Środa, 14.04.2021, Imieniny: Julianna, Justyna, Walerian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Tor Łyżwiarski Kalbar od dziś jest zamknięty

23.02.2021, 17:30:50 Rozmiar tekstu: A A A
Tor Łyżwiarski Kalbar od dziś jest zamknięty
Fot. Adrian Sajko/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Z przykrością informujemy, że z powodu warunków atmosferycznych niemożliwe jest dalsze utrzymanie tafli lodu na Torze Łyżwiarskim Kalbar przy zachowaniu bezpiecznych warunków dla użytkowników. Oznacza to, że już dziś (23 lutego) ślizgawki nie odbędą się.

Rosnąca temperatura i przede wszystkim bardzo duże nasłonecznienie powodowało, że od kilku dni przy tafli lodu temperatura wynosiła nawet ponad 20oC. Wpłynęło to na roztapianie się lodu na Torze Kalbar, przy prawidłowo działających urządzeniach. Sytuacja ta wymusiła więc podjęcie decyzji o zamknięciu obiektu. Niestety od dziś (23 lutego) nie będzie więc możliwości skorzystania z toru. Podobnie jest w przypadku tego typu obiektów w całej Polsce, które również zostają zamykane w tym tygodniu.

Tor Łyżwiarski Kalbar od początku zimy nie mógł być udostępniany mieszkańcom ze względu na pandemię koronawirusa. Zabraniały tego obowiązujące wówczas przepisy. Dopiero ostatnie rozporządzenie Rady Ministrów z 11 lutego pozwoliło na uruchomienie Toru, co udało się zrobić w bardzo krótkim czasie. Każda ślizgawka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a w ciągu ostatnich 7 dni Kalbar odwiedziło ponad 2000 osób.

Decyzja o zamknięciu Toru Łyżwiarskiego łączy się z rozpoczęciem prac przygotowujących obiekt do sezonu wiosennego. Przed jego rozpoczęciem, poza rozmrożeniem tafli, przygotowywana będzie infrastruktura pod rekreację dla miłośników jazdy na rolkach i wrotkach oraz dla osób zainteresowanych korzystaniem z boisk wielofunkcyjnych i kortów tenisowych. 

MOSiR

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ benek
  Wtorek, 23.02

  3 dni otwarty nie pod dachem buahaaaa

 2. 2
  +1
  ~ Bolek
  Wtorek, 23.02

  To tak, jakby kino otworzyć na pół godziny. Ale cyrk. A Pan Marecki tak się cieszył....

 3. 3
  0
  ~ Dziękówa
  Wtorek, 23.02

  Spoko, nie gniewamy sie. Jak ktoś ostatnio słusznie zauważył w komentarzach to to już taka wasza mala tradycjia otwierac tor akurat na odwilż. Takze nie ma gniewu bo akurat wasz debilizm nieszczegolnie zaskakuje, choć poraza. Maly protip: otwierajcie tor na zapowidane ochlodzenie a nie odwilz. PS. Bylo otworzyc Kalbar od 11ego, ale nie zybym wymagal logiki.

 4. 4
  +1
  ~ Chochoł z "Wesela"
  Środa, 24.02

  Gdyby zarówno władza rządowa jak i samorządowa były konsekwentne i rozumne, to plaga C-19 była by na zakończeniu. Zachowanie typu "hamuj - puść" nawet z abs wpakuje nas do epidemicznego rowu. Konsekwencja w formach zabezpieczenia (maski, odkażanie, dystans) i rzeczywiste a nie papierowe "zamknięcie" na miesiąc wszystkich miejsc gdzie ludzie się gromadzą (kościół, kino, basen, hala sportowa i siłownie, szkoła, targowisko, galeria, ... ,). istnieje też inny wariant - wszystko wraca do "normy" sprzed lutego 2020 - zwiększy się ilość wolnych etatów, ZUS się wzbogaci, firmy pogrzebowe staną się Krezusami. Przeżyją najsilniejsi ale "na wolności". Myślę, że niezależnie od wybranej drogi zabawę w podchody trzeba natychmiast skończyć nie czekając na rząd.

 5. 5
  +1
  ~ tadeusz
  Środa, 24.02

  tor rozmarza ? a czy on nie sztucznie schładzany ??? . Jeżeli nie jest to się nie czepiam ale jeżeli jest to jakoś wygląda to śmiesznie i groteskowo .

 6. 6
  0
  ~ Do_pomorskiego
  Środa, 24.02

  Ciekawe czy wladze miasta bedą tak smao konsekwentne, jak wobec Góry Chrobrego i zamkną obiekt.

 7. 7
  0
  ~ Przez nich
  Środa, 24.02

  Wchodzili na lod tor BEZ maseczek i mamy efekty. Glu,,pcy że zdjęć.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4810111522675