Poniedziałek, 21.06.2021, Imieniny: Alicja, Marta, Alojz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Porozumienie o współpracy żołnierzy z harcerzami

10.06.2021, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Porozumienie o współpracy żołnierzy z harcerzami

Celem jest rozwijanie współpracy pomiędzy żołnierzami, a harcerzami w taki sposób, aby - wzajemnie się wspierając - lepiej wypełniać misje, jakie stoją przed naszymi organizacjami. Misje, których wspólną ideą jest wychowanie odpowiednio młodego człowieka i ukształtowanie żołnierza, świadomego obrońcy Rzeczpospolitej.

Wspólnie kultywować wartości patriotyczne, a także upowszechniać działania oparte na wolontariacie. – powiedział Dowódca Brygady płk Mirosław BRYŚ komentując podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Dowództwem WOT a ZHP i ZHR.
 

Dnia 9 czerwca 2021 r. Dowódca 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej nawiązał współpracę z dwiema organizacjami harcerskimi działającymi na terenie Warmii i Mazur: Związkiem Harcerstwa Polskiego Chorągiew Warmińsko-Mazurska oraz Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej Okręgiem Pomorskim, Obwodem Warmińsko-Mazurskim.
 

Sygnatariuszem porozumienia ze strony WOT był Dowódca 4 W-M Brygady Obrony Terytorialnej płk Mirosław BRYŚ. Ze strony Związku Harcerstwa Polskiego dokument o współpracy podpisał Komendant Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP hm. Maciej MICIELSKI oraz Skarbnik pwd. Michał KRUSZYŃSKI, a w imieniu Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej Przewodnicząca Zarządu ZHR hm. Małgorzata SIERGIEJ.
 

„Dzięki podpisanemu porozumieniu z Wojskami Obrony Terytorialnej nasza Chorągiew, która liczy ponad 3,5 tys. dzieci i młodzieży, uzyska bardzo duże wsparcie w zakresie organizacji różnego rodzaju przedsięwzięć o charakterze wychowawczym, edukacyjnym, sportowym dla młodzieży z terenu całego województwa. Dzięki współpracy będziemy mogli sprawniej szkolić naszą młodzież. Wierzę, że taka współpraca będzie miała wiele obopólnych korzyści, że wspólnie będziemy uczestniczyć w świętach państwowych i że młodzież, która dziś jest w harcerstwie- być może w przyszłości wybierze ścieżkę rozwoju, która będzie szła w kierunku zdobywania wiedzy z zakresu wojskowości” – hm. Maciej MICIELSKI, Komendant Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP
 

Braterstwo, gotowość pomocy innym, patriotyzm, dyscyplina to tylko niektóre z cech wspólnych dla harcerzy i żołnierzy. U podwalin podpisanych porozumień leży wychowanie człowieka w myśl harcerskich zasad, w poczuci odpowiedzialności za Ojczyznę, przywiązania do wartości,  upowszechniania działalności wolontariackiej, jak również pozyskania akceptacji dla działalności Sił Zbrojnych.
 

W ramach porozumienia będą realizowane dwa projekty: „Braterstwo Munduru”, w ramach którego harcerze raz w roku będą szkolić się w brygadach OT oraz „Zlot pokoleń w mundurach”, którego celem będzie upowszechnianie tradycji i historii. Współpraca będzie też dotyczyć promocji służby wojskowej wśród harcerzy oraz rozwijania kompetencji obronnych.
  

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.