Piątek, 19.08.2022, Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Działał w grupie referendalnej, teraz pracuje w UM jako pełnomocnik Prezydenta ds. osób niepełnosprawnych

17.10.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Działał w grupie referendalnej, teraz pracuje w UM jako pełnomocnik Prezydenta ds. osób niepełnosprawnych
Fot. Archiwum redakcji

Od 1 lipca br. Kazimierz Falkiewicz jest pełnomocnikiem Prezydenta Elbląga ds. osób niepełnosprawnych. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jeszcze kilka lat temu Kazimierz Falkiewicz krytycznie odnosił się do niektórych decyzji obecnego włodarza naszego miasta. Co się zmieniło?


W maju br. Prezydent Elbląga ogłosił konkurs na stanowisko Pełnomocnika Prezydenta Elbląga ds. osób niepełnosprawnych. Zgłosiły się dwie osoby. Kazimierz Falkiewicz uzyskał większą liczbę punktów podczas naboru i objął tę funkcję 1 lipca.


Nad czym Kazimierz Falkiewicz pracował przez ostatnie trzy miesiące? - Zapoznawałem się z osobami i organizacjami, które czynnie działają w naszym mieście – mówi. - Mamy w Elblągu dosyć sporo organizacji. 30 działa dość prężnie.


- Spotkałem się z wieloma organizacjami, chociaż nie ze wszystkimi. Był okres wakacyjny i ciężko było ustalić termin dogodny dla obu stron, ale z większością się to udało – dodał Kazimierz Falkiewicz.


W 2013 roku Kazimierz Falkiewicz był pełnomocnikiem Grupy Referendalnej, która doprowadziła do referendum i odwołania Prezydenta Elbląga Grzegorza Nowaczyka (Platforma Obywatelska) oraz Rady Miejskiej (większość w RM miała wówczas PO).


Kazimierz Falkiewicz był współzałożycielem i przewodniczącym Stowarzyszenia Wolny Elbląg, które usiłowało wprowadzić do Rady Miejskiej swoich przedstawicieli. To się jednak nie udało.


W 2015 roku Kazimierz Falkiewicz w swoim felietonie „Dlaczego prezydent i Rada Miasta chcą wyrolować elblążan?” krytycznie odnosił się do działań Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego. Co się zmieniło?

 

Odnosiłem się kąśliwie do wielu Prezydentów, ale merytorycznie. Nie mam żadnych osobistych uwag do nich. Jeśli uważałem, że można coś inaczej, to o tym pisałem

 

– stwierdził Kazimierz Falkiewicz.


Dlaczego elblążanin zdecydował się na pracę w Urzędzie? - Mam duży szacunek do pana Witolda Wróblewskiego, bo miałem uwagi, które dotyczyły go bezpośrednio i jak widać nie ma do mnie jakiejś urazy. Jeżeli mnie zatrudnił i uważał, że będę odpowiednią osobą na to stanowisko to można darzyć go szacunkiem, że ocenia ludzi nie poprzez to, że ktoś go kiedyś skrytykował. Odnosi się merytorycznie do kompetencji, które dany człowiek posiada – zaznaczył Kazimierz Falkiewicz.


5 października br. odbyło pierwsze spotkanie nowo powołanej Powiatowej Społecznej Rady do osób niepełnosprawnych. - Siedmioletnia kadencja Rady minęła. Teraz została powołana nowa Rada. Co roku powoływany jest nowy przewodniczący – opowiadał Kazimierz Falkiewicz. - Ja do Rady nie należę. Moim zadaniem jest bycie łącznikiem między Radą a Prezydentem.

 

Funkcja pełnomocnika to odzew pana Prezydenta, aby mieć więcej informacji i bliższy kontakt z osobami niepełnosprawnymi. Jako Prezydent ma wiele spraw na głowie, więc nie może sam ingerować w każdej sprawie. Taka osoba jak ja ma zajmować się sprawami dotyczącymi tylko i wyłącznie osób niepełnosprawnych. To do mnie zgłaszają się te osoby, a ja mogę współpracować z departamentami. Jest wiele spraw dotyczących różnych aspektów, na przykład usprawnienia miasta dla osób niepełnosprawnych. To są zaległości z dawnych lat, niedostosowania pewnych miejsc. Tego trzeba pilnować

 

– dodał Kazimierz Falkiewicz.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (32)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +21
  ~ m
  Niedziela, 17.10

  Prawidłowo, takich zadymiarzy trzeba postawic po drugiej stronie, żeby zobaczyli na własne oczy jak wygląda praca administracji publicznej..

 2. 2
  +63
  ~ Wyborca
  Niedziela, 17.10

  Żenada. Nie ma co tu i kogo komentować I jeszcze Lewandowski do pary. Wstyd Panie wstyd

 3. 3
  +49
  ~ Qaz
  Niedziela, 17.10

  Tak się kupuje spokój już nie będzie dymu robił i w swoje gniazdo s..... sprzedał się i tyle

 4. 4
  +57
  ~ Qaz
  Niedziela, 17.10

  A Mariuszek też dostał kasę od miasta na taksówkę społeczną. Co jakby policzyć to taniej by wynająć taksy za te pieniądze. Projekt się skończył auto zostało.

 5. 5
  +50
  ~ Proste
  Niedziela, 17.10

  Taktyczne zagrania , spacyfikować i ujarzmić wroga -:) a kazdy ma swoją cenę , nie łon pierwszy i nie ostatni , grunt to czuć się dobrze ze sobą

 6. 6
  +43
  ~ Prawda się obroni sama !
  Niedziela, 17.10

  Jeden ma swoją gazetkę, gdzie wniebogłosy pochwalne poematy pisze na cześć Wielkiego Harleyowca, ten dostał ciepłą posadkę a mnie Wróbel po sądach ciąga. Ot i tak taktycznie Wróbel rozwalił grupe referendalna, by mu nie zaszkodziła w przyszłych wyborach

 7. 7
  +20
  ~ Hahaha
  Niedziela, 17.10

  Po prostu medialna gwiazda -:)

 8. 8
  +24
  ~ Wstyd
  Niedziela, 17.10

  To za ile się sprzedał?

 9. 9
  +5
  ~ Robert
  Niedziela, 17.10

  no i co? facet ma okazje się wykazać i zobaczyć jak się o wszystko walczy z wiatrakami

 10. 10
  +17
  ~ Upadły Harlej
  Poniedziałek, 18.10

  Wroblewski aż tak bał się referendum że musiał Falkiewicza zatrudnić? Co za żenada, ciekawe co na to jego koalicjanci z PO?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0815811157227