Piątek, 19.08.2022, Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Ruszyły bezpłatne szczepienia przeciw grypie. "Zainteresowanie jest ogromne"

25.11.2021, 13:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Ruszyły bezpłatne szczepienia przeciw grypie. "Zainteresowanie jest ogromne"

Takiego zainteresowania elblążan bezpłatnymi szczepieniami przeciw grypie chyba się nie spodziewano. - Mamy trzy linie i od wczoraj telefony dzwonią non stop - mówi pracownica punktu szczepień w szpitalu miejskim. 

 

We wtorek, 23 lipca, uruchomiono rządowy program bezpłatnych szczepień przeciw grypie dla osób pełnoletnich. W Elblągu, zainteresowanie tymi szczepieniami jest ogromne. 

 

Od poniedziałku mamy prawdziwe szaleństwo. Mamy trzy linie rejestracji i telefony dzwonią praktycznie non stop. Do tej pory zapisaliśmy już 120 osób. Jednocześnie wykonywane są już pierwsze szczepienia. Mamy pierwszą partię szczepionek, kolejne dawki będziemy sukcesywnie zamawiać, w liczbie uzależnionej od zapotrzebowania

 

- mówi pani Joanna z punktu szczepień w szpitalu miejskim przy ul. Komeńskiego. 

 

Osoby, które chcą skorzystać z bezpłatnego szczepienia, nie muszą mieć recepty. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień i umówią termin. Przed szczepieniem należy wypełnić oświadczenie, a następnie udać się na wizytę do lekarza kwalifikującego do zabiegu. W całej Polsce jest ponad 3 tys. punktów, w których można wykonać szczepienia przeciw grypie, 8 z nich znajduje się w Elblągu - ich listę znajdziemy TUTAJ.W tym roku do Polski trafi łącznie 5 mln dawek szczepionki. Szczepienia będą wykonywane do wyczerpania rezerwy lub do 31 marca 2022 r.

 

Do tej pory uprawnieni do bezpłatnych szczepionek byli m.in. medycy, farmaceuci, nauczyciele, żołnierze czy seniorzy. Prawo to od 23 listopada będą miały wszystkie osoby dorosłe – to efekt podpisanej przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego nowelizacji rozporządzenia w sprawie metody zapobiegania grypie w sezonie 2021/2022. Podstawowym zadaniem szczepionki przeciwko grypie jest wzmocnienie odporności na zakażenie wirusem grypy. Szczepienia są skuteczną metodą zapobiegania zachorowaniom na tę chorobę oraz powikłaniom i zgonom.


 

Zależy nam na tym, by jak najwięcej Polaków chciało i mogło ochronić się przed grypą, dlatego od 23 listopada rozszerzamy grupę, która będzie miała możliwość przyjęcia bezpłatnej szczepionki. Zwiększamy także liczbę szczepionek w aptekach

 

-  podkreśla szef resortu zdrowia.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ hehe
  Czwartek, 25.11

  No no ogromne. Jak co roku. Ale to chyba tylko dla szczepionych, bo tylko oni mają prawo chorować na grypę- jako wybrańcy celebryci. Reszta plebsu ma srovid.

 2. 2
  +3
  ~ czytelniczka
  Czwartek, 25.11

  Chyba ktoś pomylił daty: 23 lipca to już prawie pól roku temu zaczęli szczepienia?

 3. 3
  +5
  ~ Ale numer
  Piątek, 26.11

  A "TELEFONY DZWONIĄ NON STOP" A zarejestrowano tylko 120 osób. To wychodzi 0.2 osoby w godzinę. A reszta czasu na co przypada ? Odpowiedzcie sobie sami.........

 4. 4
  +4
  ~ ja
  Piątek, 26.11

  Kończy się termin przydatności szczepionek i stąd ta łaska tzw. Rządu

 5. 5
  +1
  ~ kalendarz
  Piątek, 26.11

  Jak już to 23 lipca był piątek a nie wtorek!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1014769077301