trafiłaby na 2 pytania z nowej puli po 3 pkt każdy, to 50 pkt plus 6 pkt to byłoby 56 pkt, a skoro egzamin zalicza 68 pkt to w tym wypadku nawet jakbyśmy dodali te 6 pkt to wynik nadal będzie negatywny. Ale jeśli osoba Y zdobyłaby 62 pkt to te dwa pytania z nowej puli mogły już zaważyć na wyniku końcowym, bo mogłaby wtedy zyskać 68 pkt i zdać

 

– wyjaśnia Robert Drop.


WORD prosi o kontakt wszystkie osoby, które miały egzamin teoretyczny 24 stycznia  i uzyskały wynik negatywny.

 

Jeśli mają wątpliwości co do tego wyniku, WORD w Elblągu prosi o złożenie pisemnej prośby w celu sprawdzenia czy nie było w teście błędnych pytań i czy fakt ten nie wpłynął na wynik egzaminu! Telefon do kontaktu: 665 507 733

 

- podaje WORD.


Czy ktoś już się zgłosił? - Mamy jedno oficjalne zapytanie. W teście tej pani nie wystąpiło żadne pytanie z nowej puli pytań, ale zawsze warto sprawdzić – przyznał Robert Drop. 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Prof. Bral Czyk
  Czwartek, 27.01

  Językowców?

 2. 2
  0
  ~ Wiesiek
  Czwartek, 27.01

  Nie jestem wcale zaskoczony. Zdawalność teorytyczna była zbyt wysoka to trzeba było podkręcić "trudność", proszę nie winić WORD-u. Teraz mamy trudne czasy, wszystko drożeje a każdy chce się jakoś utrzymać. Trochę wyrozumiałości.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.98422193527222