Niedziela, 2.10.2022, Imieniny: Slawa, Dionizy, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Uliczna Matematyka „Street Maths”

01.10.2021, 16:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Uliczna Matematyka „Street Maths”
Fot. fb.com/witoldmarek.wroblewski

Nauka matematyki nie musi być nudna. Przekonują się o tym elbląscy uczniowie, biorący udział w projekcie unijnym „Matematyka – indywidualizacja i eksperyment w edukacji wczesnoszkolnej”. Jednym z elementów projektu był konkurs Uliczna Matematyka „Street Maths”, którego finał odbył się 29 września.
 

Głównymi celami konkursu było m.in. pobudzenie dziecięcej wyobraźni i pomysłowości podczas projektowania i tworzenia gier matematycznych oraz aktywizacja i uspołecznienie uczniów po powrocie do szkół z edukacji zdalnej i hybrydowej. Zadaniem uczestników było wykonanie przestrzennej gry matematycznej statycznej lub ruchomej z elementami kodowania, myślenia logicznego. Matematyczne gry przestrzenne były wykonane dowolnymi technikami plastycznymi (plansze, rysunki, malarstwo, collage, kostki/pionki 2D, 3D, techniki mieszane).


Komisja konkursowa oceniała prace uczniów pod względem: oryginalności, estetyki, kreatywności i pomysłowości. Laureatami konkursu zostały następujące szkoły: I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 11 w Elblągu, II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 18 w Elblągu, III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 4 w Elblągu. Serdecznie gratuluję zwycięzcom. Dziękuję również wszystkim biorącym udział w konkursie. Zachęcam też do obejrzenia niezwykle kreatywnych prac naszych uczniów.

 

UM Elbląg

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Uliczna Matematyka „Street Maths” ( zdjęć 49 )
Dodano: 2021-10-01 | Fot. fb.com/witoldmarek.wroblewski
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1401619911194