Poniedziałek, 17.01.2022, Imieniny: Marian, Jan, Antoni
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy miał powstać przy Skrzydlatej. To nadal aktualne?

20.10.2021, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy miał powstać przy Skrzydlatej. To nadal aktualne?
Fot. archiwum redakcji/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Plan budowy Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy przy Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Elblągu ma już kilka lat. Początkowo miał zostać zrealizowany do 2019 roku. Czy inwestycja w ogóle dojdzie do skutku? Na razie zmieniono termin jej zakończenia na grudzień 2024 r.
 

W 2017 roku elbląski WORD za 1,1 mln zł przejął od miasta w użytkowanie wieczyste działkę przy ul. Skrzydlatej, o powierzchni ponad 3 ha. Miał tam powstać Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy, czyli tor, na którym kierowcy mieli doskonalić swoje umiejętności. Ośrodek zobowiązał się, co zostało potwierdzone aktem notarialnym, do zakończenia jego budowy do końca 2019 roku. Napotkał jednak trudności. Warunkiem budowy toru miało być wejście w życie ustawy o kierujących pojazdami. Zgodnie z nią każda osoba, która zdobyłaby prawo jazdy kat. B, obowiązkowo musiałaby przejść dodatkowy kurs doszkalający. Miał się on składać ze szkolenia teoretycznego, prowadzonego w siedzibie WORD i praktycznej jazdy w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy.
 

Jak czytamy, w zarządzeniu w sprawie zmiany terminu zabudowy nieruchomości przy ul. Skrzydlatej, które dziś ukazało się na stronie BIP UM w Elblągu, termin wejścia w życie nowych przepisów wielokrotnie przekładano, a w 2018 roku ostatecznie zawieszono ich procedowanie. 
 

W związku z tym już po raz drugi WORD w Elblągu zwrócił się do Miasta z wnioskiem o zmianę terminu zagospodarowania nieruchomości przy ul. Skrzydlatej. Miasto się zgodziło i tym razem nowy termin zakończenia budowy wyznaczono na koniec grudnia 2024 roku. Jeśli Ośrodek nie sfinalizuje inwestycji do tego czasu, będzie musiał m.in. zapłacić karę umowną, w wysokości 100 tys. zł za każdy rozpoczęty rok zwłoki.

 

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ a ja
  Czwartek, 21.10

  A ja to widzę tak jest w Elblągu WORD wojewódzki tylko pieniądze zamiast do Elblaga ida do olsztyna.Dlaczego w Elblągu nie ma wielu rzeczy np.auto trenażer ukazujące co sie dzieje gdy auto będzie do góry kołami.Tak samo fotel staczający sie z pochyłej.To wszystko jest przywożone na imprezy z olsztyna.Obłuda i zachłannośc olsztyna bez granic. a wy siedzący na stołkach boicie się wychylic bo to olsztyn a hiwd.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.98636794090271