Środa, 22.09.2021, Imieniny: Tomasz, Maurycy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Przetarg na odnowienie pomnika Odrodzenia unieważniony. Powód?

16.07.2021, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Przetarg na odnowienie pomnika Odrodzenia unieważniony. Powód?

Pomnik Odrodzenia jeszcze trochę będzie musiał poczekać na odnowienie. W przetargu na wykonanie tego zadania nie wpłynęła żadna oferta. Miasto w związku z tym unieważniło postępowanie. 

 

W ubiegłym roku mieszkańcy zdecydowali, że nadszedł czas na rewitalizację pomnika znajdującego się na placu Konstytucji i terenu wokół niego. Zadanie to, blisko 1150 głosami, przyjęto do realizacji z budżetu obywatelskiego. Oszacowano je na 500 tys. zł. 

 

Pod koniec czerwca Miasto ogłosiło przetarg na odnowienie pomnika. Zakres zamówienia obejmował: remont cokołu pomnika, oczyszczenie pomnika, wymianę nawierzchni wokół pomnika, remont ławek parkowych, wykonanie i zamontowanie tablicy informacyjnej. We wtorek, 13 lipca, miało się odbyć otwarcie ofert. Nie zgłosił się jednak nikt, kto chciałby się podjąć zadania. W związku z tym Ratusz unieważnił przetarg. Postępowanie będzie musiało zostać powtórzone. 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --7
  ~ Ddek
  Piątek, 16.07

  Ten pomnik jest obrzydliwy. Najlepiej jakby został rozebrany. Ale czy sentymentalne dziś na to by pozwoliły?

 2. 2
  --5
  ~ Do_pomorskiego
  Piątek, 16.07

  A nie łatwiej przetopić ten pomnik i pozyskać materiał na bardziej pożyteczne pomniki? można np. zrekonstruować część pomników, ktore były tutaj przed wojną - Schichau, Balk itd.

 3. 3
  --5
  ~ Majster
  Piątek, 16.07

  Pomnik XXX-lecia PRL usunąć. W tym miejscu postawić pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Nazwę Placu Konstytucji symbolizującą tę z 1952 roku zmienić na Plac Konstytucji 3-go Maja.

 4. 4
  --11
  ~ Rowerzysta
  Piątek, 16.07

  Rozwalić i zrobić parking samochodowy. Żądam parkingu.!! To jest przyszłość.

 5. 5
  +7
  ~ Jaś Fasola
  Piątek, 16.07

  Jaka piękna patyna na tym pomniku i data 1410 i 1945r. Tylko otoczenie poprawić. A ponadto to jeden z pomników wykonanych przez załogę dawnego Zamechu. O Bienale Form Przestrzennych wykonanych przez pracowników Zamechu już nie wspomnę.

 6. 6
  +7
  ~ emeryt
  Piątek, 16.07

  W takim razie skoro Miasto chce rewitalizować centrum Elbląga ,kolej na łąkę obok pomnika . Ma ona ponad pol hektara powierzchni i od 20 lat jest niezagospodarowana . Miejsce takich łąk jest na wsi ,a nie w srodku 120 tys miasta . Może by prezydenci zrozumieli niestosowność warto by przywieżć tam kilka krów na wypas.

 7. 7
  0
  ~ Elblazanin
  Piątek, 16.07

  ~ emeryt: a co ma miasto do terenu prywatnego?

 8. 8
  +1
  ~ Gosza
  Piątek, 16.07

  A może odnowieniem pomnika zajmie się zarząd naszego elblaskiego aquaparku, który miał powstać a nie powstał, ale kasę zarząd zainkasował.

 9. 9
  0
  ~ Machupichcę
  Piątek, 16.07

  Młodzież na rolkach, deskorolkach, dirtach i innych tego typu sprzętach zawsze miała ciągoty do tego miejsca. Może skatepark z prawdziwego zdarzenia tam zrobić ?

 10. 10
  +3
  ~ Puzon
  Piątek, 16.07

  Już dawno temu postulowałem w różnych lokalnych mediach, żeby bojkotować cukiernika od sieci "M". Jak biznes po ***dnie, to może wreszcie sprzeda łąkę w centrum miasta.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.