Poniedziałek, 25.10.2021, Imieniny: Ingi, Darii, Sambora
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

XXVI Jesienne Targi Ogrodnicze w Starym Polu - zobacz zdjęcia

11.09.2021, 16:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
 XXVI Jesienne Targi Ogrodnicze w Starym Polu - zobacz zdjęcia
fot. Majka Brejdak

Drzewa, krzewy, byliny, kwiaty, owoce i nasiona, to tylko część bogatej oferty XXVI Jesiennych Targów Ogrodniczych w Starym Polu, które rozpoczęły się w sobotę (11.09) i potrwają do niedzieli (12.09). Jak co roku pojawiło się na nich wielu sprzedawców, z różnych zakątków Polski oraz kupujących tłumnie przybywających z okolicznych miejscowości.


Ostatnie, jubileuszowe targi odbyły się jesienią 2019 roku. Tegoroczne to pierwsza pandemiczna edycja jesiennych targów w Starym Polu. Rozpoczęła się w sobotę o godzinie 9:00 i potrwa do niedzieli.  Jej organizatorem jest Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, Oddział w Starym Polu, który zachęca do odwiedzania targów codziennie między 9:00 a 17:00.

 

Rokrocznie jestem tu wiosną i jesienią. Dzisiaj nabyłam dwie jabłonki kolumnowe, chciałabym kupić jeszcze gruszę azjatycką

 

– wyznała pani Irena. 

 


Ja jestem pierwszy raz i na razie nie wiem na co patrzeć. W tym roku kupiłam działkę i szukam na początek krzewów. Porzeczki, maliny, borówka, żurawina, pigwa – to jest na pierwszym planie, ale jest tu tyle dobrego, że coś czuję, że kupię więcej niż planowałam

 

– stwierdziła pani Maria.


Oprócz licznych stoisk z roślinami i nasionami, znaleźć można również te oferujące przetwory. Wśród nich znalazły się wyroby wędliniarskie z Podlasia, oscypki i szeroka gama wyrobów serowarskich z samych gór, a także miody, nalewki, chleby i inne wypieki.

 

Przyjechałem z Malborka, jak co roku. Tym razem planuję zakup drzewek owocowych, ale zacznę od śniadania, bo nie zdążyłem zjeść przed wyjazdem a wiem, że tu zawsze coś smacznego dostanę

 

– przyznał pan Jan.


Posiadacze ogrodów przydomowych czy działek ROD na pewno znajdą tu coś dla siebie - sadzonki drzew i krzewów oraz bylin, nasiona i cebulki kwiatów, ozdoby z wikliny i cementu, a nawet rośliny i ryby do stawów i oczek wodnych.


Dla rolników i hodowców przygotowano prezentację maszyn rolniczych, a także zwierząt. Wśród nich gołębie rasowe, zdecydowanie różniące się od tych spotykanych na miejskich parapetach. Będzie też wystawa królików i drobiu ozdobnego.


W sobotę odbędzie się VI Ogólnopolski Młodzieżowy Czempionat Koni Sztumskich oraz wystawa specjalistyczna i ocena koni. Będą również obchody Święta Mleka, podczas których, oprócz degustacji wyrobów, będzie można wziąć udział w konkursach i delektować się występami lokalnych zespołów  artystycznych.


Podczas drugiego dnia targów odbędzie się dalszy ciąg VI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Czempionatu Koni Sztumskich wraz z prezentacją i dekoracją nagrodzonych koni. Odbędzie się też konkurs Młodego Hodowcy, a wszystko oprawią zespoły artystyczne.


Targi to również część typowo handlowa, w której znaleźć można trzonki do siekier, wideł czy grabi, wyroby rękodzielnicze, odzież i wiele innych „Skarbów, a także liczne stoiska gastronomiczne i  „wesołe miasteczko dla najmłodszych”.

 

 

KS

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / XXVI Jesienne Targi Ogrodnicze w Starym Polu ( zdjęć 110 )
Dodano: 2021-09-11 | fot. Majka Brejdak
0

Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Anna
  Sobota, 11.09

  Byłam. Warto. Wspaniała, staranna organizacja. Jest smacznie, kolorowo i ciekawie. Kucyki przepiękne.;)

 2. 2
  +1
  ~ Ela
  Sobota, 11.09

  Byłam z rodziną bardzo nam się podobało super impreza bardzo dużo asortymentu pogoda dopisała różności wielkie brawa dla organizatorów brawa dla służb ochrony bardzo pomocni chłopaki z ochrony chyba z Elbląga ?? BRAWO BRAWO BRAWO Pan przy bramie z Agencji Ochrony bardzo kompetentny jak ktoś wie jaką to firma to proszę o komentarz

 3. 3
  +3
  ~ Darek
  Sobota, 11.09

  Super , ceny Ok, wanda śpiewała super. Organizacja na wysokim poziomie.

 4. 4
  0
  ~ ale
  Poniedziałek, 13.09

  Ela przestań kłamać, widać że reklamujesz karków z ochrony, wstydź się

 5. 5
  +1
  ~ Ela
  Poniedziałek, 13.09

  Do ale Nie reklamuje żadnych karków z ochrony tylko pisze prawdę bo byłam widziałam ochrona na jak najwyżym poziomie a czy to karki czy nie karki ważne że czułam się bezpieczniej tak powinna wyglądać ochrona a nie dziadki po 70 lat Także Zastanów się najpierw cokolwiek napiszesz

 6. 6
  --1
  ~ e-Znajomy
  Poniedziałek, 13.09

  Byłem kilka lat temu ostatni raz. Sprzedali mi pięć wierzb, miały być takie same - każda jest inna. Przestałm tam jeździć.

 7. 7
  +1
  ~ ale
  Poniedziałek, 13.09

  Ela przestań, ty jesteś ochrona, stąd twoja laurka, hahaha

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.