Sobota, 15.06.2024, Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Zmiany na stanowiskach dyrektorskich EPT i Galerii EL?

09.09.2021, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zmiany na stanowiskach dyrektorskich EPT i Galerii EL?

Urszula Małek, ze względów osobistych, zrezygnowała ze stanowiska dyrektorki Elbląskiego Parku Technologicznego. 15 października kończy się kadencja Adrianny Ronżewskiej-Kotyńskiej, kierującej Centrum Sztuki Galeria EL. Kiedy poznamy ich następców?
 

Urszula Małek, zrezygnowała ze stanowiska dyrektorki Elbląskiego Parku Technologicznego jeszcze przed zakończeniem kadencji. Jak informuje Ratusz, decyzję tę podjęła z powodów osobistych. W ciągu najbliższych miesięcy Miasto powinno rozpocząć poszukiwania jej następcy. Na razie szefową EPT została Iwona Łuczak. 

 

Prezydent z dniem 1 września, powierzył obowiązki dyrektora Pani Iwonie Łuczak, pracującej  w EPT na stanowisku głównego specjalisty ds.  administracyjno – prawnych. Powierzenie jest na okres 3 miesięcy tj. do 30 listopada br. Do tego czasu uruchomiona zostanie procedura naboru na stanowisko dyrektora Elbląskiego Parku Technologicznego

 

- informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. 

 
Przypomnijmy. Urszula Małek dyrektorem EPT została w sierpniu 2019 roku. Wygrała konkurs na to stanowisko. Ten został rozpisany po tym, gdy prezydent nie przedłużył umowy z poprzednim dyrektorem Marcinem Bukowskim, niezadowolony z jego pracy. Kto tym razem pokieruje Parkiem? Tego powinniśmy dowiedzieć się jeszcze jesienią. 
 

Niebawem natomiast powinniśmy poznać również nazwisko osoby, która obejmie stanowisko szefa Centrum Sztuki Galeria EL. 15 października kończy się kadencja Adrianny Ronżewskiej-Kotyńskiej, która kierowała instytucją przez trzy lata. W sierpniu Miasto rozpisało konkurs na dyrektora Galerii EL. Jego wyniki poznamy najpewniej do 15 września. 


 

Na konkurs wpłynęły dwie oferty. Jedna z nich nie spełniała wymogów formalnych. Obecnie trwa procedura konkursowa, która zakończy się opinią Komisji konkursowej – pozytywną lub negatywną dotyczącą kandydata na stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Galeria EL

 

- dodaje Joanna Urbaniak.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ Chichot losu
  Czwartek, 09.09

  Zmiany, zmiany, zmiany ale to nic nie zmienia przynajmniej dla miasta

 2. 2
  +13
  ~ Kndydat na dyr EPT
  Czwartek, 09.09

  Co tu dużo mówić, stanowisko EPT obsadzone politycznie i pewnie konkursy powygrywają kandydaci nie koniecznie merytoryczni ale na pewno z zapałem politycznym obecnie władającego Elbingiem.

 3. 3
  +7
  ~ bokiem wyłazi WW
  Czwartek, 09.09

  To jakaś nowość w "standardach" elbląskich żeby ktoś sam rezygnował z fuchy. Nie wierzę we "względy osobiste". Czerepak tą osobę zachwalał i powołał jako jedyną "która uzyskała bardzo dużą ilość punktów" i miała zrobić cuda w EPT na złość Bukowskiemu. No i zrobiła. Bąka. Taki okazał się kolejny raz swojak z psl i czerepaka z Wróblewskim . A drugi "konkurs"? Tutaj zachowano pełne standardy psl - dwóch "kandydatów" z których jeden "nie spełnia wymogów formalnych". Na czym polega "konkurs" z jednym, naszym, kandydatem? Nawet na taki fotel w umarłym mieście nie ma chętnych. Może jest to forma bojkotu Wróblewskiego i psl? Raczej niemożliwość bycia samodzielnym i realizacji planów "konkursowych". A jak przebiega rewolucja kumpla Wici z Muzeum?

 4. 4
  --14
  ~ Mariusz Lewandowski
  Czwartek, 09.09

  Się zmieni moi drodzy malkontenci. Kilka tygodni temu wyśmiewano osobę dyrektora ochrony środowiska -dziś chyba już nikt podobnych ***ół jak wtedy nie pisze. Pani Małek czy się to komuś poodoba czy nie jest jedną z ofiar stanu finansów miasta bo z pustej kasy nie wiele da się zrobić i proponuje przełożyć sobie ocenę jej pracy na debilne lokdawny i zamykanie całych gałęzi gospodarki. Co mogła zrobić zrobiła a to że zrezygnowała najlepiej pokazuje że rozumie potrzebę kogoś kto ma trochę więcej siły i dłuższą perspektywę planowania . A co do Galerii EL to za sam koncert Waglewskiego wypada podziękować i poprosić o więcej takich. Miejmy zatem nadzieje że ta jakże ładnie podsumowana kadencja będzie miła podobny ciąg dalszy. Odrobina optymizmu drodzy czytelnicy ,,,,

 5. 5
  --8
  ~ Mariusz Lewandowski
  Czwartek, 09.09

  Koleżko wybacz ale jedz do Jegłownika I WALNIJ się kołem w głowę. Muzeum w ciągu roku zrobiło tyle ile poprzednio w trzy lata i to bez wsparcia na wkłady własne. Letnie zajęcie z pieczenia chleba dzieci oceniły na cztery z plusem a audycja z Czejarkiem czy rejs ładzi z Gdańska do Elbląga to przykłady że jak się chce to się da.To co zaszło w Muzeum już pokazuje że stanie się kołem zamachowym turystyki choć w zebranie środków na filmy o Truso słabo wierzę.... A z panem Bukowskiem jak wieść gminna głosi potykał się Rektor Walczyk finalnie tworząc własny inkubator czemu Pan Bukowski się przeciwstawiał. Jak widać obaj już z życia Miasta odeszli co pokazuje że gdzie dwóch się bije tam miasto traci. Życie.....

 6. 6
  +8
  ~ Do Mariusza L
  Czwartek, 09.09

  Hahahaha , dobry żart

 7. 7
  +6
  ~ lucyna
  Czwartek, 09.09

  takie duze miasto i 3 miasto w poblizu i tylko jedna osoba na szefa Galerii El . Oj nie chce sie ludziom pracować ,lub wszystkie odpowiednie wyjechały.

 8. 8
  +6
  ~ szzz
  Piątek, 10.09

  pani Małek się zawsze ślizgała, nawet w Elzamie, a tak na marginesie po co te EPT

 9. 9
  --1
  ~ Mariusz Lewandowski
  Piątek, 10.09

  Ciekawa opinia - bo moim zdaniem cały Elzam się "ślizgał" na marce i majątku po "Zamechu" poza pracownikami produkcji którzy zawsze potrafili robić cuda. Zamiana dawnego wydziału krajalni na "Kazamty" a potem "NOMI" to pierwszy z brzegu przykład. Nie mniej pracy Pani Małek oceniać nie zamierzam bo jej nie widziałem i pełna zgoda że EPT się nie sprawdza jak dotąd jeśli chodzi o sam budynek bo Modrzewina już jest terenem przemysłowym co samej EPT też zawdzięczamy. Inna sprawa że przyszłość wymaga zmian i tu czekam na program nowej Pani Dyrektor niecierpliwie....

 10. 10
  +1
  ~ upały minęły, a mariuszek...
  Piątek, 10.09

  Mariuszku - pogorszyło ci się znacznie od ostatnich komentarzy sprzed tygodni. Współczuję. Sukces, bo dzieciaki piekły chleb i muzeum płynęło. Mariuszku, pewnie są ludzie którzy cię fizycznie znają, więc ich nie konsternuj. Co do tańca w ochronie środowiska - to światowy sukces, bo sam Wróblewski uruchamiał dwa śmietniki za solidną kasę do których wsad dźwigał Missan świeżo powołany na szefa okolicznej po. Był (jest?) projekt wydania kasy na mordowanie zieleni na przystankach. Jest też podwyżka za "śmieci". Mariuszku, piszesz z nazwiska i imienia i nie wstydzisz się tych dyrdymałów. widzę, że ani lewatywa, ani płukanie żołądka ci nie pomoże - to bania ci nawala. czekaj na propozycję od Wróblewskiego lub biskupa bo dobrze kadzisz i chcesz zmienić palec trzymany "tam" na członka psl.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.355416059494