Sobota, 23.10.2021, Imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

W autobusach komunikacji miejskiej pojawiły się pierwsze mobilne biletomaty

17.04.2021, 17:00:57 Rozmiar tekstu: A A A
W autobusach komunikacji miejskiej pojawiły się pierwsze mobilne biletomaty
Źródło: ZKM Elbląg

W autobusach komunikacji miejskiej można skorzystać z biletomatów. Dzięki takiemu rozwiązaniu w pojeździe można zakupić bilet płacąc kartą (zbliżeniowo bądź za pomocą terminala).

 

Urządzenia umożliwiają zakup biletów jednorazowych normalnych i ulgowych dla strefy I (miejskiej) oraz strefy II (podmiejskiej). Co ważne – bilety te można zakupić jako skasowane lub nieskasowane, tak aby mieć zapas na kolejne  przejazdy

 

- informuje Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu.


Jak zapewnia ZKM w Elblagu, obsługa urządzeń nie jest skomplikowana i odbywa się głównie za pomocą dotykowego ekranu zlokalizowanego w górnym lewym rogu urządzenia.

 

Biletomaty w pojazdach umożliwiają dokonywanie płatności jedynie za pośrednictwem kart płatniczych, zbliżeniowo lub za pomocą terminala z klawiaturą. Po wykonaniu transakcji, zgodnie z życzeniem pasażera urządzenie wydrukuje potwierdzenie transakcji

 

- wyjaśnia ZKM w Elblągu.
 

Do końca roku wszystkie autobusy zostaną wyposażone w mobilne biletomaty. - W zależności od typu autobusu, biletomaty będą zlokalizowane w przedniej lub środkowej części danego pojazdu - podaje ZKM w Elblągu.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Przestańcie
  Sobota, 17.04

  Biletomaty będą a tabor złom. Czy macie nas pasażerów za głupich. Natychmiast nowe pojazdy trameaje i autobusy, a nie to won.

 2. 2
  +6
  ~ SPRAWIEDLIWY
  Sobota, 17.04

  Jest nadzieja,że w końcu w 21-wieku i na pętli Marymoncka pojawi się ,toaleta dla Pań i Panów motorniczych.Skoro już dziś można bilet kupić w pojeżdzie komunikacji,to mały ale zawsze krok ku lepszemu.W takiej toalecie dla pracowników na pętli Marymoncka przypominam dla dyrekcji,powinno być:papier toaletowy,mydło,ciepła woda do mycia rąk i ogrzewane powinno być pomieszczenie zimą,żeby się zamarznięta deska sedesowa nie przyklejała do ciała.Powodzenia dyrekcjo ,działajcie jak odejdziecie na emeryturę,to przez montaż tej toalety motorniczowie was zapamiętają dobrze !(chociaż z tej strony tego co robiliście)

 3. 3
  0
  ~ śmiechu warte
  Niedziela, 18.04

  Co to za biletomat w którym nie można płacić pieniędzmi?!

 4. 4
  +1
  ~ chester
  Niedziela, 18.04

  Tak już p odstawiamy nowy tabor😁😁😁😁😆😆😆😆a won to na Żoliborzu krzyknij

 5. 5
  +1
  ~ BYŁY
  Poniedziałek, 19.04

  Stoją biletomaty w 3 miejscach i co z tego...jak ludziska nie potrafią ich obsłużyć nawet ci ze smartfonami. Biletomat czasami nie przyjmuje nie których monet i wtedy trzeba płacić kartą, ot taka ta nowoczesność.

 6. 6
  --1
  ~ do sprawiedliwy
  Poniedziałek, 19.04

  Kolejny chyba setny raz pojawia się wątek toalet dla kierowców i motorniczych na pętlach w każdym wątku gdzie cokolwiek jest wspomniane o komunikacji czy to tramwajowej czy autobusowej. Za toalety nie odpowiada ZKM, tylko wyłącznie przewoźnik świadczący usługi. Kierowco, Motorniczy -jeżeli twoja spółka nie podpisała umowy na toi-toje z zakładem który takie usługi świadczy to znaczy po prostu nie było takiej potrzeby albo usługa była za droga i macie robić w krzaki.

 7. 7
  0
  ~ niepełnosprawna emerytka
  Poniedziałek, 17.05

  rządam przywrócenia dawnych godzin jazdy i nr autobusów. Nie stać mnie na tax a chciałabym dojechać np. z Odrodzenia na ul.Dąbka o odpowiedniej dla mnie godzinie a nie co 50 minut. Sprawdziłam dzisiaj rozkład nowego nr 22 ( po co mi nr 22 a nie 9 lub 8 ,tak jak było debile) .Jestem pewna,że te zmiany przyniosą wam wasze zniknięcie ,Róbcie tak żeby mieszkańcy byli zadowoleni a nie wściekli i zagubieni .Boję się jechać autobusem bo nie wiem gdzie i kiedy mnie zawiezie Mam 67 lat i chciałabym jak inni mieszkańcy poruszać się po Elblągu jak dawniej .Chociaż raz postąpcie tak żeby ludzie byli zadowoleni szczególnie w dobie pandemii. Wszystkim tym którzy postanowili dokonać tych głupich, bezmyślnych zmian, życzę aby popsuły się im samochody i małego dochodu

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.