Czwartek, 16.09.2021, Imieniny: Edyta, Kamil, Korneliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląscy policjanci nie stwierdzili przekroczenia limitu pasażerów w tramwajach czy autobusach

17.04.2021, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląscy policjanci nie stwierdzili przekroczenia limitu pasażerów w tramwajach czy autobusach
Fot. Adrian Sajko

- Tramwaje są przepełnione. Niby są ograncizenia, ale nikt ich nie przestrzega. Jak to jest, że to obostrzenie wciąż jest łamane. Czy ktoś to kontoluje? - pyta nasza czytelniczka.


Przypomnijmy, że w pojazdach komunikacji miejskiej obowiązują limity pasażerskie. W każdym pojeździe może podróżować maksymalnie 1/3 dopuszczonej przez producenta liczby osób, przy czym połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna.

Elblążanka jechała tramwajem nr 1 w dzień powszedni, po godz. 10.00.

Tu jest pełno ludzi. Wszystkie miejsca są zajęte, część ludzi stoi jeden obok drugiego. Nie rozumiem po co są ograniczenia skoro nikt tego nie przestrzega

- zaznaczyła.


Jak zapewnia Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblagu, policjaci codziennie przeprowadzają kilkanaście kontroli w tym zakresie. - Codziennie policjanci kontrolują 15-19 pojazdów komunikacji miejskiej - mówił.


Zdarzały się przypadki, w których kontrole prowadzone były po zgłoszeniu przez pasażera, że dany pojazd jest przepełniony. - Takie sytuacje się zazwyczaj nie potwierdzają. Kiedy na przykład pasażer dzwoni do nas z informacją, że limit osób w danym tramwaju czy autobusie jest przekroczony policja od razu jedzie, by to sprawdzić. Jednak na miejscu okazuje się, że takiej sytuacji nie ma - opowiada Krzysztof Nowacki.


Interwencji na prośbę pasażerów jest jednak niewiele. - Policjanci i dzielnicowi sami chodzą i sprawdzają, czy limity w pojazdach komunikacji miejskiej są przestrzegane - stwierdził Krzysztof Nowacki. - Oczywiście pasażer może nas o tym sam powiadomić.

 

Pasażer może także zgłosić przepełnienie pojazdu do kierowcy, który mógł tego nie zauważyć. Kierowca powinien na to zareagować

- dodał Krzysztof Nowacki.


Do tej pory elbląscy policjanci nie stwierdzili przekroczenia limitu pasażerów w żadnym tramwaju czy autobusie. - Karane były jedynie osoby, które jechały komunikacją miejską i nie miały maseczek. Innych uchybień nie stwierdzono - dodał oficer prasowy.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Komentarze do artykułu (27)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +17
  ~ Wiosna
  Sobota, 17.04

  Co za bzdury. Sama bylam świadkiem jak przy Aldi policja zatrzymała kierowcę autobusu ukarała go mandatem , pasażerom kazano opuścić pojazd i wpuszczono tylko 18 osób. W drodze powrotnej autobus nie zatrzymywał się nawet na przystankach. Jeżdżę ta trasą w stronę Dębicy codziennie do pracy i wielokrotnie ledwo wsiadłam do autobusu tyle bylo ludzi. Niestety w większości to osoby miedzy 70-80 lat . Kontroli nie widać anj jednej poza wspomnianą wcześniej. Dziwi mnie tylko fakt że ZKM nie otaśmuje miejsc siedzących jak to było przy pierwszej fali pandemii

 2. 2
  +13
  ~ Bjc
  Sobota, 17.04

  A za chwilę dzieci i młodzież wrócą do szkół. Wtedy się dopiero ciasno zrobi w tych tramwajach...

 3. 3
  +10
  ~ Ania
  Sobota, 17.04

  Limity nie są też przestrzegane w autobusach. Linia 21 w godzina 10-11 przepełniona. Ale trudno się dziwić jadą tylko 2 autobusy na godzinę. Dzisiaj 16 koło rynku. Tłok w autobusie. Kontroli brak

 4. 4
  +12
  ~ slepi
  Sobota, 17.04

  ale my mieszkańcy widzimy co chwile co sie wyprawia w tych tramwajach i autobusach.Przepelnione,brud i smród.

 5. 5
  +10
  ~ elblazak
  Sobota, 17.04

  ZGROZA bo to jest j,Elbląg i dziadoska komunikacja, Dlaczego jeżdza nadal te złomy zwane konstal.Przecieżkupiliście nowe tramwaje. Miały byc zmiany w komunikacji autobusowej mowa o taborze i co nadal to samo.BRAK SŁÓW.

 6. 6
  +12
  ~ Kurva
  Sobota, 17.04

  Co ***a limit ! dawaj dwuwagon tramwaj już ?

 7. 7
  --10
  ~ gonic dziadostwo
  Sobota, 17.04

  bo te stare q........wy jeżdża za DARMO,i stąd problem

 8. 8
  +7
  ~ lac
  Sobota, 17.04

  @gonic dziadostwo : Tak o sobie ??/ Masochista czy niedopracowany ?

 9. 9
  +10
  ~ Turban
  Sobota, 17.04

  Dlaczego oszołomy z zkm puszczają pojedyncze wagony konstala? To jest chore. Pamietam jeszcze w latach 90 normą było jak jeździły konstale z dozwolonym wagonem. Teraz w ramach oszczędności ludzie kotłuja sie w pojedynczym wagonie. Oby wam sie dziady z zkm i tramwajow elbląskich ta wasza podłość odbiła czkawką i ciężka koroną za waszą pazerność.niech was szlag tam trafi.

 10. 10
  +7
  ~ do Wiozna
  Sobota, 17.04

  "Niestety w większości osoby między 70-80 lat". A kogo się spodziewałaś młodych jurnych ogierów? Toż t sam kwiat elbląskiego społeczeństwa najbardziej roszczeniowej grupy. "Dziwi mnie tylko fakt że ZKM nie otaśmuje miejsc siedzących jak to było przy pierwszej fali pandemii" - Tego nie robi ZKM tylko przewoźnik jeżeli już a po drugie po taśmować jak ludzie zrywają taśmy i wszelkie oznaczenia i po 10 godzinach wszelkie oznaczenia leżą na podłodze.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.