Niedziela, 13.06.2021, Imieniny: Janina, Jan, Onufry
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Żołnierze 43blp szkolą kadetów z Elbląga

09.06.2021, 15:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Żołnierze 43blp szkolą kadetów z Elbląga

W miniony poniedziałek na terenie 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie, odbyło się szkolenie klasy mundurowej z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu. Młodzi adepci doskonalili nabyte umiejętności z zakresu postaw strzeleckich, nawiązywania łączności oraz działań taktycznych w terenie, wykazując się przy tym dużym zaangażowaniem oraz przygotowaniem do zajęć.
 

„Kadeci klas wojskowych Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu mieli niepowtarzalną okazję, by pod okiem doświadczonych instruktorów z 43blp w Braniewie, mogli doskonalić umiejętności zdobyte w trakcie zajęć z edukacji obronnej oraz zapoznać się ze sprzętem będącym na  wyposażeniu WOT. Takie zajęcia to nieodzowny element wsparcia procesu nauczania naszych uczniów. Wysoki poziom przygotowania merytorycznego , ciekawy sposób przekazywania podstawowej wiedzy żołnierskiego rzemiosła, a przede wszystkim ćwiczenia, dostosowane do wieku kadetów to świadectwo profesjonalizmu instruktorów WOT . Mam nadzieję, że dzięki naszej współpracy z 43blp, będziemy mogli częściej brać udział w takich zajęciach, co pozwoli nam zrealizować elementy szkolenia, których nie jesteśmy w stanie przeprowadzić na terenie szkoły."
 

– mjr SG rez. Dariusz Gocek, koordynator klas wojskowych ZST-I w  Elblągu.
 

Kadeci mieli możliwość przyjrzenia się z bliska jakim sprzętem na co dzień dysponują żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz zapoznania się z bronią będącą na wyposażeniu pododdziałów lekkiej piechoty WOT. Duży nacisk położony został także na szkolenie medyczne oraz prace na mapie. Szkolenie zakończyło się wspólnym ogniskiem.
 

Uczniowie klas mundurowych stanowią o przyszłej sile polskiej armii,  wielu z nich planuje swoją przyszłość związać z wojskowym mundurem, niektórzy już wstąpili w szeregi  4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej i służą w 43 batalionie lekkiej piechoty w Braniewie.  

 

Z wyrazami szacunku
ppor. Anna Szczepańska 
ekspert ds. komunikacji 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie 


Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Żołnierze 43blp szkolą kadetów z Elbląga ( zdjęć 24 )
Dodano: 2021-06-09 | _INFO_ELBLAG_PL
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.