Sobota, 28.11.2020, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Nowa sieć handlowa w Elblągu. Przy ul. Robotniczej powstaje dyskont Aldi

21.07.2020, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Nowa sieć handlowa w Elblągu. Przy ul. Robotniczej powstaje dyskont Aldi
Fot. Adrian Sajko

Przy ul. Robotniczej powstaje pierwszy w Elblągu market niemieckiej sieci Aldi. Jego otwarcie planowane jest na koniec roku, ale inwestor już teraz szuka pracowników do nowego sklepu.

W Elblągu znajduje się już ponad dwadzieścia spożywczych marketów, jak się jednak okazuje, miejsce na kolejny zawsze się znajdzie. Nowy sklep właśnie powstaje na działce między ulicami: Pionierską, Płk. Dąbka i Robotniczą, na terenie dawnego kompleksu ogrodniczego. Jeszcze przed rozpoczęciem budowy pojawiła się nieoficjalna informacja, że swój dyskont postawi tam duńska sieć Netto, ostatecznie okazało się, że będzie to sklep sieci Aldi.

Sklep powstaje zgodnie z nowym konceptem wizualnym marki, a jego powierzchnia sali sprzedaży wynosić będzie około 1000 m2. Otwarcie sklepu zaplanowane zostało na koniec tego roku

- mówi Agata Biernacka, Kierownik Działu Komunikacji i PR Aldi Polska.

Przedstawiciel marki nie informuje ile osób znajdzie zatrudnienie w sklepie. Jednak na stronie internetowej sieci znajdziemy już ogłoszenia na kierownika sklepu i zastępcę.

Niemiecka sieć może być nieznana elblążanom. Powstający przy ul. Robotniczej sklep będzie pierwszym sklepem sieci w Aldi w Elblągu. Dyskontów z biało-niebieskim logo do tej pory nie było również w całym województwie warmińsko-mazurskim.

Dotychczas Aldi szukało działek lub nieruchomości w miastach południowej, centralnej i zachodniej Polski, a więc w województwach, w których już zaznaczyło swoją obecność. Od początku 2020 roku Aldi swoją ekspansję prowadzi praktycznie na terenie całej Polski, a w najbliższych latach ma nawet potroić liczbę otwieranych sklepów

- dodaje Agata Biernacka.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. Adrian Sajko


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Pismen
  Wtorek, 21.07

  Super. Już nie mogę doczekać się kolejnego blaszaka , prawdziwej perełki architektonicznej w środku miasta.

 2. 2
  --3
  ~ Aldik
  Wtorek, 21.07

  A L D I - nareszcie! suuuper

 3. 3
  0
  ~ KOmisja brukselki
  Wtorek, 21.07

  Aldi - pomysł Prezydenta WW na niedorozwój Elbląga.

 4. 4
  +2
  ~ Co jest grane
  Wtorek, 21.07

  A inne marki handlowe rezygnuja z Elbląga lub nie są wpuszczane. Tak to mozna zrozumieć. Przykład, decathlon, netto,auchan.

 5. 5
  +2
  ~ Obok
  Wtorek, 21.07

  Po drugiej stronie ulicy stoi duzy plac, zarasta zielskiem. Tu może powstać duży obiekt lub kilka.

 6. 6
  --2
  ~ bynio
  Wtorek, 21.07

  CHWILECZKE NO TO JAK TO JEST Z TA PRAWORZADNOSCIA W POLSCE TROLE Z EU SIE SKARZA A ROBIA I TAK MILIARDOWE INTERESY W POLSCE CZYLI PLAN JEST TAKI DAC POLSCE NIBY POMOC POZNIEJ KREDYTY A I TAK CALA KASE ZGARNA ALDI NETTO KAUFLAND LIDL WV MERCEDES ONI ZGARNA UNIJNA KASE DLA NIBY POLSKI A SAMI JA ZGARNA NA TERENIE POLSKI W SWOIM IMIENIU TO OBLUDA INTERES ZWANY KULA SNIEGU MY NAPRAWDE JESTESMY NAIWNIAKAMI

 7. 7
  +3
  ~ hhhh
  Wtorek, 21.07

  Czy nie można by zbudować nowoczesnego budynku z marketem na parterze?

 8. 8
  +4
  ~ Ja też tu mieszkam
  Środa, 22.07

  Ludziom z Zatorza przeszkadza samolot nad lotniskiem. Prezydentowi Elbląga przeszkadzają fontanny. Żadna z trzech (dokładnie aż trzech!) fontann w mieście nie została uruchomiona pod pretekstem pandemii Covid 19. Tymczasem w Olsztynie działają od wielu dni wszystkie fontanny, a jest ich tam kilkakrotnie więcej. Wirus jakoś też nie jest przenoszony przez fontannę na wyremontowanym głównym placu Bartoszyc, która jest bardzo podobna do tej na Starym Mieście w Elblągu. Witold Wróblewski jednak wie lepiej od prezydenta Olsztyna, burmistrza Bartoszyc i setek innych miejscowości gdzie fontanny działają bez problemów że to szkodzi i żadnej nie włączy. Jeśli w rankingach 100 miast jest Elbląg pod względem jakości życia na 97 miejscu, to dziwi że w ogóle jest on tu wymieniany. Według mnie powoli możemy się oswajac z nowym czołowym miejscem naszego miasta. Byciem w czołówce miast najgorszych tak dla mieszkańców jak i turystów. Żal.

 9. 9
  --1
  ~ Yhy
  Środa, 22.07

  Ja też tu mieszkam: Nikt na siłe nie trzyme Cie w Elblągu. Jak sie nie podoba to mozna sie wyprowadzic

 10. 10
  --4
  ~ felks
  Środa, 22.07

  do ~ Ja też tu mieszkam ; pan prezydent zajmuje się ważniejszymi sprawami i nie ma czasu na bzdety.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2759761810303