Wtorek, 15.06.2021, Imieniny: Jolanta, Wiola, Wit
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Szczepienia w szkołach i na stadionach. Kiedy w Elblągu powstanie masowy punkt szczepień?

06.04.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Szczepienia w szkołach i na stadionach. Kiedy w Elblągu powstanie masowy punkt szczepień?
Fot. archiwum redakcji/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Kolejne miasta szykują się na zapowiadane przez rząd przyśpieszenie akcji szczepień i uruchamiają masowe punkty szczepień. Będą one funkcjonowały m.in. na stadionach i w halach sportowych, na to zdecydowały się m.in. samorządy Warszawy i Ciechanowa, czy w budynkach oświatowych, jak w Malborku. Kiedy taki punkt powstanie Elblągu?
 

Mimo zamieszania, które najpierw wywołała rejestracja na szczepienia 40-latków a teraz przypadki szczepień poza kolejnością, rząd nadal zapowiada sukces i przyśpieszenie akcji szczepień przeciw COVID-19. Dawek ma być teraz pod dostatkiem.

 

Drugi kwartał to znaczne przyspieszenie, które jest dużym wyzwanie i wymaga dodatkowej pracy.  W najbliższych dwóch tygodniach łącznie do punktów szczepień trafi ponad 2 mln szczepionek, które na bieżąco będą wykorzystywane do prowadzenia szczepień

 

- zapowiedział podczas konferencji we wtorek (6 kwietnia) Michał Dworczyk szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień. 
 

W związku z tym znacznie ma się zwiększyć również liczba punktów szczepień. Najszybciej mają powstać te powiatowe. Samorządy mogą je organizować m.in. w szkołach czy domach kultury. Mają one mieć dużą wydajność.  - W tej chwili wspólnie z samorządami tworzone są punkty szczepień samorządowe. Te punkty ruszą w kwietniu - zapowiedział Dworczyk. 
 

Na uruchomienie takich punktów zdecydowano się już m.in. Warszawie, Gdańsku, Łodzi, Krakowie, Opolu czy Malborku. Czy w najbliższym czasie powstanie on również w Elblągu?

 

Przygotowujemy się do utworzenia takiego punktu samorządowego w Elblągu. Obecnie trwają rozmowy na temat ewentualnej lokalizacji i ilości takich punktów w Elblągu. Szczegóły powinniśmy poznać jeszcze w tym tygodniu

 

- mówi Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa prezydenta Elbląga.
 

Obecnie w naszym mieście funkcjonuje 19 punktów szczepień, w których wykonano do tej pory 25 090 szczepień ( w tym liczba szczepień 2 dawką to 7 285). W skali kraju znajdujemy się wśród powiatów z najmniejszą liczbą szczepień. Dziennie w pojedynczych elbląskich punktach wykonywanych jest od kilkudziesięciu do kilkuset zastrzyków z antidotum na COVID-19. 

 

W ostatnich dniach powstał lekki chaos. Po zamieszaniu z 40-latkami dzwoni do nas dużo osób spoza grup aktualnie szczepionych z pytaniem, czy mogą się zaszczepić. Trudno im wyjaśnić, że dawki nadal podawane są kolejnym wyznaczonym grupom, nie mamy tutaj dowolności. Same szczepienia idą jednak sprawnie. Trudno jednak byłoby nam zwiększyć ich liczbę. Jeśli tych szczepień w Elblągu ma być więcej, taki dodatkowy punkt szczepień w mieście na pewno się przyda

 

- mówi pracownica rejestracji jednej z elbląskich przychodni. 
 

Kilka dni wcześniej rząd zapowiedział, że szczepienia będą się odbywały również m.in. w aptekach czy zakładach pracy. Ta informacja zdziwiła wielu Czytelników info.elblag.pl, którzy w komentarza podkreślali, że to miejsca nieprzygotowane do przeprowadzenia szczepień. - W aptece ??? Przecież to sklep. Tam jest miejsce na szczepienia? Gdzie? Jak zachować dystans? Można też szczepić się w sklepie spożywczym? - pisał jeden z internautów.
 

Rząd decyzję podtrzymuje. Na razie jednak nie wiadomo, jakie warunki będą musiały spełnić np. apteki, zanim zaczną podwać chętnym dawki antidotum.
 

- Jeśli chodzi o szczepienia w aptekach, zakładach pracy, punktach drive-thru i innych rozwiązaniach, o których mówiliśmy, to podtrzymuję deklarację, że to będzie drugi kwartał. Precyzyjne informacje o dokładnych terminach będziemy podawali w najbliższych dniach, tygodniach - dodał pełnomocnik rządu ds. szczepień.
 

Jeszcze w tym tygodniu powinniśmy poznać kolejne decyzje rządu dotyczące obostrzeń związanych z pandemią, które będą obowiązywały w Polsce od 9 kwietnia.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --3
  ~ W Elblągu
  Środa, 07.04

  Tu się wszystko likwiduje bo olsztyn tak karze.

 2. 2
  +6
  ~ Przykład
  Środa, 07.04

  Sanepid w Elblągu nie ma nic do powiedzenia. Testy a koronawirusa jada do olsztyna to JEST dopiero chory kraj. A punkt krwiodawstwa w Elblągu to olsztyn ogranicza.

 3. 3
  +3
  ~ obserwator
  Środa, 07.04

  grupa nieudaczników zwana rządem

 4. 4
  0
  ~ Obserwator
  Środa, 07.04

  Pomyłka bo w Elblągu.

 5. 5
  +2
  ~ Gghh
  Środa, 07.04

  Takie punkty szczepień powinny być zrobione już od początku szczepień !! Szkoły zamknięte,hale sportowe nieczynne więc miejsce jest. W przychodniach , które szczepią dużo ludzi a duże te przychodnie nie są tłok i ścisk ,

 6. 6
  +2
  ~ widz
  Środa, 07.04

  jakim trzeba być skur...synem ,żeby namawiać ludzi do wstrzyknięcia substancji ,która może doprowadzić do śmierci i powiedzieć ,że zyski są wieksze od strat.

 7. 7
  0
  ~ Logo
  Środa, 07.04

  do -widza: jakim trzeba byc ograniczonym umyslow, zeby pisac takie bzdury....

 8. 8
  +2
  ~ widz
  Środa, 07.04

  do logo-zakrzepy spowodowane przez astra zaneke to nie są bzdury.to dramat dla zaszczepionych i ich rodzin.jeżeli tego nie rozumiesz ,to faktycznie jesteś bardzo ograniczony umysłowo.ekspert CMA potwierdził ,że jest związek zakrzepów ze szczepionką.nie potrafią jednak wskazać przyczyny,dlaczego u niektórych osób tak się dzieje.

 9. 9
  0
  ~ jaa43098
  Środa, 07.04

  Sale gimnastyczne w szkołach puste stoją, czemu by nie tam robić punktów szczepień i tłoku nie będzie jak w aptekach czy przychodniach!!!

 10. 10
  0
  ~ Gghj
  Środa, 07.04

  Zanim się prezydent namyśli totrochę to potrwa. Zresztą całe te szczepienia idą opornie , wpadli na pomysł żeby szczepić nawet w aptekach przecież to sklep. PiS porażka.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.