Czwartek, 27.01.2022, Imieniny: Angela, Jan, Przybyslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Zwolnienia szykuje Poczta Polska i kolejne banki. Dotkną one również elblążan?

08.03.2021, 17:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zwolnienia szykuje Poczta Polska i kolejne banki. Dotkną one również elblążan?
Fot. archiwum redakcji/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Kolejne banki planują zwolnienia pracowników. Restrukturyzację zatrudnienia szykuje również Poczta Polska. W całej Polsce tysiące osób mogą stracić etaty. Elblążanie również powinni bać się o swoje miejsca pracy?

 

Zwolnienia w sektorze bankowym trwają od jakiegoś czasu. Duże zwolnienia przeprowadziły m.in. PKO BP, Pekao, BNP Paribas czy Getin Bank – informuje Bankier.pl. Nie ominęły one również Elbląga. W ubiegłym roku zlikwidowano m.in. dwa elbląskie oddziały PKO BP. Wszystko wskazuje na to, że ten bank nie zakończył jeszcze restrukturyzacji zatrudnienia. W lutym do Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu wpłynęło zawiadomienie w tej sprawie. PKO BP informuje o planach zwolnień, które dotknęłyby około 550 osób w całym kraju. Nie podaje ile z nich to elblążanie. Z pytanie w tej sprawie zwróciliśmy się do banku. Na odpowiedź czekamy.

 

2 lutego wpłynęło zawiadomienie o zawartym porozumieniu w sprawie zawiadomienie o zawartym porozumieniu w sprawie zasad stosowanych przy rozwiązywaniu z pracownikami PKO Banku Polskiego stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników w 2021 roku. Zwolnienia będą dokonywane przez cały 2021 rok na terenie jednostek Banku rozproszonych na terenie kraju. Nie powinno to wpłynąć na istotny wzrost osób bezrobotnych korzystających z pomocy poszczególnych Powiatowych Urzędów Pracy

 

-informuje PUP w Elblągu.

 

To nie jedyne sygnały o planowanych zwolnieniach zbiorowych, jakie docierają do elbląskiego urzędu pracy. Podobną informację w styczniu tego roku przekazała inny bank, Nordea Bank. W tym roku planuje on zwolnić do końca marca w całym kraju 132 osoby. W tym wypadku bank również poinformował PUP, że zwolnienia będą dotyczyły również 8 mieszkańców Elbląga, ale zatrudnionych w Gdańsku i Gdyni. - Możliwe jest, że część z tych osób znajdzie nowe zatrudnienie w innych zespołach Banku Nordea - informuje elbląski urząd pracy. 

 

W połowie lutego podobne zawiadomienie złożyła także Poczta Polska. - Szczegółowe informacje dotyczące liczby pracowników i grup zawodowych objętych zwolnieniami grupowymi na obszarze działania urzędu zostaną przekazane w powtórnym zawiadomieniu - czytamy w informacji PUP w Elblągu.
Wiadomo jedynie, że w tym roku pracę ma stracić nie więcej niż 2 tys. osób. O wyjaśnienie, czy zwolnienia grupowe dotkną elblążan zatrudnianych przez tę spółkę, zwróciliśmy się także do Poczty Polskiej. Do tematu wrócimy. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ Pani
  Poniedziałek, 08.03

  tacy cwani niech dadzą odprawę ludziom. już coraz bardziej wku**ia mnie ta cała sytuacja pandemiczna ;/. A pracy jak nie było tak do tej pory nie ma... i jeszcze więcej zwolnień. Najlepiej to w piZ** wszystko pozamykjacie

 2. 2
  --37
  ~ lucyna
  Poniedziałek, 08.03

  Te powyższe informacje o bezrobociu zwiększającym się to są tylko fakty medialne , niesprawdzone i wypuszczane przez nieprzychylną naszemu rządowi opozycję . Prawda jest taka , że za rzadów PiS od 2015 roku bezrobocie stale maleje i jest obecnie najniższe w całej Unii , a poziom zamożności polaków stale rosnie i doganiamy pod tym względem najbogatsze kraje ,a nawet je wyprzedzamy .

 3. 3
  +22
  ~ 1 Sasin
  Poniedziałek, 08.03

  Poczta polska no cóż 70 milionów wydali na wybory których nie było to i zwolnienia będą. Rozumiem , że pan Duda z solidarności wstawi się za pracownikami.

 4. 4
  +14
  ~ @lucyna
  Poniedziałek, 08.03

  Tak tak Lucyna.Doganiamy zachodnie panstwa,ale w cenach życia.Zarobki tez sie zgadzaja, na zachodzie tez zarabiaja 3tys.,tylko Euro,a nie zlotych.

 5. 5
  +9
  ~ Linur
  Poniedziałek, 08.03

  Pisowskie instytucje zwalniaja ludzi?Przeciez obiecywali zmniejszac bezrobocie,a tu nie prywaciarz zwalnia,a panstwowe instytucje.Dalej im wierzycie?

 6. 6
  +6
  ~ Do Lucyna/ Głos Ludu
  Wtorek, 09.03

  Szanowna Pani: Jeśli nie jest Pani trollem internetowym, a w to wierzę - chciałbym zapytać jakie „najbogatsze kraje doganiamy, a nawet przeganiamy ? Otóż średnie wynagrodzenie brutto w Polsce jest jednym z najmniejszych w Unii Eurepejskiej. Przeganiamy kraje typu Litwa, Łotwa, Słowacja, Chorwacja, Węgry i Rumunia, Bułgaria. Co do starej UE jesteśmy daleko w dupie. Nawet biedna Grecja czy Hiszpania są daleko przed nami, poziomu Niemiec, Francji nie dogonimy przez kolejne 30 lat. Mija się tez Pani z prawdą ponieważ bezrobocie spada od 2013 roku, czyli jeszcze od rządów PO- PSL. Proszę natomiast napisać od kiedy jest największa inflacja ? Realnie zatem wcale nie jest tak kolorowo.

 7. 7
  --1
  ~ Anna
  Wtorek, 09.03

  Do pani Dadzą niech Cię głowa nie boli. Sama skorzystalam

 8. 8
  +6
  ~ Ploterek
  Wtorek, 09.03

  ~Głos Ludu. Daj spokój, ona nie ma o niczym pojęcia, klepie tylko to co usłyszała w narodowych mediach. Ściek tam płynący jest straszny. Skoro o 19:30 powiedzieli, że przeganiamy pod względem zamożności inne kraje UE, to tak jest i tak ma być. Za Tuska było źle, a od 2015 roku wszystko ruszyło. Wspaniali towarzysze podnieśli kraj z ruin :D Dla niektórych nie ma już ratunku. Jestem tylko ciekaw, ile pokoleń Polska będzie się faktycznie podnosić z tych kolan po rządach karakana.

 9. 9
  +3
  ~ kuk
  Wtorek, 09.03

  Wierchuszka za mało zarabia?

 10. 10
  +2
  ~ Zawadziarz
  Wtorek, 09.03

  Może w końcu te panie z Poczty na Odrodzenia wezmą się do roboty i zrozumieją, ze są dla klientów, a nie traktują klienta jak intruza? Bo albo otwarte jedno okienko, czynne od 9 dopiero a w soboty nieczynne. No praca żyć nie umierać. Dodatkowo naciągają na koperty i pudełka do paczek, bo te w którym masz swoją paczkę do wysłania im się nie podobają. Dziwne ze na innych pocztach nie maja z tym problemu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3858368396759