Wtorek, 5.07.2022, Imieniny: Karolina, Antoni, Filomena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Czytelniczka: Uczniowie zostaną zmuszeni do szczepienia? Bez tego nie będą mieli praktyk?

14.08.2021, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Czytelniczka: Uczniowie zostaną zmuszeni do szczepienia? Bez tego nie będą mieli praktyk?
Fot. archiwum redakcji/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Syn rozpoczyna naukę w szkole branżowej. Czekają go również praktyki. Zastanawiam się, czy np. pracodawca będzie mógł wymusić szczepienie przeciw COVID-19 na moim dziecku - pyta Czytelniczka info.elblag.pl.

 

Nowy rok szkolny zbliżą się coraz większymi krokami. Z informacji podawanych przez rząd wynika, że dzieci wrócą do nauki stacjonarnej. Mimo akcji szczepień w szkołach, którą zapowiedział resort edukacji, uczniów, a także nauczycieli, nie obejmą szczepienia obowiązkowe. Konieczność zaszczepienia, jak podkreśla Czytelniczka info.elblag, mogą jednak wymusić pracodawcy, u których uczniowie szkół średnich będą mieli zaplanowane praktyki. Czy tak rzeczywiście może się stać, zapytaliśmy dyrektorów szkół branżowych.

Na razie wypełnialiśmy zapotrzebowanie odnośnie praktyk - nasi uczniowie mają praktyki zarówno w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Elblągu, jak i w zakładach pracy. Nie wiemy, jeszcze jak konkretnie będą one przebiegały w nowym roku szkolnym. Czekam na wytyczne. Trudno więc powiedzieć, jak będzie w tym konkretnym przypadku będzie wyglądała kwestia szczepień

- mówi Jolanta Iwańczuk, wicedyrektor Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu. 

Szczepienia? Myślę, że to będzie zależało od pracodawcy. Jednak praktyki zawodowe najwcześniej rozpoczną się w listopadzie. Dla nas to jeszcze odległa przyszłość, na razie nie wiadomo jak wystartujemy we wrześniu. W ubiegłym roku byliśmy właśnie w trakcie praktyk, gdy wprowadzono obostrzenia.  Zajęcia praktyczne w szkole branżowej organizowaliśmy zgodnie z obostrzeniami, które obowiązywały. W poprzednich latach przerobiliśmy już praktycznie wszystko, więc myślę, że nic nas nie powinno zaskoczyć

- przekonuje Mariola Witomska, dyrektorka Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu.

 

Przypomnijmy. Szczepienia, jak podkreślają eksperci, to jedyna metoda, która pozwoli na efektywną walkę z koronawirusem. W Polsce jednak w ostatnim czasie ich tempo znacznie zmalało. W Elblągu do tej pory zaszczepiono w pełni 59 080 osób, czyli 49,8 proc. wszystkich mieszkańców (oficjalne dane ze strony www.gov.pl). Resort edukacji liczy na to, że akcja szczepień zorganizowana w szkołach dla uczniów od 12 roku życia (konieczna będzie zgoda rodziców) sprawi, że zwiększy się liczba zaszczepionych. Udział w niej będzie dobrowolny.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Czytelnik gazet
  Sobota, 14.08

  I bardzo dobrze !!! Będą zdrowsi !

 2. 2
  +2
  ~ Opl
  Sobota, 14.08

  Artykuł żenujący Nie. Szczepienie nie chroni przed covid Covid nożna leczyć iwermektyna lub amantadyna Nie. Pracodawca nie może zmusić do szczepień

 3. 3
  +10
  ~ Pijak
  Sobota, 14.08

  Opl, zmusić nie może ale może nie przyjąć na praktykę.

 4. 4
  +9
  ~ Iii
  Sobota, 14.08

  Idzie na praktyki więc ma 16 lat, matka się trzęsie jak nad 3 latkiem, pokolenie nieudaczników skrzywdzonych przez własnych rodziców. Ja w wieku 16 lat, sam załatwiłem sobie praktyki, czułem się dorosły a nie mamisynek, mamusia spanikowana pisze artykuły do mediów . Kobieto siarę chłopakowi robisz!

 5. 5
  +8
  ~ mmm
  Sobota, 14.08

  Pracodawca nie będzie odpowiadał za powikłania poszczepienne. Zresztą nikt nie odpowiada za skutki podania preparatu na etapie doświadczeń na ludziach.

 6. 6
  --6
  ~ Pracodawcy
  Sobota, 14.08

  Zero tolerancji wobec niezaszczepienych pracownikow. Nie chce się szczepic chodzi bez podwyżki lub pożegnać takich.

 7. 7
  +4
  ~ SPRAWIEDLIWY
  Sobota, 14.08

  Nikt nie udowodnił ,że osoby zaszczepione będą bezpieczni od wirusów,bakterii,chorób np.w Izraelu 90% narodu zaszczepiła się i umierają częściej niż 10% narodu bez szczepionki jak to wytłumaczyć ? (swoją droga czy Niemcy +ich szczepionka dla Izraela to rozliczenie II wojny?).Uczniowie jak dostaną zakaz ,,szwędania,, się bez celu po galeriach handlowych to sami się zaszczepią na długiej przerwie.

 8. 8
  +5
  ~ Do krolikow
  Sobota, 14.08

  Ale czego sie boicie zaszczepione króliki doświadczalne? Wszak jesteście od teraz nieśmiertelni? :) nic was nie ruszy nie roznosicie zarazy ;))) o co ten kwik. Zaszczepiła się na ochotnika w eksperymencie medycznym prepartaen warunkowo dopuszczonym do użytku i ok. Zyj i daj żyć innym.

 9. 9
  --2
  ~ adax
  Sobota, 14.08

  Widzę że każdy antyszczepionkowiec ma większą wiedzę niż biolodzy którzy te szczepionki opracowali. Ciekawe czemu tak się udzielają wszędzie na wszystkich forach jakby ich wywody z du.... wzięte kogoś interesowały.

 10. 10
  +7
  ~ ~~
  Sobota, 14.08

  @adax, ani to antyszczepionkowcy, ani to szczepionka.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.95715713500977