Piątek, 14.06.2024, Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYPADKI

Silny wiatr powalił w Elblągu kilkanaście drzew. Na Łęczyckiej drzewo spadło na dwóch przechodniów

17.01.2022, 10:05:00 Rozmiar tekstu: A A A
Silny wiatr powalił w Elblągu kilkanaście drzew. Na Łęczyckiej drzewo spadło na dwóch przechodniów
Fot. Straż Pożarna w Elblągu

Od wczesnych godzin porannych elbląscy strażacy mają dziś (17.01.) ręce pełne roboty. Silny wiatr powalił wiele drzew nie tylko w Elblągu, ale także na terenie powiatu elbląskiego. W naszym mieście do najgroźniejszego zdarzenia doszło przy ul. Łęczyckiej, gdzie drzewo spadło na dwóch przechodniów.

Alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa za pomocą SMS-ów ostrzegał wczoraj (16.01.) mieszkańców naszego województwa przed silnym wiatrem, który dziś w nocy mógł spowodować przerwy w dostawie prądu i utrudnienia komunikacyjne.

Ze skutkami silnego wiatr cały czas walczą m. in. elbląscy strażacy. - Od wczesnych godzin porannych przyjmujemy zgłoszenia. Jest ich dużo. Do teraz cały czas je obsługujemy – zapewnia Łukasz Kochan, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.
 

Do godz. 9.30 wpłynęło ok. 50 zgłoszeń. Na bieżąco je obsługiwane. Zdarzenia mają miejsce na terenie całego powiatu, w tym również w Elblągu

– dodał Łukasz Kochan.

Zgłoszenia dotyczyły głównie powalonych drzew, które utrudniają komunikację.- Najwięcej zdarzeń dotyczyło powalonych drzew na drogach, na chodnikach. Przewrócone drzewa były także na samochodach, ogrodzeniach – informuje Łukasz Kochan.

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło przy ul. Łęczyckiej. Nieopodal jednostki wojskowej, ok. godz. 7.00, drzewo spadło na dwóch przechodniów.

 

Na 47-letniego mężczyznę i 42-letnią kobietę spadło drzewa. Osoby zostały poszkodowane, ale były przytomne, z zachowanymi czynnościami. Ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazali poszkodowanych Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który zabrał poszkodowanych ich od szpitala

– opowiada Łukasz Kochan.

W wyniku zgłoszonych zdarzeń nie było więcej poszkodowanych. - Bardzo dużo zdarzeń wpływa w bardzo krótkim czasie. Trzeba było zaangażować zasoby ratownicze nie tylko z terenu miasta Elbląga, ale również Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z całego powiatu – przyznał Łukasz Kochan.
 

Zdarzeń jest bardzo dużo i strażacy muszą jeździć z miejsca na miejsce. W rejonie Elbląga również wspierają nas strażacy ochotnicy, bo nasze zasoby ratownicze na ilość tych zdarzeń, które musimy obsłużyć w Elblągu, są zbyt małe

– zaznaczył Łukasz Kochan.


Jak poinformował komendant PSP w Elblągu 31 zdarzeń obsługiwały same jednostki Państwowej Straży Pożarnej, 17 zdarzeń obsługiwały jednostki Ochotniczej Straży Pożarnych. -Ilość strażaków, jaka wzięła udział w działaniach na terenie miasta Elbląg i powiatu to: OSP 60 druhów, strażaków PSP 29 – dodał Łukasz Kochan.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ MW
  Poniedziałek, 17.01

  Poszkodowani powinni pozwać miasto za niewycinanie starych drzew w pobliżu ciągów komunikacyjnych.

 2. 2
  +5
  ~ obserwator elblaga
  Poniedziałek, 17.01

  Czy artykykul zostal napisany przez humaniste ? Chyba powinien

 3. 3
  +3
  ~ skandal z rautszem
  Poniedziałek, 17.01

  a ja pytam za co bierze kasę dyrektor zarządzania kryzysowego w ratuszu strażak na emeryturze Świniarski???

 4. 4
  0
  ~ HANBA
  Poniedziałek, 17.01

  Zdrowie ludzkie i mienie ważniejsze od kilku cwaniaków co im się nie podoba wycinka drzew. Ustawić tak ich niech im na łeb się zwali drzewo. Może zmadrzeja.

 5. 5
  +3
  ~ mądrzutki
  Poniedziałek, 17.01

  Dobrze że "pan Artur" zdążył złożyć petycję i szkoda że to jemu ten konar nie spadł na łeb. Nie głowę - łeb!

 6. 6
  --3
  ~ vrain
  Poniedziałek, 17.01

  To miasto (miasteczko) potrzebuje resetu urbanistycznego. Zamiast burzyć wszystkie zabytkowe domy i czekać aż drzewa same runą komuś na głowę, należy wyciąć nadmiar roślinności, poszerzyć drogi oraz chodniki, wybudować parkingi. Elbląg wygląda jak miasto-DPS/sanatorium. Zaniedbana zieleń, wąskie deptaki, wąskie drogi dla niewielkiej ilości pojazdów i domy bez garaży i parkingów. Za to dyskontów i miejsc kultu nie brakuje. Miasto powinno mieć różne dzielnice mieszkalne z zagwarantowanymi miejscami na odpowiednią liczbę pojazdów silnikowych, dzielnice handlowe (też z dużymi parkingami) i dzielnice rekreacyjno-turystyczne. Miejsce drzew jest w tych ostatnich oraz w ekskluzywnych dzielnicach mieszkaniowych. Zamiast rozsądnego podziału mamy całkowity chaos.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1715910434723