Środa, 20.10.2021, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Limit osób w tramwajach nie jest przestrzegany? "Czy ktoś to w ogóle kontroluje?"

11.05.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Limit osób w tramwajach nie jest przestrzegany? "Czy ktoś to w ogóle kontroluje?"
Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji, Adrian Sajko)
Zgłaszają się do nas elblążanie, którzy twierdzą, że  limity osób w tramwajach nie są przestrzegane. Czy Zarząd Komunikacji Miejskiej w jakikolwiek sposób kontroluje, czy tramwaje nie są przepełnione?

- Czy ktoś w jakikolwiek sposób kontroluje ilość pasażerów korzystających na raz z tramwajów?  Już nie raz widziałam, że tramwaje są przepełnione. Ilość pasażerów powinien kontrolować na przykład kierowca - stwierdziła nasza czytelniczka.

- Na pierwszy rzut oka widać, że w niektórych tramwajach jest więcej ludzi niż określa limit. Czy ktoś to w ogóle kontroluje? - dopytuje nasz czytelnik.
 
 
Faktycznie, kilka takich zgłoszeń w ostatnim czasie wpłynęło do ZKM. Tak jak informowaliśmy wcześniej, każde zgłoszenie staramy się możliwie jak najszybciej zweryfikować, a w przypadku uzyskania potwierdzenia – podjąć odpowiednie działania
 
– zapewnia Michał Górecki z ZKM w Elblągu.
 
 
Kilka ze zgłoszonych przez mieszkańców przypadków zostało potwierdzonych.
 
Dlatego ZKM w Elblągu wystąpił do spółki Tramwaje Elbląskie o obsadzenie tych kursów większymi wagonami. W przypadku pozostałych zgłoszeń na liniach tramwajowych nie uzyskaliśmy potwierdzenia stałego występowania takich sytuacji lub zbliżona do limitu liczba pasażerów zdarzała się tylko na odcinku jednego lub dwóch przystanków
 
– wyjaśnia Michał Górecki.
 
Jeśli limit osób w tramwaju zostanie przekroczony kierowca może wyprosić z pojazdu część pasażerów. - Już na początku wprowadzenia obostrzeń w komunikacji miejskiej, ZKM w Elblągu wystąpił do spółek przewozowych o pełne respektowanie obowiązujących przepisów i zaleceń. Nadal pozostaje to w mocy i tak np. kierowca ma prawo odmówić dalszej jazdy w przypadku przekroczenia limitu pasażerów w pojeździe, a także może wezwać odpowiednie służby. Dotyczy to również sytuacji gdy pasażer nie stosuje się do obowiązku zasłaniania ust i nosa w pojeździe – zaznaczył Michał Górecki.
 
Czy ilość przemieszczających się ludzi kontrolowana jest przez EKM? Co wyniki z zebranych w ten sposób danych? - Niestety w zakresie bieżących danych na temat liczby pasażerów system EKM nie może spełniać tej funkcji – jak wiadomo, bilet papierowy nie został ostatecznie wycofany z użycia, a obowiązek przykładania karty miejskiej do czytnika podczas każdego przejazdu – wyjaśnia Michał Górecki. - Chodzi o bilety okresowe, a także karty z uprawnieniem do bezpłatnych przejazdów,  spotkał się z dużą niechęcią mieszkańców i nie został wprowadzony w życie.
 
Obecnie ponad połowa wagonów posiada monitoring. - Jest on przeglądany m.in. do wyjaśniania sytuacji spornych, jako dowód w roszczeniach o odszkodowanie itp. zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami – dodał Michał Górecki.
 
Przypomnijmy, że w pojazdach komunikacji miejskiej może podróżować maksymalnie 1/3 dopuszczonej przez producenta liczby osób, przy czym połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna.
 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +16
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Wtorek, 11.05

  Przepelnienia w elblaskich tramwajach zdarzaja się na linii 4 i na niektórych kursach 1 w dniach powszednich, w godzinach mniej więcej od 7.00 do 16.00. Potem tramwaje jeżdżą z kilkoma osobami, raczej pustawe. Według mnie w godzinach natezonego ruchu czwórkę powinny obsługiwać tylko długie wozy, których jest pięć albo składy konstali z jedną doczepą.

 2. 2
  +7
  ~ brednie
  Wtorek, 11.05

  Mamy juz dośc tych z TE .Jakim prawem wyjeżdza za brame ten złom konstal.Wasza złośliwość nie zna granic. Facet przestań p*****ć głupoty.Jakim prawem kupiliście tak krótkie te tramwaje.Kupione w Niemczech tramwaje stoją w zajezdni.K nie ma na was prawa i kar.Przepełnienie,pozwalanie kierowcy tramwaju by wsiadali bez masek i jechali.Tramwaj nie powinien pojechac wzywac policje na motorniczego.Sprzedaje bilety osobom bez masek.Brud brak dezynfekcji. Kija i gnac was .

 3. 3
  +10
  ~ co takiego
  Wtorek, 11.05

  Linia 1 ,linia 3, jadą krótkie konstale non stop zapchane. budynki się trzesa,to nie jedzie po szynach tylko podskakuje. A Prezydent nie reaguje na to co wyprawiają T.E.

 4. 4
  --10
  ~ Stare
  Wtorek, 11.05

  Jak Wam przeszkadza tłok to niech stare dziady wysiądą z tramwaju i po kłopocie!

 5. 5
  --3
  ~ Vbn
  Wtorek, 11.05

  Gestapo w natarciu. Co potem ? Jak ktoś wsiądzie i przekroczy limit to kula w łeb ? Oczywiście wyrok będą wykonywać wiecznie niezadowolone stare dziady .

 6. 6
  +8
  ~ Gru
  Wtorek, 11.05

  To brednie. Niech się Pan/i tak się nie spina, bo żyłka pęknie. Brud to wina motorniczego? Brednie. Kto najwięcej brudzi? Pasażerowie. Wagony są dezynfekowane przez motorniczego w miarę możliwości. Co motorniczy ma sprawdzać czy pasażer nosi maskę i co ma maska do sprzedaży biletów? Bez jaj. Kto pozwala aby wagon wyjechał z zajezdnia? Dozór techniczny jakby co.

 7. 7
  +13
  ~ zkm
  Wtorek, 11.05

  Poczekajmy - uczniowie szkół ponadpodstawowych niedługo pójdą do szkół - dopiero zacznie się cyrk w komunikacji !!!!

 8. 8
  +9
  ~ wk podatnik
  Środa, 12.05

  Kupiliście za nasze pieniądze niemiecki złom, gdzie on jest ? Pojechał na złom ? To kto przepił moją kasę ?

 9. 9
  +6
  ~ obserwator
  Środa, 12.05

  tylko nie mówcie o tym jarkowi.jeszcze do tego niemieckie tramwaje....coś strasznego.

 10. 10
  +6
  ~ a skąd te wagony
  Środa, 12.05

  większych wagonów ha ha ha ha ha ha takiego żartu to już dawno nie słyszałem

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.