Środa, 22.09.2021, Imieniny: Tomasz, Maurycy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Trening sztabowy „Amber Bridge 21 – 2”

20.05.2021, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Trening sztabowy „Amber Bridge 21 – 2”
Zdjęcia: kpt. Agnieszka Pytko

W Dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny – Wschód rozpoczął się trening sztabowy pk. „Amber Bridge 21 – 2”. W składzie ćwiczebnej struktury znajduje się 7 Dukielska Brygada Zmechanizowana z Czech, z którą dowództwo współpracuje już od wielu lat. 19 maja dowódca brygady, gen. bryg. Petr Svoboda, odwiedził elbląskie dowództwo.

 

W Dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny – Wschód (DWDP-W) rozpoczął się trening sztabowy pod kryptonimem „Amber Bridge 21 – 2”. Trening podzielony został na dwa etapy. Pierwszy z nich, który jest realizowany w dniach 17 – 21.05, to wykłady połączone z warsztatami, podczas których żołnierze dowództwa doskonalą wiedzę i umiejętności planowania działań. Drugi to prowadzenie działań bojowych na Polowym Stanowisku Dowodzenia. Etap ten zostanie zrealizowany w dniach 24 – 28.05.  Jedną z jednostek, zgodnie z ćwiczebną strukturą, którą dowództwo dywizji będzie dowodzić podczas „Amber Bridge 21 – 2” jest 7 Dukielska Brygada Zmechanizowana z Czech. 

 

W środę, 19 maja, DWDP-W odwiedził dowódca brygady gen. bryg. Petr Svoboda wraz ze starszym podoficerem dowództwa chor. Alesem Machalką. Podczas wizyty generał Svoboda spotkał się z dowódcą dywizji gen. dyw. Krzysztofem Motackim oraz zastępcą dowódcy gen. bryg. Pavelem Lipką. Podczas spotkania obaj dowódcy rozmawiali, m.in., na temat planowanych na przyszły rok ćwiczeń wojskowych, w których, obok żołnierzy Dowództwa Wielonarodowej Dywizji, brać będą udział żołnierze 7 Brygady Zmechanizowanej. Generał Svoboda przebywał również na Polowym Stanowisku Dowodzenia, na którym obecnie szkolą się żołnierze dowództwa dywizji. W trakcie wizyty znalazł się także czas, aby zwiedzić Kaponierę, która znajduje się w Klubie Wojskowym Pułku Wsparcia Dowodzenia DWDP-W. Wizytę zakończył wpis do Księgi Pamiątkowej.

 

7 Dukielska Brygada Zmechanizowana i DWDP-W od dawna współpracują ze sobą podczas ćwiczeń. W 2018 roku czeska brygada występowała w strukturach ćwiczebnych dywizji podczas ćwiczeń „Saber Strike – 18” i „Anakonda – 18” zaś w październiku 2020 roku żołnierze dowództwa dywizji wspierali 7 Dukielską Brygadę Zmechanizowaną podczas ćwiczenia „Decisive Vision – 20” w trakcie planowania działań obronnych. 

 


Tekst: ppłk Dariusz Guzenda
Zdjęcia: kpt. Agnieszka Pytko
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 12 ) Zdjęcia: kpt. Agnieszka Pytko


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ valiant
  Czwartek, 20.05

  Chwała żołnierzom którzy są gotowi oddać życie za nasze bezpieczeństwo.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.