Poniedziałek, 20.09.2021, Imieniny: Konstancja, January
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Elbląg: Karta rowerowa dla każdego!

22.07.2021, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Karta rowerowa dla każdego!

Wakacyjne szkolenie: 28-29 lipca 2021 r. w godz. 10:00 – 14:00. Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu zapraszają na bezpłatny kurs i egzamin. Wakacje to idealny czas na podniesienie swojej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i zdobycie nowych uprawnień.


Obowiązujące od niedawna, nowe przepisy dotyczące hulajnóg elektrycznych oraz urządzeń transportu osobistego jeszcze bardziej zobowiązują do posiadania karty rowerowej. Bez niej osoba w wieku do 18 lat nie może poruszać się po drogach publicznych rowerem, hulajnogą elektryczną oraz tzw. UTO np. deskorolką elektryczną. Dlatego Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu zapraszają na szkolenie po którym będzie można uzyskać te uprawnienia.  


 


Podczas kursu będą poruszane zagadnienia obejmujące m.in. podstawowe pojęcia w ruchu drogowym, znaki i sygnały drogowe, manewry na drodze, zachowanie podczas wypadku, pierwszą pomoc oraz praktyczną jazdę na rowerze

 

– mówi podkom.Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu.


 

Każdy z uczestników otrzyma materiały dydaktyczne. Na koniec drugiego dnia szkolenia odbędzie się egzamin, który będzie podstawą do wydania karty rowerowej przez Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego – wprzypadku osób, które ukończyły już szkołę podstawową lub Dyrektora Szkoły Podstawowej do której uczęszcza dziecko. Wakacyjne szkolenie: 28-29 lipca 2021 r. w godz. 10:00 – 14:00.

 

Zajęcia dla dzieci w wieku od 10 lat i młodzieży, która ukończyła szkołę podstawową będą odbywały się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Elblągu przy ul. Skrzydlatej 1. Warunkiem uczestnictwa w kursie i egzaminie jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych. Szczegółowych informacji udzielają organizatorzy: inspektor BRD WORD Adam Borowiecki tel. 55 233 40 50 w. 1 oraz podkom. Wiktor Kaczmarek z elbląskiej drogówki tel. 47 734 15 95.


kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  Staszek
  Czwartek, 22.07

  Takie akcje organizowane przez Policję, trzeba częściej robić. Wiedza dzisiejszej młodzieży jak poruszać się po chodnikach, ulicach jest mizerna. W latach sześćdziesiątych ówczesna Milicja w Szkołach Podstawowych robiła Kursy Rowerowe. Młodzież chętnie po lekcjach zostawała, by podnieść wiedzę o Ruchu Drogowym.

 2. 2
  +1
  ~ Rodzice
  Piątek, 23.07

  A w 130 tys mieście Elbląg nadal nie ma miasteczka rowerowego. Jak wam nie wstyd rządzący i radni w Elblągu.

 3. 3
  0
  ~ Kolo
  Piątek, 23.07

  Młodzież... atakować.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.