Poniedziałek, 20.09.2021, Imieniny: Konstancja, January
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Żołnierze dowództwa wielonarodowej dywizji ćwiczyli z Marynarką Wojenną RP

20.06.2021, 13:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Żołnierze dowództwa wielonarodowej dywizji ćwiczyli z Marynarką Wojenną RP
fot. Nadesłane

Przejazd "na kołach" i ładowanie sprzętu na okręty 8 Flotylli - "Amber Desire- 21" to wspólne ćwiczenia żołnierzy Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód (DWDP-W), Pułku Wsparcia Dowodzenia DWDP-W, stacjonującej w Polsce grupy bojowej NATO i Marynarki Wojennej RP.


Pod koniec zeszłego roku żołnierze Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny - Wschód brali udział w ćwiczeniu pk. "Amber Desire - 20". Podczas ćwiczenia polscy żołnierze przemieścili się "na kołach" na Litwę, do miejscowości Alytus, gdzie stacjonuje, afiliowana do elbląskiego dowództwa, brygada "Żelazny Wilk". Celem "Amber Desire - 20" było sprawdzenie zdolności przygotowania w krótkim czasie przemieszczenia poza granice kraju zespołu zadaniowego. W ćwiczeniu, oprócz żołnierzy dowództwa dywizji i Pułku Wsparcia Dowodzenia DWDP-W brali udział również żołnierze 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i 11 Mazurskiego Pułku Artylerii.


"Amber Desire - 20" miało swoją kontynuację w tym roku. Tym razem w ćwiczeniu udział brali żołnierze dowództwa dywizji, Pułku Wsparcia Dowodzenia DWDP-W oraz grupy bojowej, która w ramach wzmocnionej Wysuniętej Obecności NATO stacjonuje w Polsce. 15 czerwca żołnierze grupy bojowej wyruszyli do Elbląga. Następnego dnia (16 czerwca), wraz z pozostałymi uczestnikami ćwiczenia, przemieścili się do Portu Wojennego w Gdyni. Główna część ćwiczenia to załadunek sprzętu na okręty transportowo – minowe z 2 dywizjonu okrętów transportowo – minowych wchodzącego w skład 8 Flotylli. Po zakończeniu załadunku i przygotowaniu okrętów do wyjścia w morze ćwiczący żołnierze przeszli szkolenie, podczas którego zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa, poruszania się po okręcie i przydziałem środków ratunkowych.

Po zakończeniu szkolenia okręty wyszły w morze. Kolejne dwa dni ćwiczenia to powrót do Portu Wojennego, rozładunek i powrót żołnierzy do jednostek.


„Amber Desire - 21” było nowym doświadczeniem dla żołnierzy wielonarodowej dywizji. Dzięki takim ćwiczeniom doskonalą oni swoje umiejętności, poszerzają wiedzę o nowe doświadczenia i doskonalą procedury usprawniając współpracę i zdolności do realizacji zadań w wymiarze międzynarodowym.

 

Tekst: ppłk Dariusz Guzenda

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ S#eD%cA
  Niedziela, 20.06

  Teraz jak skończą przekop to będziemy bardziej otwarci dlatego pewnikiem ćwiczą wjazd pojazdów na lotniskowiec.

 2. 2
  +1
  ~ Truso
  Poniedziałek, 21.06

  Czy to miało być śmieszne?Nie rób z siebie kretyna.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.