Czwartek, 15.04.2021, Imieniny: Olimpia, Anastazja, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Problem z rejestracją na szczepienia przeciw COVID-19. Minister Dworczyk: Mieliśmy dwa potknięcia

01.04.2021, 16:00:45 Rozmiar tekstu: A A A
Problem z rejestracją na szczepienia przeciw COVID-19. Minister Dworczyk: Mieliśmy dwa potknięcia

Wszystkie osoby, które zgłosiły w styczniu br. chęć zaszczepienia się mogły od dziś się na nie zarejestrować. Z tej możliwości skorzystało 680 tys. osób. Problem w tym, że 40-latkowie byli zapisywani na kwiecień zamiast na maj. Dodatkowo przestał działać portral pacjent.gov.pl. Co się stało?

 

Dziś odbyła się konferencja prasowa, podczas której Minister Michał Dworczyk chciał wytłumaczyć się z zaistniałej sytuacji. - W kwietniu będziemy mieli 2,3 mln wolnych miejsc. Aby nie marnowały się wolne terminy w punktach szczepień, na które nie ma chętnych osób powyżej 60. roku życia, podjęliśmy decyzję o uruchomieniu terminów dla osób, które rejestrowały się od stycznia poprzez formularz elektroniczny deklarując gotowość do szczepienia (...) Dzisiaj w nocy uruchomiliśmy e-skierowania (...)  dla osób w wieku od 40 do 59 lat. Łącznie takich osób zgłosiło się 680 tys. W tej grupie 40-latkowie stanowią ok. 350 tys. - opowiadał.

 

Założenie było takie, że te osoby zaczną być obdzwaniane dzisiaj od rana przez automat z propozycjami terminów szczepień. Przy czym grupa 40-latków miała otrzymywać propozycję na drugą połowę maja. Niestety w skutek błędu systemu te sooby zaczęły być zapisywane również w kwietniu. O tym, jak jest dużo wolnych jest w niektórych miejscach, bo sytuacja w Polsce jest zróżnicowana (...) świadczy fakt, że są osoby, które rejestrując się dzisiaj rano otrzymały termin szczepienia jeszcze na dziś bądź jutro

 

- mówił Michał Dworczyk.
 

40-latkowie zamiast na maj zapisywani byli na kwiecień. Teraz mają otrzymywać informację o anulowaniu kwietniowego terminu i propozycję nowego, majowego terminu. - W skutek dużego zainteresowania (...) nastąpiła awaria systemu i profilu zaufanego i internetowego konta pacjenta. Profil zaufany już pracuje, a jeśli chodzi o IKP to robimy wszystko, aby jak najszybciej tę awarię usunąć - zapewniał Minister.

 

Zdecydowaliśmy o wstrzymaniu  zapisów na konkretne terminy grupy 40-latków i 50-latków. Musimy usunąć błędy w systemie (...) Powinno to nastąpić do końca dzisiejszego dnia. Podjęliśmy też decyzję, że ok. 60 tys. 40-letnich osób, które zostały zapisane na szczepienia w kwietniu dostaną propozycję zmiany terminu na termin majowy

 

- zaznaczył Michał Dworczyk.


Minister przyznał, że coraz częściej będą zdażać się sytuacje, w których "nakładane będą na siebie grupy wiekowe". - Może się zdarzać, że niektóre osoby młodsze "wpadną" w kolejkę przed starszymi, bo w różnych miastach punkty szczepień mają różną przepustowość i organizację pracy - mówił.

 

Dzięki zaangażowaniu szeregu polityków na forum europejskim (...) wczoraj została podjęta decyzja, że dostaniemy blisko 1 mln szczepionek Pfizera, które mieliśmy otrzymać jesienią, a otrzymamy je teraz. (...) Prosimy punkty szczepień, aby przepisywały  wszystkie osoby powyżej 60. roku życia z maja na początek kwietnia. W kwietniu dokładamy kolejne 0,5 miliona terminów w związku z tym, że pojawiła się większa liczba szczepionek

 

- informował Minister.

 

Kiedy osoby, które zostały zapisane na kwiecień otrzymają propozycję nowego terminu? - Te osoby otrzymają informację jutro - dodał Minister.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ Jo
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 01.04

  No drodzy Państwo, kto chętny żeby się zaszczenić? Po rozwiązaniu 500+ na każdego szczeniaka😀

 2. 2
  --1
  ~ Pfff
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 01.04

  Dziennikarskie bicie piany o byle g...

 3. 3
  +3
  ~ Gość
  Ponad tydzień temu, Piątek, 02.04

  1 kwietnia... i wszystko jasne.

 4. 4
  --1
  ~ witold
  Ponad tydzień temu, Piątek, 02.04

  "mądry wie co pisze, głupi pisze co wie".

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0442790985107