Wtorek, 23.07.2024, Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

"Elblążanie nie noszą maseczek, a później jest płacz, jak dostaną mandat". Trwają wzmożone kontrole policji

18.01.2022, 16:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Elblążanie nie noszą maseczek, a później jest płacz, jak dostaną mandat". Trwają wzmożone kontrole policji

Tylko minionej doby mieliśmy 122 interwencje dotyczące osób nienoszących maseczek w miejscach publicznych - mówi nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu. Policjanci wrócili do wzmożonych kontroli. Na patrol możemy natrafić w centrum handlowym, małym sklepie osiedlowym czy tramwaju. 

 

 

Przez Polskę przechodzi już piąta fala pandemii, tymczasem elblążanie nadal mają problemy z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa, podkreśla Czytelnik info.elblag.pl.

 

 

Ludzie codziennie zakażają się koronawirusem, codziennie ktoś umiera, a wielu mieszkańców nadal ma duży problem z tym, żeby założyć maseczkę. Widzę to, jeżdżąc tramwajem, czy robiąc zakupy. Większość osób nie robi sobie nic z obostrzeń. W moim osiedlowym, niewielkim sklepie w ostatnim czasie, dosłownie dzień po dniu były kontrole policji. Co z tego, skoro sama kasjerka nadal maseczki nie nosi. Elblążanie niestety nie przestrzegają obostrzeń, a później jest płacz, jak policja ich przyłapie i mają zapłacić mandat

 

- mówi pan Łukasz, mieszkaniec Elbląga.

 

Słowa mężczyzny zdają się potwierdzać statystyki policji, która wróciła do wzmożonych kontroli. Funkcjonariusze codziennie sprawdzają, czy osoby przebywające w miejscach publicznych przestrzegają obostrzeń, głównie tego dotyczącego nakazu zasłaniania nosa i ust. Patrole pojawiają się mi.in. w sklepach, galeriach handlowych, czy pojazdach komunikacji miejskiej. Niemal każde takie odwiedziny kończą się mandatami i pouczeniami.

 

 

Kontrole odbywają się regularnie. W ostatnim tygodniu mieliśmy codziennie grubo ponad 100 interwencji, czyli sytuacji kiedy okazywało się, że dana osoba łamie nakaz noszenia maseczek w miejscach publicznych. Najczęściej takie sytuacje kończą się pouczeniem, ale zdarzają się również mandaty. Tylko ostatniej doby interweniowaliśmy 122 razy w sprawie maseczek

 

- mówi nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. 

 

Jak dodaje oficer prasowy, część kontroli jest efektem zgłoszeń od mieszkańców, które trafiają na policję. 

 

- Mamy ich kilka dziennie. Stąd też te kontrole nawet w najmniejszych sklepach. Ludzie widzą, że w danym miejscu notorycznie nie nosi się maseczek i dzwonią do nas. My musimy sprawdzić każde takie zgłoszenie - dodaje nadkom. Krzysztof Nowacki. 

 

Przypomnijmy, że obecnie nieprzestrzeganie obowiązku noszenia maseczek zwyczajnie się nie opłaca. Policja może ukarać nas za to mandatem do 500 zł albo wystąpić do sanepidu o karę administracyjną, która może wynieść nawet 10 tys. zł.  

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 8

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (26)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ EDI
  Wtorek, 18.01

  Nie powinno już być pouczeń ,to już drugi rok pandemii , a niektórzy jeszcze nie załapali ?? porządek będzie tylko wtedy gdy kara będzie nie unikniona !!!

 2. 2
  +16
  ~ Filip
  Wtorek, 18.01

  Baju, baju będziem w raju czyli nie strasz nie strasz ... tylko lepcie w końcu te mandaty .

 3. 3
  +11
  ~ Jan
  Wtorek, 18.01

  Ale pięknie jest upokorzona policja która musi chodzić po galerii i sprawdzać maski .. poza tym ludzie biorą przykład z polityków którzy mają maski tylko na zdjęciach

 4. 4
  --15
  ~ Człek człekowi Wilkiem
  Wtorek, 18.01

  Niech ludzie jeszcze dzwonią, że nie wypróżniam się 3 dzień, bo mam zatwardzenie - a policja niech to sprawdza i kara mandatami, co za chorzy ludzie, chcecie to się szczepcie, chcecie to noście maseczki, a jak się boicie to siedźcie w domu, a zakupy róbcie w godzinach gdy jest ruch mniejszy czyli albo rano albo wieczorem. By nie było piszę to jako zaszczepiony.

 5. 5
  --5
  ~ Tsa
  Wtorek, 18.01

  Jak rząd zmieniał coś w ustawach nt mediów to nagle wszyscy dziennikarze podnieśli larum że ustawa zamyka usta że konstytucją itd. PROSZE GDZIE TERAZ SA TE MEDIA? POWSZECHNIE WIADOMO ZE USTAWA jest poniżej konstytucji i mogą w trąbę wszystkich cmoknac.

 6. 6
  +4
  ~ Coś nowego wymyśłili
  Wtorek, 18.01

  Nowacki, nie pajacuj. KMP na Królewieckiej , oni wiedzą, ze te mandaty za brak kagańca, nie mają umocowania prawnego . Ale wiedzą też , że to komediant nakazał mieć wyniki na służbie. No i co ?

 7. 7
  --1
  ~ STOP SEGREGACJI SANITARNEJ !!!
  Wtorek, 18.01

  Sklep MlekoVita na Nowowiejskiej wprowadził zakazaną prawem segregację sanitarną . Może tam panie Nowacki- mądralo się udasz i pouczysz , co ?

 8. 8
  +2
  ~ Coś nowego wymyśłili
  Wtorek, 18.01

  A o tym, że sprawą bezpodstawnej interwencji i chamskiego zachowania ora robienia zdjęć na terenie prywatnym, najście bezpodstawne raz zastraszania Elblążanina utratą pracy i skierowaniem do sądu , przez chamskiego dzielnicowego 2 , cisza, nie ? Oj jak dobrze, że BSW w Warszawie zajmuje sie sprawą

 9. 9
  --3
  ~ Elbląg -milicyjne miasto
  Wtorek, 18.01

  Tu się nie da żyć normalnie, wszędzie na każdym kroku konfidenci, pod ***....cze , zawistni ludzie. Dobrze, że młodzież spier....la z tego komuszegoi-milicyjnego miasta.

 10. 10
  +5
  ~ wzorce hipokryzji
  Wtorek, 18.01

  Jakoś na Wróblewskiego, który wszędzie występował bez maski , przytulał i głaskał dzieci też nie mając maski, nie nakładaliście nawet upomnienia. Kumpel czy koleś? Ktoś nie ma honoru i przyzwoitości.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3043019771576