Piątek, 19.08.2022, Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Elblągu?

23.11.2021, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Elblągu?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w 2022 roku zagra już po raz trzydziesty. W Elblągu ruszyły przygotowania do jubileuszowego Finału. Obecnie trwa nabór wolontariuszy.

Elbląg od początku uczestnicy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Pierwszy finał co prawda odbył się dzień po akcji ogólnopolskiej - harcerze skserowali serduszka i zorganizowali zbiórkę - jednak kolejne organizowano już w terminie i brało w nich udział coraz więcej osób. W ciągu tych lat zmieniali się organizatorzy - od kilku lat jest nim samorząd, jednak nie zmieniało się wsparcie elblążan. Zdarzało mi się już być szefem sztabu. Organizacja Finału zawsze wiązała się z wieloma wyrzeczeniami, ale nagrodą było to, że Elbląg nigdy nie zawiódł. Liczymy na to, że tak będzie i tym razem

- mówi Adam Krause z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, tegoroczny szef elbląskiego sztabu WOŚP. 

 

30. Finał WOŚP odbędzie się 30 stycznia. Przygotowania do jego organizacji w Elblągu już się rozpoczęły. Lokalny sztab został już zarejestrowany. Tym razem organizacją wydarzenia zajmie się MOSiR w Elblągu, wspierany m.in. przez elbląski samorząd i Regionalne Centrum Wolontariatu. O tym, jak w tym roku akcja będzie wyglądała w naszym mieście, mówiono dziś, 23 listopada, podczas konferencji prasowej w Ratuszu. 

Cieszę się, że samorząd, organizacje pozarządowe, przedsiębiorcy i mieszkańcy po raz kolejny wezmą udział w tym wielkim przedsięwzięciu. Myślę, że wszyscy widzimy ile dobra płynie z tej akcji. Mam nadzieję, że 30. Finał WOŚP odbędzie się już po pandemii i będziemy mogli prowadzić tę akcję w normalnych warunkach

- podkreślał Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. 

 

Prezydent zapowiedział jednak, że Finał zostanie zorganizowany w tradycyjnej formie, z uliczną kwestą, koncertami i pokazem sztucznych ogni na zakończenie. Szczegółowy program jeszcze nie jest znany. 

 

Pieniądze zebrane podczas 30. Finału zostaną przeznaczone na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Kwestę na ulicach Elbląga przeprowadzi ok. 450 wolontariuszy. Ich rejestracja już się rozpoczęła. 

Mamy już zarejestrowanych 83 wolontariuszy. Ogółem będzie ich 450. Osoby, które chciałyby zostać wolontariuszem podczas WOŚP w Elblągu nie powinny zwlekać. Rejestracji można dokonać bezpośrednio w biurze RCW przy ul. Związku Jaszczurczego od poniedziałku do piątku, w godz. od 9 do 16 lub online przez stronę internetową iwolontariusz.wosp.org.pl

- wyjaśnia Gabriela Zimirowska z RCW w Elblągu.

 

Szef sztabu zachęca również do kontaktu firmy i osoby prywatne, które chciałby wspomóc Elbląg w organizacji 30. Finału WOŚP. Chętni mogą w tej sprawie pisać na adres wosp.elblag@gmail.com. Informacje dotyczące wydarzenia już niebawem powinniśmy znaleźć TUTAJ.
 

Elblążanie zawsze byli bardzo hojni. Myślę, że i w tym roku okażą swoje wielkie serce i wsparcie dla tej idei. To ważne, że już od 30 lat, tak wiele osób bierze udział w tej pięknej akcji i dzięki temu pomagamy potrzebującym

- dodaje prezydent Elbląga. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ OBSERWTOR
  Wtorek, 23.11

  a gdzie Milusz?

 2. 2
  +3
  ~ uiy
  Wtorek, 23.11

  Po co ten owsik .

 3. 3
  0
  ~ Hoko
  Wtorek, 23.11

  Przecież jesteśmy w stanie idealnym do domu i pogadam z Twoim byłym chłopakiem w los nie tylko na jeden dzień w którym mieliśmy dać się ponieść emocjom w Krakowie.

 4. 4
  +3
  ~ Kat NA Idiotów
  Wtorek, 23.11

  Tu cytuję "...Adam Krause z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji..." Nigdy w życiu! Co roku dawałem na 1,2 tysiące tym razem 0 tylko brakuje jeszcze w sztabie Greczycho i koniec tematu prawda? Bez Bogusława Milusza to nie ta liga!!!

 5. 5
  --4
  ~ Machupichcę
  Wtorek, 23.11

  Do boju Suskie, Sasiny i inne miękiszony ! Nic tak nie podkręca wyników Orkiestry, jak szczery pisowski jad.

 6. 6
  --6
  ~ sztabowa
  Wtorek, 23.11

  Brawo Adam. Bardzo dobry wybór.

 7. 7
  +2
  ~ Maur
  Środa, 24.11

  O będą Owsiakowi znów imptezkę robić z naszych podatków .Kto chce mu imprezę robić niech to robi za swoje .Jednak prezes Owsiak wie jak biznes sie robi mądry facet

 8. 8
  +2
  ~ kkk
  Środa, 24.11

  Czyżby nareszcie wykorzystane zostaną zasoby pracownicze MOSiR-u takie jak / z awansu wewnętrznego / "tancerz", "halowy filolog"i "harcerz"?

 9. 9
  +3
  ~ kij
  Środa, 24.11

  A ten co siedzi - "szef sztabu" - obok prezydenta to "reklamuje" 27 Finał, czy on udaje speca czy jest "specem"?

 10. 10
  +4
  ~ elblązanin
  Środa, 24.11

  W**********ć z Elbląga dla syna ubeka i firm jego rodziny "złoty melon "mrówka i td.oraz ćpunów w Kostrzyniu ,ani grosza nie podchodzcie z puskami pod kościoły idzcie pod siedziby Lewicy i PO

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1638271808624