Środa, 8.12.2021, Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Narodowy Dzień Sportu w Elblągu - dla wszystkich bez względu na wiek (zobacz zdjęcia)

18.09.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Narodowy Dzień Sportu w Elblągu - dla wszystkich bez względu na wiek (zobacz zdjęcia)
fot. Majka Brejdak

Miejski przejazd rowerowy i festyn sportowy zgromadziły w sobotę (18.09) rzesze miłośników ruchu na świeżym powietrzu. Dla wszystkich, bez względu na wiek i stopień wysportowania, znalazło się coś atrakcyjnego. Zobacz zdjęcia.

 

Rowerzyści rozpoczęli świętowanie Elbląskiego Dnia Bez Samochodu i Narodowego Dnia Sportu od pokonania wyznaconej trasy.Przejażdżka ulicami miasta zakończyła się na Torze Kalbar, gdzie tłumnie zgromadzili się mieszkańcy naszego miasta. Na Sportowo-Rekreacyjny Festyn przybyły całe rodziny. Było gwarno i wesoło.

 

Lubię sport i współzawodnictwo, dlatego przyszłam tu z koleżankami. Byłyśmy już na torze przeszkód, strzelałyśmy do wojskowej tarczy, a teraz chcemy iść na te pompowane kule

 

- mówiła 13-letnia Daria.

 

Mnie zaciekawiły militaria. Są tu stoiska wojskowe, na których można zobaczyć i wziąć do ręki żołnierskie wyposażenie. Można też postrzelać. Ja byłem na symulatorze zderzeń - robi wrażenie

 

- przyznał 14-letni Szymon.

 

Ale nie tylko nastolatki znalazły atrakcje dla siebie. Maluchy też aktywnie korzystały z przygotownych dla nich torów przeszkód, dmuchanych zjeżdżalni i konkursów. 

 

Elbląski Park Technologiczny  przygotował pokazy naukowych eksperymentów, które z zapartym tchem podziwiały nie tylko dzieci. Za to najchętniej one wzięły udział w konkursie z nagrodami, podczas którego mogły krzyczeć ile sił w płucach.

 

Świetna impreza. Przyszliśmy całą rodziną i każdy znalazł coś dla siebie. Ja z młodszym synem lepiliśmy  stworki z gliny, a mąż ze starszym  poszli na dmuchane kule. Teraz coś zjemy i pójdziemy jeszcze postrzelać. Oby więcej takich atrakcji w Elblągu, gdzie ciekawe może spędzić czas cała rodzina.

 

- stwiedziła pani Magdalena.
 

KS

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Rowerowy festyn na Kalbarze ( zdjęć 84 )
Dodano: 2021-09-18 | fot. Majka Brejdak
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0239670276642