Czwartek, 6.05.2021, Imieniny: Judyta, Jan, Jurand
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Obostrzenia w naszym województwie przedłużone. Na Pomorzu zasady bezpieczeństwa zostaną zaostrzone

05.03.2021, 16:00:16 Rozmiar tekstu: A A A
Obostrzenia w naszym województwie przedłużone. Na Pomorzu zasady bezpieczeństwa zostaną zaostrzone

Podczas zwołanej dziś (5.03.) konferencji prasowej Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że dotychczasowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące w naszy wojewódzkie będą obowiązywały do 12 marca. - Od 13 marca do Warmii i Mazur dołącza także Pomorze – tutaj również zaczną obowiązywać ostrzejsze zasady sanitarne - stwierdził.


- Od wielu dni mamy do czynienia ze stałym wzrostem zakażeń. W ciągu ostatniego tygodnia zwiększyło się obłożenie łóżek covidowych. Z danych wynika, że ostatniej doby odnotowano ponad 15,8 tys. zakażeń – to o ponad 4 tys. więcej przypadków niż tydzień wcześniej - mówił Adam Niedzielski.


Jak przyznał Minister Zdrowia najgorzej, jeśli chodzi o średnią dzienną liczbę zachorowań na 100 tys. mieszkańców, sytuacja wygląda w województwie warmińsko-mazurskim i pomorskim.

 

Na Warmii i Mazurach średnia ta wynosi 57,4, na Pomorzu zaś – 44,6, a dalsza dynamika zachorowań jest niekorzystna. To dlatego podjęliśmy decyzję, żeby wprowadzić szczególne zasady bezpieczeństwa w tych regionach kraju. Obowiązujące zasady w woj. pomorskim i warmińsko-mazurskim od 13 do 20 marca

- zaznaczył Adam Niedzielski.
 

Oznacza to, że dotychczasowe zasady bezpieczeństwa w województwie warmińsko-mazurskim będą obowiązywały do 12 marca. Od 13 marca do Warmii i Mazur dołącza także Pomorze – tutaj również zaczną obowiązywać ostrzejsze zasady sanitarne.

 

Dotychczas w woj. warmińsko-mazurskim klasy I-III szkoły podstawowej pobierały naukę wyłącznie zdalnie. Od poniedziałku 15 marca w województwie pomorskim i warmińsko-mazurskim będą one mogły funkcjonować w trybie mieszanym, czyli hybrydowym. Część uczniów danej szkoły będzie mogła uczyć się stacjonarnie, a część – zdalnie. Dyrektorzy szkół przez najbliższy tydzień podejmą decyzję, w jakim zakresie uczniowie najmłodszych klas powrócą do nauki stacjonarnej

- wyjaśnia Adam Niedzielski.


Swoją działalność muszą zawiesić:

- baseny (wyjątkiem są baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej);
- sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna
- hotele (wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach podróży służbowych – dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu);
- galerie handlowe – z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi. W galeriach handlowych nadal będą mogły działać m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe, pralnie.
- teatry, muzea, galerie sztuki (możliwa jest jednak organizacja prób i ćwiczeń, a także wydarzeń online);
- kina (zakaz projekcji filmów dotyczy również domów i ośrodków kultury);
- stoki narciarskie
- kluby fitness i siłownie
- obiekty sportowe (mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności).


W pozostałych województwach przedłużane zostały dotychczasowe zasady bezpieczeństwa do 28 marca:

- hotele  – dostępne dla wszystkich przy zachowaniu ścisłych zasad sanitarnych (50% dostępnych pokoi, posiłki serwowane tylko do pokoi, na życzenie gości. Restauracje hotelowe – zamknięte).
- kina, teatry, opery i filharmonie ponownie otwarte – podczas wydarzeń kulturalnych zajętych może być maksymalnie 50% miejsc siedzących. Obowiązują maseczki. Zakaz konsumpcji.
- otwarte baseny. Aquaparki nadal będą nieczynne.
- stoki otwarte.
- otwarte boiska zewnętrzne, korty itp. – wznowiony amatorski sport na świeżym powietrzu.
- siłownie dalej zamknięte.
- restauracje – tak jak do tej pory – będą mogły wydawać posiłki na wynos i w dowozie.
- sauny, salony masażu, łaźnie tureckie, łaźnie parowe, solaria – otwarte zgodnie ze ścisłymi zasadami sanitarnymi.
- uzdrowiska – działalność wznowiona od 11 marca.
- zakaz zakrywania ust i nosa przyłbicami itp.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ Znamy winnych
  Piątek, 05.03

  To ci co nie stosuje się do obostrzen. Nie nosza maseczek lub noszą pod brodą. Nie stosuja obostrzen.

 2. 2
  +2
  ~ lucyna
  Piątek, 05.03

  dlaczego w takim razie policja i straz miejska nie kontrolują tych co Nie nosza maseczek lub noszą pod brodą. Nie stosuja obostrzen. czemu firmy i zaklady zmuszone do zamkniecia mają przez tych nygusów tracić pieniądze Jak demonstrują kobiety ,to policji pelno , a jak trzeba kontrolować tych co mogą dać w mordę za uwagę o braku maseczki to już się chowają .

 3. 3
  --5
  ~ ursus
  Piątek, 05.03

  Chodzę bez maseczki i możecie mnie w dupe pocałować. Zygac.mi sie chce na widok tych ludzi w zaplutych zasmarkanych maseczkach. To ze jesteście idiotami i daliscie sobie założyć kagance na pysk to raczej nie jest powód do dumy.

 4. 4
  +5
  ~ Do p.Lucyna
  Sobota, 06.03

  Dlaczego w momencie,kiedy były już dostępne maseczki,nasz rząd dalej upierał się przy przyłbicach, szalikach? Przecież te pseudo plastiki, które zasłaniają pol nosa ( jeszcze od dołu założone ) nic nie dają, ( te na cała twarz -również )podobnie szaliki i chusty? Dlaczego w sprzedaży dostępne są maseczki bez filtrów ? Ostatnio jakaś siksa w ZUS ( która wpuszcza na sale )zwróciła mi uwagę, ze mam maseczkę pod nosem, sama miała maseczkę z żabki za 1 zł. Na sali pracownicy bez maseczek lub pod brodą. Zresztą maseczki i tak nie uchronią, bo wszyscy nawet w gronie najbliższej rodziny się,spotykamy. To wszystko jest żenujące. Gospodarka w ruinie, pandemia jest ale jakby jej nie ma...a już nie wspomnę, ze dalej noszenie maseczek i zamykanie wszystkiego jest bezprawne. Zwyczajnie mnie to wk...

 5. 5
  --4
  ~ Alvares
  Sobota, 06.03

  Ursus. Popieram cię całkowicie. 80% społeczeństwa to debile. Oni nawet nie zdają sobie sprawy z tego. Też nie noszę tych kagańców bo one nic nie dają...

 6. 6
  0
  ~ Do_pomorskiego
  Sobota, 06.03

  Nie "na Pomorzu" tylko "w woj. pomorskim". Jak Elbląg przyłącza kiedyś to kujawsko-pomorskiego to będziecie twierdzić, że Elbląg to Kujawy? :) Czyli, że co? Kreska na mapie administracyjnej zmienia geografię i historię czy jak? :)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.78627014160156