Sobota, 4.12.2021, Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Na ul. Oboźnej coraz ciaśniej. Ruszyła kolejna budowa

16.08.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Na ul. Oboźnej coraz ciaśniej. Ruszyła kolejna budowa
Fot. wizualizacja budynku

Przez lata tym terenem nikt się nie interesował, teraz deweloperzy zabudowują nieruchomość przy ul. Oboźnej. Dwa budynki mieszkalne już tam powstają, teraz rozpoczęła się budowa trzeciego. 

 

Działki przy ul. Oboźnej, między ulicami: 3 Maja i Zawiązku Jaszczurczego, na sprzedaż były wystawiane wielokrotnie. Miasto usiłowało zarobić na tym terenie już w 2012 roku, jednak dopiero kilka lat później znaleziono nabywców. Udało się i teraz w miejscu tym powstanie nie jedna, ale trzy inwestycje. Budowa dwóch pierwszych idzie już pełną parą. Czas na kolejną, która wypełni teren między nimi. Co tam powstaje? Trzeci budynek mieszkalny. 
 

Na powierzchni 4336 metrów kwadratowych powstanie budynek mieszkalny wielorodzinny z usługą i halami garażowymi. Powierzchnia parkingów i garaży to ok. 4300 m2. Znajdzie się w nim 147 mieszkań, a ich powierzchnia użytkowa zajmie 7691,49 m2. W obiekcie powstanie również lokal usługowy o powierzchni blisko 113 m2. Inwestorem jest Ezam Market

 

 - informuje Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa prezydent Elbląga.

 

Budynek będzie miał 7 kondygnacji, a w części środowej osiem. W hali garażowej i parkingu naziemnym łącznie powstanie 140 miejsc parkingowych. Jak informuje inwestor, hala garażowa jest częściowo zagłębiona poniżej poziomu terenu, a częściowo jest ponad ten poziom, co zabezpiecza przed ewentualnym dostaniem się wód opadowych przy wylaniu Kumieli. Zakończenie budowy planowane jest na listopad 2023 roku.
 

Okoliczni mieszkańcy mają podzielone zdania co do zabudowy terenu przy ul. Oboźnej. - Myślę, że to dobrze, że powstają nowe mieszkania, nowe budynki, gdyby ich nie było dopiero mielibyśmy dopiero powody do narzekania - mówi mieszkanka ul. Związku Jaszczurczego.
 

Jako mieszkańcowi tej ulicy żal mi trochę, że ta ostatnia zielona przestrzeń zniknęła. Teraz za oknem będę miał budynki. Deweloperom to się opłaca, więc budują. To oczywiste. Nowe inwestycje są oczywiście potrzebne, dzięki temu Elbląg się rozwija. Myślę jednak, że władze miasta powinny spojrzeć na to bardziej przyszłościowo i zadbać o to, aby oprócz nowych mieszkań, w Elblągu powstawały również nowe przestrzenie zielone - skwery, place zabaw i co równie ważne parkingi - brak takich miejsc to coraz dotkliwszy problem

- mówi pan Jarosław, mieszkaniec ul. Oboźnej.

 

Co na temat zabudowy ul. Oboźnej sądzą Czytelnicy info.elblag.pl. Piszcie w komentarzach. 
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (22)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --8
  ~ RynceOpadajo
  Poniedziałek, 16.08

  Czyli co, betonoza jednak?

 2. 2
  +10
  ~ ell
  Poniedziałek, 16.08

  debilne przepisy, jak można budować okno w okno, gdzie są miejsca parkingowe? Gdzie jest zieleń? Mamy ocieplenie klimatu, tyle o tym sie mówi, a my wycinamy drzewa, betonujemy zieleń, a gdzie wsiąknie woda jak Kumiela wyleje, a wylewa regularnie raz na kilka lat, jak jedną wąską, ślepą uliczką będziemy dojeżdżać do domu jak przybędzie na niej dodatkowo ok.1000 mieszkańców czyli ok, 300 aut, ( już dzisiaj są problemy ) w taki sposób właśnie dążymy do samozagłady, cieszy mnie fakt hali garażowej, będzie idealnym zbiornikiem na wylaną rzeczką to może do mojego garażu już nie dopłynie, nie zazdroszczę kupującym,

 3. 3
  +3
  ~ były MO
  Poniedziałek, 16.08

  Czyje to Piotrowskiego??

 4. 4
  +13
  ~ K
  Poniedziałek, 16.08

  Co z wyjazdem Tam będzie jeden wielki korek Czy ktoś p tym pomyslam Może udrożnić dojazd do grunwaldzkiej

 5. 5
  +11
  ~ Pijak
  Poniedziałek, 16.08

  ~ były MO, a no Piotrowskiego, już od dawna działka należy do niego.

 6. 6
  +5
  ~ Upadły Harlej
  Wtorek, 17.08

  kolejny raz wychodzi głupota i krótkowzroczność urzedasow Wróblewskiego. Gdzie informacja o ilości nowych miejsc parkingowych przy nowych bloczkach? czy będzie ich tak mało że aż wstyd napisać? dlaczego nikt z UM tego nie dopilnował? Postawienie kolejnych parkomatów to nie rozwiązanie towarzysze - należało nakazać inwestorom budowę parkingów w ilości 150-200% liczby mieszkan a nie wziąc kasę za działki i chować głowę w piasek

 7. 7
  +3
  ~ Ja też tu mieszkam
  Wtorek, 17.08

  Co jak co ale zieleni mieszkańcy nowych domów z okolic Związku Jaszczurczego mają bardzo dużo. To ścisłe Śródmieście Elbląga jest właśnie przykładem zrownowazonego istnienia budynków mieszkalnych i terenów zielonych. Ci co narzekają mają w genach wieś. Chcieliby mieszkać w chałupach oddalonych od siebie o kilkadziesiąt metrów, najlepiej wśród łąk i pól. Jak można budować okno w okno? Nie tylko można ale trzeba. Miejskie tereny są z założenia drogie, tutaj liczy się każdy metr kwadratowy. A zwłaszcza w centrum. Jeśli komuś to się nie podoba, powinien zamieszkać w Raczkach Elbląskich albo w Milejewie.

 8. 8
  +5
  ~ paranojka
  Wtorek, 17.08

  ja tu mieszkam ty się puknij w czoło, co ty wypisujesz, zdejmij te klapki z oczu

 9. 9
  +8
  ~ ell
  Wtorek, 17.08

  do ja tu też mieszkam: takie dyrdymały to raczej pisze osoba, która tu nie mieszka, blok postawiony na przeciw apteki - dzieli tylko szerokość ulicy, nie ma nawet chodnika z drugiej strony ani pasa zieleni , który jest tu jak najbardziej uzasadniony, ja widzę wszystko co jest na przeciwko, a z budowlańcami mogę porozmawiać i nie trzeba krzyczeć, to są ABSURDY, Elbląg to nie Nowy York i tu nie ma ścisłego centrum Manhattanu, mieszkam tu 20 lat i nigdy świadomie nie kupiłabym mieszkania okno w okno z blokiem na przeciwko, ale oczywiście wyprowadzę się, co nie zmienia, że Ci co stanowią prawo mają w dupie problem klimatyczny, dobro mieszkańców, odpowiednią infrastrukturę- chodniki, zieleń, miejsca parkingowe. I to jest problem, szkoda, że tego nie widzisz.

 10. 10
  +16
  ~ masakra
  Wtorek, 17.08

  Biegające szczury po okolicy, teren zalewowy przez Dzikuskę. Chyba że lokale po 3tys/m

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0565161705017