Poniedziałek, 29.05.2023, Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Co dalej ósmoklasisto? Plany, Decyzje, Wybory

22.04.2021, 08:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Co dalej ósmoklasisto? Plany, Decyzje, Wybory

Już wkrótce ósmoklasiści będą po raz pierwszy podejmować ważną, życiową decyzję dotyczącą wyboru dalszej edukacji. Jaką szkołę wybrać? To obecnie najczęściej pojawiające się pytanie, na które odpowiedź dla młodego człowieka, nie jest prosta. 


Każdy uczeń chciałby dokonać wyboru najlepszej szkoły, czyli takiej, która umożliwi nie tylko zdobycie wiedzy 
na interesującym kierunku, zgodnym z pasją i zainteresowaniami, ale również zapewni edukację na wysokim poziomie.


Aby pomóc uczniom klas ósmych w podjęciu pierwszej niezwykle istotnej decyzji, szkoły ponadpodstawowe prowadzone przez Powiat Elbląski przygotowały na rok szkolny 2021/2022 bogatą ofertę edukacyjną.


Od pierwszego września szkoły prowadzone przez Powiat Elbląski przygotowane będą na przyjęcie uczniów 
w systematycznie modernizowanych budynkach posiadających nowoczesną bazę dydaktyczną, tj.: warsztaty, laboratoria, pracownie oraz wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. 


Uczniowie uzdolnieni plastycznie mogą rozpocząć naukę w szkole o wyjątkowym klimacie, uczącej kreatywności, refleksyjnego, twórczego, a jednocześnie racjonalnego myślenia, tj. w Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym. Wysokie efekty kształcenia, w tym wyniki egzaminu dojrzałości i egzaminu zawodowego, sukcesy uczniów w konkursach, wernisażach, wystawach krajowych oraz międzynarodowych, fachowa pomoc psychologiczno-pedagogiczna, to zarówno gwarancja realizacji marzeń, jak też rozwijania uzdolnień młodych ludzi. Uczeń ma do wyboru jedną ze specjalności proponowaną przez szkołę: techniki graficzne lub fotografia i film. Po ukończeniu szkoły uczniowie otrzymują tytuł zawodowy: PLASTYK.

 


 

 

Oferta edukacyjna Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym


 

Zespół Szkół w Pasłęku zaprasza uczniów do nauki w liceum, szkole branżowej I stopnia oraz technikum, które uzyskało VII miejsce w województwie warmińsko-mazurskim w XXIII Rankingu Techników „Perspektywy 2021”. Nowoczesna baza dydaktyczna, wysoka zdawalność egzaminów, przyjazna atmosfera i indywidualne podejście do ucznia sprawiają, że szkoła ta jest miejscem, w którym chce się być, uczyć i nawiązywać trwałe przyjaźnie.

 

Uczniowie technikum mogą kształcić się w następujących zawodach: technik hotelarstwa, technik logistyk lub technik reklamy. Liceum Ogólnokształcące Nr 1 w Pasłęku oferuje kształcenie w klasach o nachyleniu politechnicznym, lingwistyczno-dziennikarskim, przyrodniczo-medycznym i mundurowo-sportowym. Po ukończeniu Branżowej Szkoły I stopnia Nr 1 absolwenci uzyskują dyplompotwierdzający kwalifikacje zawodowe takie, jak: sprzedawca i kucharz.

 


 

 

Oferta edukacyjna Zespołu Szkół w Pasłęku

 

 

Wybierając naukę w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku uczniowie mają szansę zdobycia wiedzy teoretycznej oraz doświadczenia niezbędnego do wykonywania pracy w dobrze płatnych zawodach zarówno w technikum, jak również w szkole branżowej I stopnia. Czteroletnie liceum ogólnokształcące o ukierunkowaniu obronnym współpracuje z 9. Braniewską Brygadą Kawalerii Pancernej w Braniewie. Uczniowie uczęszczający do tego oddziału będą mogli zdobyć wiedzę i umiejętności w zakresie podstaw kierowania oraz dowodzenia, podstaw obronności, jak również w zakresie edukacji obywatelskiej, zagrożeń współczesnego świata.

 

Uczniowie technikum mogą kształcić się w następujących zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik ekonomista, technik agrobiznesu oraz technik przetwórstwa mleczarskiego. Natomiast branżowa szkoła I stopnia przygotowuje uczniów do pracy w zawodzie: mechanika pojazdów samochodowych, mechanika operatora pojazdów i maszyn rolniczych, kucharza, stolarza. Szkoła dysponuje internatem, w którym zapewnia zakwaterowanie, wyżywienie oraz opiekę wychowawczą. 

 

 


 

Oferta edukacyjna Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku

 


Dokonywany obecnie przez uczniów wybór szkoły w dużej mierze wpłynie na późniejszą drogę zawodową 
i rozwój przyszłej kariery. Nie są to łatwe decyzje, dlatego zachęcamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Elbląski.

 

 

 

Wioletta Janas, Dawid Marczak
Starostwo Powiatowe w Elblągu

 


..........................Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.22893404960632