Sobota, 28.05.2022, Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Pacjenci narzekają na szpitalne jedzenie. Teraz o jego jakość zapyta NFZ

27.10.2021, 13:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Pacjenci narzekają na szpitalne jedzenie. Teraz o jego jakość zapyta NFZ
Fot. archiwum redakcji/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Za mało, niesmaczne, z najtańszych produktów. Pacjenci często narzekają na szpitalne jedzenie, a jego zdjęciami dzielą się na portalach społecznościowych. Teraz m.in. o jakość posiłków zapyta ich NFZ. Telefonów w tej sprawie mogą się spodziewać również elblążanie.

 

Od wtorku (26 października) pacjenci, którzy w ostatnim czasie przebywali w szpitalu, mogą spodziewać się telefonu ankieterów, którzy w imieniu NFZ zadadzą im kilka pytań. Tylko jedno z nich będzie dotyczyło jakości szpitalnego jedzenia. Fundusz chce się dowiedzieć również, m.in.: jak pacjenci oceniają komunikację z personelem medycznym, ich zaangażowanie w uśmierzenie bólu czy wsparcie emocjonalne. Zapyta również o czystość i ciszę nocną. Pacjenci będą oceniali wymienione obszary w skali od 0 do 10. 

 

NFZ chce w ten sposób zbadać jakość i dostępność świadczeń opieki zdrowotnej. Ankieta ma wskazać, w jakich obszarach konieczne będzie wprowadzenie poprawek.
 

Działamy w imieniu i na rzecz pacjentów. Wspólnie ze świadczeniodawcami chcemy dbać o ich zdrowie. Robimy to m.in. przez monitorowanie należytej jakości i dostępności świadczeń opieki zdrowotnej oraz przez efektywne gospodarowanie środkami publicznymi. Dlatego tak ważna jest dla nas opinia pacjentów na temat warunków udzielania świadczeń w placówkach leczniczych. Nasza ankieta ma na celu poznanie tej opinii i znalezienie obszarów, które wymagają poprawy

 

- informuje Magdalena Mil, rzecznik prasowy warmińsko-mazurskiego oddziału NFZ.

 

Udział w ankiecie jest anonimowe. Samo badanie jest pilotażem.
 

Ankieterzy nie dotrą do wszystkich pacjentów, którzy leczą się w szpitalach. Tym cenniejsze są dla nas opinie pacjentów, którzy wyrażą zgodę na badanie ankietowe. W codziennym pośpiechu bardzo trudno, zwłaszcza w trakcie walki o swoje zdrowie, znaleźć czas na krótką rozmowę. Liczymy jednak, że dla wspólnego dobra pacjentom uda się wygospodarować kilka minut, by odpowiedzieć na pytania ankietera. Wszystkim pacjentom bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas i udział w ankiecie

 

- dodaje Magdalena Mil. 

 

W razie jakichkolwiek wątpliwości pacjenci mogą potwierdzić tożsamość ankieterów pod numerem 800 190 590.

 

Co na temat sądzą Czytelnicy info.elblag.pl. Czy pacjenci elbląskich szpitali pozytywnie oceniają pracę personelu, czy podawane tam posiłki? Piszcie w komentarzach.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (42)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +46
  ~ yoko
  Środa, 27.10

  lepsze jest w więzieniu, nawet telewizor za darmo, więźniowie nie muszą płacić za prąd, a w szpitalu wrzuć monetę do pooglądasz,

 2. 2
  +21
  ~ Tom
  Środa, 27.10

  Opieka 0 jedzenie 0 czystość 0 proszę zadzwoncie do mnie

 3. 3
  +23
  ~ Jol
  Środa, 27.10

  Trzeba wziąć pod uwagę ile przeznaczona jest ilość pieniędzy na pacjenta a ile na wieżnia .Wszyscy patrzą żeby wziąć najtańszą ofertę firmy cateringowej nie liczy się pacjęt liczą się liczby !

 4. 4
  --9
  ~ Teresa Zal
  Środa, 27.10

  To trzeba iść do więzienia jak tam lepiej,a nie do szpitala.

 5. 5
  --20
  ~ Artur Krach
  Środa, 27.10

  W więzieniu muszą ciężko charować na to wszystko,na swoje utrzymanie i innych,a także więziennictwa ,,,resztę to jak rodzina da i to w/g tego co przysługuje,tam nie ma nic za darmo.Błędne pojęcia osób bez żadnej wiedzy

 6. 6
  +23
  ~ Truso
  Środa, 27.10

  Szpitalne żarcie to jeden wielki syf,już na sam widok i zapach bierze mnie na torsje, co dopiero jeść?Za te same pieniądze można gotować smacznie,tylko czy komuś na tym zależy?

 7. 7
  +8
  ~ MO
  Środa, 27.10

  W przypadku chorych powyżej 70 lat ankieter musi obowiązkowo rozmawiać z osobą z rodziny , której dane są w karcie pacjenta - dopiero to zbierane dane będą wiarygodne)

 8. 8
  +7
  ~ li
  Środa, 27.10

  NIe wiązać starszych pacjentów do łóżek - w nocy !!!!!!

 9. 9
  --12
  ~ Paweł Kobil
  Środa, 27.10

  No tak jak chorzy na cukrzycę ,wątrobę,trzustkę mają mieć dieta chcą pieczone kurczaki,golonki.A nie którzy w domu takiego wyżywienia nie mają ,a na szpitale narzekają,sami nie wiedzą czego chcą.Pacjentowi choremu te wyżywienie wystarczająco wystarcza,a nawet jest to nadto.I fakt jest taki ,że absurdów nie ma co opisywać

 10. 10
  +5
  ~ Uio
  Środa, 27.10

  Leżałem 3 dni w starym szpitalu u muszę po przyznac że porcje jak dla mnie były małe i jedzenie było naprawdę smaczne... Naprawdę.,

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1191558837891