Piątek, 30.07.2021, Imieniny: Ludmila, Julita, Piotr
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

"Zainteresowanie przerosło oczekiwania" Elblążanie mają dość siedzenia w domu

23.02.2021, 16:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Zainteresowanie przerosło oczekiwania" Elblążanie mają dość siedzenia w domu
Fot. Archiwum redakcji

Zainteresowanie torem Kalbar przerosło nasze oczekiwania. W ciągu tygodnia odwiedziło nas ponad 2000 osób - mówi Natalia Szrama z MOSiR w Elblągu. Sprawdzamy, czy elblążanie korzystają z chwilowego poluzowania obostrzeń i odwiedzają obiekty sportowe, kina i teatry.

 

12 lutego, po miesiącach lockdownu, z powrotem otwarto m.in. instytucje kultury (zajętych może być maksymalnie 50 proc. miejsc siedzących) i obiekty sportowe (tylko te na świeżym powietrzu). To obostrzenie obowiązuje do 28 lutego. Na razie nie wiadomo czy po tym terminie czeka je ponowne zamknięcie. Decyzję rządu w tej sprawie powinniśmy poznać w środę, 24 lutego. My sprawdziliśmy, czy elblążanie skorzystali z otwarcia kin, teatrów i basenów. 
 

Takich tłumów jak w weekend na Krupówkach w elbląskich instytucjach nie ma, ale frekwencja jest spora. Ich dyrektorzy podkreślają, że sporym problemem jest to, iż rząd nadal nie podał informacji o nowych obostrzeniach i związana z tym niepewność.

Pierwszy, walentynkowy weekend był naprawdę fajny. Sprzedaliśmy bardzo dużo, bo ponad 400 biletów. Teraz różnie to wygląda. Wpływ na zainteresowanie ma repertuar, a ten jest w tej chwili bardzo ograniczony. Nie mamy wielkiego wyboru. Dystrybutorzy chyba nie spodziewali się, że kina zostaną uruchomione. Duże premiery zostały przeniesione na inne terminy. Nie ukrywam, że wolelibyśmy już wiedzieć, co będzie dalej. Mamy pomysły ale obecnie tak naprawdę nic nie możemy zaplanować

- mówi Natalia Piotrowska, kierowniczka kina Światowid

 

Zainteresowanie cieszy się również oferta elbląskiego teatru. Na spektaklach większość (dostępnych) miejsc jest zajęta. Bilety na nadchodzące wydarzenia są wyprzedawane. 

Są jeszcze bilety na spektakl "Kaczmarski – 4 pory niepokoju", który będzie grany w czwartek i piątek. Mamy repertuar na dalsze dni, ale biletów na te spektakle jeszcze nie możemy wprowadzić do sprzedaży, bo nie wiemy, czy znów nas nie zamkną. Zainteresowanie jest duże. Nadal jednak nie wiemy, czy dalej będziemy mogli grać

- dodaje Mirosław Siedler, dyrektor Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.


Elblążanie okazali się spragnieni nie tylko kulturalnych doświadczeń, ale również rekreacji. - Po wprowadzeniu nowego rozporządzenia mogliśmy udostępnić mieszkańcom dwa obiekty sportowe. Kryta pływalnia przy ul. Robotniczej wcześniej była czynna dla sportowców i w związku z tym mogła przyjmować klientów od pierwszego dnia, tj. od 12 lutego. Zainteresowanie tym basenem rosło z dnia na dzień. W weekendy oczywiście z pływalni korzysta najwięcej osób, ale i obiekt dostępny jest więcej godzin, bo od 6 do 22. Pływalnię średnio odwiedza 200 osób dziennie - mówi Natalia Szrama,  specjalista ds. marketingu i reklamy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu.

Drugim obiektem uruchomionym przez MOSiR był tor Kalbar. Dziś, 23 lutego, znów został on zamknięty.

Zainteresowanie elblążan przerosło nasze oczekiwania. Na każdą ślizgawkę przychodziło od 100 do 200, a nawet 250 osób. W ciągu 7 dni odwiedziło nas ponad 2000 osób. Niestety od dziś (23 lutego) nie będzie możliwości skorzystania z toru.  Rosnąca temperatura i przede wszystkim bardzo duże nasłonecznienie powodowało, że od kilku dni przy tafli lodu temperatura wynosiła nawet ponad 20 stopni Celsjusza. Wpłynęło to na roztapianie się lodu na Torze Kalbar, przy prawidłowo działających urządzeniach. Sytuacja ta wymusiła więc podjęcie decyzji o zamknięciu obiektu. 

- dodaje Natalia Szrama.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ wyborca
  Wtorek, 23.02

  A wybraniec narodu szusuje po stokach i ma gdzieś covida:) .Wstydu nie ma ! Gdzie jego obiecana przed wyborami pokora!

 2. 2
  +4
  ~ Jajnosik
  Wtorek, 23.02

  czy ktoś w tym ptasim radiu odpowie wreszcie, za stan techniczny nowego toru Kalbar, czy wykonawca zapłacił za fuszerkę, i opóźnienia

 3. 3
  +1
  ~ Rambo 11
  Wtorek, 23.02

  Nie odpowie bio busrajny wzioł w łapę i jak zawsze bierxe wszystko na przetrwanie Burak

 4. 4
  +1
  ~ kiki
  Wtorek, 23.02

  Pani Natalio to nie jest tak że Kalbar odwiedziło 2 000 osób, bo tyle tak naprawdę było ... wejść.

 5. 5
  +2
  ~ obserwator
  Środa, 24.02

  3 fala zaczęła sie na krupówkach .4 na elbląskim lodowisku.a może to 3,5 ?

 6. 6
  +2
  ~ pytanie
  Środa, 24.02

  a kiedy z zawodu dyrektor Bugajny wyleci ze stołka, ile może nic nie robić

 7. 7
  --3
  ~ Uwaga
  Środa, 24.02

  "Zainteresowanie przerosło oczekiwania" Elblążanie mają dość siedzenia w domu." i skutki widać w podawanych komunikatach o zarażeniach na covid. Wczoraj warmińsko mazurskie na I miejscu w ilości zakażonych.

 8. 8
  0
  ~ Wirusek
  Środa, 24.02

  Nie nosicie maseczek to PRZEZ was zamkna wszystko du,,,,R,,,,nie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.