Poniedziałek, 20.09.2021, Imieniny: Renata, Filipina, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej w Elblągu. Miasto odczuje skutki lex TVN?

18.08.2021, 14:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej w Elblągu. Miasto odczuje skutki lex TVN?

Dla bezpieczeństwa Elbląga i całej Polski ważniejsze jest, żeby w Elblągu stacjonowało 5 żołnierzy amerykańskich niż cała dywizja Wojska Polskiego. Gwarancją naszego bezpieczeństwa jest silny sojusz ze Stanami Zjednoczonymi. O to powinniśmy zabiegać - mówił senator Sławomir Rybicki, odnosząc się do usunięcia 16. PDZ z Elbląga i aktualnych relacji polsko-amerykańskich. Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej spotkali się w Elblągu ze zwolennikami Platformy. 
 

Pod hasłem "Kierunek Przyszłość" trwa objazd parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej po Polsce. W tym tygodniu odwiedzają nasze województwo. Gościli już m.in. w Olsztynie, Ełku, Olecku czy Pasłęku. Wczoraj zawitali do Elbląga. Po południu w Ratuszu Staromiejskim posłowie: Małgorzata Chmiel, Zbigniew Konwiński, Maciej Lasek, Kazimierz Plocke oraz senatorowie Sławomir Rybicki i Jerzy Wcisła spotkali się ze zwolennikami Platformy. 
 

Podczas spotkania poruszono kilka aktualnych tematów, w tym ten dotyczący "lex TVN" czyli nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Jeden z uczestników spotkania zapytał o to, jaki będzie decyzja Senatu.

 

Ta ustawa z gruntu rzeczy jest zła i niekonstytucyjna. Ona w konsekwencji ograniczy konstytucyjne prawo każdego z nas do informacji obiektywnej, rzetelnej prawdziwej. Nie godząc się na wejście w życie tej haniebnej i ustawy w Senacie nie przewidujemy możliwości poparcia jej, czy nawet wprowadzania poprawek - poprawiać można coś, co się nadaje do poprawy. Ta ustawa nadaje się tylko do odrzucenia

 

- mówił senator Sławomir Rybicki.
 

Dlaczego wszyscy bronimy TVN? Nie dlatego, że kochamy TVN - przekonywał senator. - Tutaj chodzi o realną obronę polskich mediów. Walczymy o to, żeby w Polsce media miały szansę na funkcjonowanie bez cenzury, ograniczeń. Jeżeli uda się zawłaszczyć TVN to o ile łatwiej będzie zawłaszczać inne media, słabsze o mniejszym zasięgu, media internetowe czy drukowane. Lokalne media są różnej jakości, ale dodają polskiemu życiu publicznemu kolorytu, są ważnym elementem kontroli władzy, na każdym szczeblu. 

Parlamentarzyści podkreślali również, że lex TVN może negatywnie wpłynąć na relacje polsko-amerykańskie. 

 

Wiemy dobrze, że Amerykanie zareagują na to. Jakie mogą być konsekwencje? W Elblągu mamy dowództwo Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód, ulokowane tu staraniem Bronisława Komorowskiego i poprzedniego rządu. Załóżmy, że z Polski wychodzi TVN, a Stany Zjednoczone w reakcji na to wyprowadzają z Polski swoje wojska. Dowództwo dywizji wychodzi z Elbląga, a dzieje się to w tym samym czasie kiedy bardzo mocno militaryzuje się Obwód Kaliningradzki. Od pewnego czasu nalegam na zwołanie posiedzenia, podczas którego rząd Polski przedstawi scenariusze i strategie związane z militaryzacją Obwodu Kaliningradzkiego. Generałowie tacy, jak Skrzypczak, mówią o tym, że to są zbrojenia ofensywne, a nie obronne i wcześniej czy później może wyjść z tego konflikt. My elblążanie będziemy na pierwszej linii tego konfliktu, to też może być konsekwencja decyzji, za którą stoi Jarosław Kaczyński

 

- podkreślał senator Jerzy Wcisła. 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (25)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +25
  ~ Zniesmaczony
  Środa, 18.08

  A czy Szanowni Państwo nie zauwazyli co to miasto odczuwa przez ostatnie lata? To chyba widać, słychać i czuć? Więc najpierw oceńcie te osiagnięcia ,które doprowadziły nasze kiedyś fajne miasto do obecnego stanu! Przypominam ze jako radni mieliście na to wielki wplyw! Potem dopiero zajmijcie się tym co robi PIS choć dla miasta w obecnym stanie psychicznym niewiele to zmieni i życzę więcej samokrytyki !

 2. 2
  +10
  ~ Liczysz ..licz na siebie .
  Środa, 18.08

  " Dla bezpieczeństwa Elbląga i całej Polski ważniejsze jest, żeby w Elblągu stacjonowało 5 żołnierzy amerykańskich niż cała dywizja Wojska Polskiego " a może 5 niemieckich , rosyjskich ?? Senator z polskiej partii co obce wojsko w Elblągu chce ? Czy to jest normalne ??

 3. 3
  +21
  ~ Obraz przygnębiający
  Środa, 18.08

  W Elblągu pozostali ci co dobrze sie usadowili na stołkach, reszta wyjechała i wciąż wyjezdza szukając miast rozwojowych i lepszej pracy i płacy! Zostali emeryci i renciści! I ci nie mają szans lub odwagi na zmiany i są skazani na wegetację w tym mieście i to efekt nie reformy PISu ......., na to zapracowali zupelnie inni! Teraz Pis rzuci tylko więcej kasy i nie ma juz szans ani potrzeby aby coś zmienic! Taki mamy klimat jak to mowią ! Za późno na Wasze pragnienia i sny o potędze! Szkoda tylko miasta i ludzi ! Nie zadbaliscie o zwyklych ludzi , o młodzież o nowe pokolenie bo kurczowo starość trzyma się wszystkiego co i gdzie może

 4. 4
  +12
  ~ Czytelnik
  Środa, 18.08

  Powiem tak czy to PO czy PIS leczczcie się na nogi bo na rozum za późno obie partie zrobiły w Polsce istny bur......l.

 5. 5
  +16
  ~ Wojskowy
  Środa, 18.08

  A to nie przypadkiem za waszych POwskich rządów i waszego prezydenta Bronisława zawijały się z Elbląga jednostki wojskowe a kilku więcej nie zdarzyliscie zlikwidować bo straciliście władze. Myślicie że w naszym mieście są same tępaki i nic nie pamiętają?? Sojusz z USA a sami pucowali się Putinowi bo to ich człowiek w Moskwie. Banda oszustów.

 6. 6
  +17
  ~ jęcząca biegunka
  Środa, 18.08

  Najpierw miasto i mieszkańcy, a po pokazaniu sensownego planu dla miasta, możecie bredzić o Amerykanach. Odkrywacie Amerykę. kto przychodzi na takie spotkania by rozmawiać (słuchać) o tym , że "oni są źli". Nawet Kukiza nie upilnowaliście. czy ktoś zapytał o miasto, jego problemy, rozwój? Czy ktoś z zebranych poprosił kumpli "parlamentarzystów" aby wpłynęli na prezydenta by nie poniżał i ośmieszał urzędu? czy ktoś pytał co wyrabia Ela zamykając oddziały "Szpitala Wojewódzkiego"? Czy była mowa o kierowaniu znanych parlamentarzystom inwestorów do Elbląga? Czy powiedzieliście co zrobiliście dla miasta i jego mieszkańców przez lata poza gadaniem i bieganiem z ulotkami w kampanii? Wolał bym, nie jestem pisiorem, rozmowę z Lońkiem, bo on wie, że jak nie ma nic do powiedzenia, to milczy.

 7. 7
  +13
  ~ Elbląg - nic tu nie ma
  Środa, 18.08

  Tak, tak silny sojusz z USA.... Właśnie Afgańczycy sie o tych sojuszach przekonali.

 8. 8
  +16
  ~ Przestancie CZAROWAC
  Środa, 18.08

  To za rządów P O i PSL i SLD to wprowadzono wojsko z Elbląga. Co zaniki w pamięci. Dopiero a PiS pojawilo sie wojsko W Elblągu. Międzynarodowe . Przestańcie i won z Elbląga. Razem z tym ,,,,,,. Brak kulturalnych słów.

 9. 9
  +15
  ~ Nie DLA P O i PSL i SLD
  Środa, 18.08

  PRZEZ wasze rządzenie Elbląg zmieniliscie w duża wieś. Dosyć gadania gdzie JEST kasa na port w Elblągu która to niby dał olsztun i P O i PSL i SLD co. HAŃBA.

 10. 10
  +16
  ~ Tłumy
  Środa, 18.08

  Idownia to ,Większość to działacze z P O nie zwykli mieszkańcy .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.