Niedziela, 25.09.2022, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Coraz większa popularność e-wizyt

02.12.2020, 13:00:36 Rozmiar tekstu: A A A
 Coraz większa popularność e-wizyt

Prawie 10 tysięcy osób w całym kraju skorzystało już z e-wizyty, czyli  z rozmowy wideo z ekspertami ZUS.  Na Warmii i Mazurach spotkanie online z doradcami ZUS odbyło prawie 250 klientów.


Ponad miesiąca temu, ZUS wprowadził wideorozmowy z klientami. Usługa, od początku, jej uruchomienia cieszyła się zainteresowaniem. Nowe udogodnienia dla klientów były wprowadzone w różnych terminach. W naszym województwie e-wizyty wprowadzono 26 października i 4 listopada.

- „Za pośrednictwem internetu, bez wychodzenia z domu, wygodnie i bezpiecznie dla siebie,  klienci mogą załatwiać swoje sprawy w ZUS. Połączenie z doradcą  trwa około 20 minut. Mogą dotyczyć praktycznie wszystkich spraw związanych z ZUS. Dotychczas najwięcej rozmów przeprowadzono z zakresu emerytur i rent, a następnie zasiłków. Sporo osób łączyło się online z ZUS w celu założenia lub potwierdzenia profilu na Platformie Usług Elektronicznych – mówi Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie warmińsko-mazurskim.

-„W związku z dużym zainteresowaniem e-wizytami, rozszerzyliśmy zakres tematów z jakimi mogą kontaktować się z ekspertami nasi klienci. Teraz podczas e-wizyty można omówić również sprawy z zakresu ulg i umorzeń. Doradca ds. ulg i umorzeń, na podstawie informacji przedstawionych przez klienta, wskazuje mu najdogodniejsze formy uregulowania zobowiązań. Może także zaproponować płatnikowi rozłożenie zadłużenia na raty, odroczenie terminu płatności czy zawieszenie postępowania egzekucyjnego” – dodaje Ilukiewicz


Umawianie wideorozmowy jest bardzo proste, wystarczy wejść na stronę interntową ZUS i odszukać zakładkę e-wizyta. Aby połączyć się z ekspertem wystarczy mieć smartfon, tablet czy komputer, który dodatkowo wyposażony jest w kamerkę i mikrofon oraz możliwość podłączenia do internetu. Rozmowę umawiamy w dogodnym dla siebie dniu i godzinie. Podczas rezerwacji podajemy swoje dane: imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail, kod pocztowy miejsca zamieszkania. Należy wybrać również obszar merytoryczny e-wizyty, czyli: zasiłki, emerytury i renty, firmy i pracujący, założenie profilu PUE.


Zdarzają się również e-wizyty, które zostały zarezerwowane a niestety nie odbyły się. Czasem wynika to z problemów technicznych, jak np. słabe połączenie internetowe u klienta.

- „Klienci też nie do końca mają świadomość, że to oni muszą zainicjować wideorozmowę z pracownikiem ZUS, a nie odwrotnie. To klient musi otworzyć link przesłany w mailu do e-wizyty. Tylko wtedy konsultant ma możliwość dołączenia do rozmowy” - tłumaczy rzeczniczka.


Jeśli ktoś nie może skorzystać w umówionym przez siebie terminie z e-wizyty, trzeba ją wcześniej odwołać. Dzięki temu na taką rozmowę będzie mogła umówić się inna osoba, która potrzebuje informacji czy porady eksperta ZUS. Jeśli wizyta nie zostanie odwołana to termin będzie cały czas zarezerwowany, chociaż nikt nie skorzysta e-wizyty. Informacja jak zrezygnować z wizyty jest w wiadomości e-mailowej potwierdzającej rejestrację. Na ponad 16 tys. umówionych rozmów prawie 10 tys. odbyło się, niestety 4 tys. klientów nie podjęło takiej rozmowy i nie anulowało jej, tym samym blokując termin dla innych chętnych.

 

 


Anna Ilukiewicz
Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS  
województwa warmińsko-mazurskiego|

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ NIEROBY
  Środa, 02.12

  Jak można wyleczyć pacjenta bez wizyty tzw kaszpirowskich pełno. A ilu wyłączyli?? To może zakupy w sklepie też przez tele porady. Albo lecxycie normalnie tj wizyta w gabinecie albo pensje w dół dla nierobów.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2603340148926