Piątek, 21.01.2022, Imieniny: Agnieszka, Inez, Jaroslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Miasto chce poszerzyć ofertę inwestycyjną. Przy ul. Lwowskiej powstanie osiedle?

30.11.2021, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Miasto chce poszerzyć ofertę inwestycyjną. Przy ul. Lwowskiej powstanie osiedle?
Źródło: https://www.google.com/maps (zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu)

Na Bielanach powstanie kolejne osiedle. Miasto szykuje się do sprzedaży działek przy ul. Lwowskiej. To teren przeznaczony pod budowę domków jednorodzinnych.  - Może warto przeznaczyć go na budownictwo wielorodzinne - pyta elbląski radny.

 

- Chcemy poszerzyć ofertę inwestycyjną miasta - mówi Sławomir Skorupa, dyrektor Departamentu Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji UM w Elblągu. Dlatego w programie najbliższej sesji znalazł się projekt uchwały w sprawie sprzedaży dwóch działek przy Lwowskiej, ul. której praktycznie jeszcze nie ma. Obecnie jest to teren niezabudowany, jednak zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego docelowo przeznaczony jest pod zabudowę usługową i mieszkaniową jednorodzinną. Ta ostatnia kwestia wzbudziła zainteresowanie podczas komisji gospodarki miasta, która odbyła się w poniedziałek (29 listopada). 

 

Czy na prośbę dewelopera można zmienić plan zagospodarowania, aby wybudować tam budynki wielorodzinne. Patrzę perspektywicznie, kilka domów wielorodzinnych możemy postawić w obrębie ul. Legionów, coś ma się budować na Zatorzu, Warszawskie Przedmieście jest sprawą zamkniętą. Zostaje kierunek północny, jak nie Modrzewina, to wzdłuż Fromborskiej. Może warto również te tereny przeznaczyć na budownictwo wielorodzinne.

 

- pytał Cezary Balbuza, przewodniczący Komisji gospodarki miasta. 

 

Potencjalny nabywca działek, jeśli zachce zmienić plan, będzie musiał liczyć się z dodatkowymi trudnościami. 
 

Na tym obszarze może powstać zabudowa usługowa i mieszkaniowo-usługowa w układzie szeregowym. Ten zapis sugeruje domki jednorodzinne. Jeżeli będzie opracowany projekt budowlany i architekt będzie miał inne zdanie, będziemy rozpatrywać to odnośnie wniosku na budowę. Przy każdym pozwoleniu jest dyskusja. Na dziś nasza interpretacja jest taka, że to raczej jest zabudowa jednorodzinna. Tego nie da się zmienić bez dłuższej procedury

 

- wyjaśniała Katarzyna Wiśniewska, dyrektor Departamentu Urbanistyki i Architektury UM w Elblągu. 

 

Ostateczną decyzję w sprawie przeznaczenia na sprzedaż działek przy ul. Lwowskiej podejmą radni. Sesja Rady Miejskiej w Elblągu odbędzie się w czwartek, 2 grudnia. 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ Zgroza
  Wtorek, 30.11

  Powstają w Elblągu nowe osiedla ale komunikacja tj tramwaje bez zmian. Co wy wyprawiacie zkm .plajta wasza coraz bliżej.

 2. 2
  +15
  ~ lucyna
  Wtorek, 30.11

  Warszawskie Przedmieście jest sprawą zamkniętą. Zostaje kierunek północny, jak nie Modrzewina, to wzdłuż Fromborskiej. oznajmił radny Balbuza . A ja się pytam Czemu Warszawskie Przedmieście jest sprawą zamkniętą ? Przecież to tereny na przynajmniej 500 domów jednorodzinnych . Czemu nie Modrzewina , kolejne 500 domów , czemu nie osiedle Wyżynna , kolejne 100 działem , czemu nie zapowiadana od 40 lat likwidacja ogrodów dzialkowych między Kościuszki i Saperów ,kolejne 100 dzialek . czemu nie zwiększyć terenu Miasta Elblaga o okoliczne wsie , mozna tak wyliczać .Przecież prezes Kaczyński zaprosił do budowy domów do 90 m2 / ze strychem / Taki właśnie na niewielkiej taniej dzialce wielu elblążan chcialoby posiadać . Ale Urząd Miejski decyduje za nas co mamy chcieć za swoje pieniądze .

 3. 3
  +9
  ~ Miły gość
  Wtorek, 30.11

  Ale jak to działka nie sprzedana a już radny pyta w imieniu dewelopera? To może niech deweloper kupi i wtedy kombinuje co dalej. Jak można dostac się do radnego i on lobbuje sprawy prywatnego dewelopera? Czemu te działki nie pójdą dla osób indywidualnych ?

 4. 4
  +14
  ~ PannnsCotta
  Środa, 01.12

  Tak więcej budynków wielorodzinnych, to nic, że tylko jedna droga prowadzi w stronę miasta, a co tam, najwyżej 100 osób dodatkowych będzie stało w korku. Czy to jest kur... normalne? W takim razie poszerzajcie drogę i robią dwa pasy. Przecież tam już korek tworzy się kilometrowy. Ruszcie głową. Sprzedać aby kasa wpadła, ale na polepszenie warunków na drodze złamanego grosza nie dacie

 5. 5
  +7
  ~ kjm
  Środa, 01.12

  Ach jakie ma pomysła pan radny "najbardziej pracowity" Balbuza. Czy ten pan dowiaduje się o inwestycjach ino podczas posiedzeń komisji? pan masz możliwość pełnego zaznajomienia się w tych i innych sprawach w odpowiednim departamencie, a nie błyszczeć / jaki to ze mnie pracuś / w trakcie posiedzeń, czyż nie tak? Czy to nie jest śmieszne panie radny notabene przewodniczący komisji?

 6. 6
  +4
  ~ pogadali, dali sygnał
  Środa, 01.12

  Czy to się da załatwić ? - pyta kierowca fachowca w polmozbycie o możliwość zakupu opon. W naszym polmozbycie był radny "szafka". Odpowiedź: jak się da, to się załatwi. Tyle rozumiem z rozmowy radnego z urzędem. ciekawa rozmowa, ale to już było pt. "Rozmowa gęsi z prosięciem". ciekawe z kim rozmawia, a z kim powinien rozmawiać wspomniany developer? za kim "lobbuje" radny?

 7. 7
  --2
  ~ zgrywus
  Środa, 01.12

  Najbardziej "zapracowany" radny Balbuza interesuje się miastem i o wszystko dopytuje na komisjach, a hejterzy zawsze po nim pojadą. Ja rozumiem, że część hejterów taką ma pracę, piszą bzdury bo za to im płacą. ciekawi mnie co powinien robić radny by hejterzy nie mieliby powodu by po nim pojechać?;)

 8. 8
  +3
  ~ pyta zamiast odpowiadać
  Środa, 01.12

  ~zgrywus - "radny" sam się podkłada. Nie było jego "działalności" , łącznie ze szczepieniem , by nie czynił z tego sensacji publicznej. Taka osobowośc. Lubi gdy wszyscy wiedzą kiedy, gdzie i jaką kupę zrobił. Radny ma prawo wglądu we wszystkie miejskie dokumenty, szczególnie w te z dziedzin którymi w RM się zajmuje. Ale wtedy ani np developer a także elektorat nie wiedzieli by że jest "aktywny". Naśladuje Wróblewskiego - mówi o galaktyce, a nie o tym co i jak zrealizował lub skierował do... . No i hejt, to podpaska do wszystkiego. dzisiaj nierobom wystarczy powiedzieć, że do końca dnia pracy jeszcze są 2 godziny i od razu wołają "hejt". Jakoś ludzie zwyczajnie przyzwoici nie skarżą się na hejt. ten radny też nie narzeka , a jedynie jakiś jego pomocnik, czyli zgrywus.

 9. 9
  +2
  ~ Do_pomorskiego
  Środa, 01.12

  Miasto powinno się rozwijać w kierunku zachodnim.

 10. 10
  +1
  ~ Cichy
  Czwartek, 02.12

  A co z terenem po basenie przy spacerowej?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2309441566467