Sobota, 27.02.2021, Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Drugie życie butelek w Elblągu. W piątek oddaj zwrotne butelki bez paragonu

01.12.2020, 13:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Drugie życie butelek w Elblągu. W piątek oddaj zwrotne butelki bez paragonu
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Już w piątek 4 grudnia na rynku w Elblągu stanie specjalna strefa, w której mieszkańcy będą mogli oddać butelki zwrotne bez paragonu. W ten sposób zadbają o środowisko i swoje najbliższe otoczenie. Dodatkowo za każdą zwróconą butelkę Browar w Elblągu, przeznaczy 1 zł na posiłki dla służby zdrowia z lokalnej gastronomii.


Celem akcji jest zachęcenie mieszkańców miasta do oddawania butelek zwrotnych. Dlaczego? Butelki zwrotne to najbardziej przyjazne dla środowiska opakowanie, w którym dostępne jest piwo - w ciągu 5 lat może być wykorzystane ponownie nawet 25 razy bez żadnego dodatkowego przetworzenia. Dodatkowo Browar w Elblągu za każdą oddaną butelkę w strefie przeznaczy 1 zł na zakup posiłków dla personelu medycznego ze Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu, by w ten sposób podziękować za ich pracę. Posiłki zostaną zakupione w okolicznych lokalach, które ponownie znajdują się w trudnej sytuacji finansowej spowodowanej pandemią. Specjalna strefa będzie dostępna dla mieszkańców na Starym Rynku w Elblągu od 4-6 grudnia.


Segreguj bezpiecznie


W obliczu obecnej sytuacji pandemicznej, strefa będzie zabezpieczona zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego i nie trzeba będzie wchodzić do środka, by oddać butelki. Obsługa strefy obowiązkowo będzie nosić maseczki ochronne, a Browar w Elblągu zapewni je także mieszkańcom. Dodatkowo przed wejściem dostępne będą środki dezynfekcyjne.


– Browar w Elblągu od zawsze był mocno związany z lokalną społecznością, ale też z dbaniem o środowisko naturalne. Każdego dnia staramy się dokładać swoją cegiełkę do wyzwania, jakim jest walka o dobrostan naszej planety. Dlatego cieszymy się z tego, że razem z mieszkańcami naszego miasta będziemy mogli uczestniczyć w tegorocznej odsłonie akcji „Daj butelce drugie życie”, która od lat promuje opakowania zwrotne jako najbardziej przyjazne dla środowiska.  Jedna butelka zwrotna to w końcu nawet 10 razy mniejszy wpływ na środowisko w postaci emisji CO2. Co więcej, poza korzyściami dla środowiska, inicjatywa niesie za sobą pomoc naszej lokalnej służbie zdrowia i gastronomii, co stanowi dla nas ogromną motywację do działania – komentuje Mariusz Bitniok, dyrektor Browaru w Elblągu.


W strefie Grupy Żywiec mieszkańcy Elbląga będą mogli oddać butelki zwrotne bez paragonu marek Specjal, EB, Żywiec, Warka, Warka Radler, Tatra, Królewskie, Leżajsk, Brackie Żatecky Pils, Namysłów Pils.

 

Ostatnie miesiące były i wciąż są wyjątkowo trudnym okresem, którego negatywny wpływ odczuwamy wszyscy. Lokalne przedsiębiorstwa zmagają się z obostrzeniami, a lekarze w naszym elbląskim szpitalu robią co mogą, żeby zadbać o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Bardzo się cieszę, że Browar w Elblągu wyszedł z inicjatywą, która przyniesie korzyść dla środowiska, wesprze służbę zdrowia i restauratorów, a co więcej – zmotywuje mieszkańców miasta do pomocy. Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w akcji „Daj butelce drugie życie”, która już w ten weekend rozpocznie się na elbląskim Starym Rynku

– mówi Witold Wróblewski, Prezydent Miasta Elbląg.


Zwrot opakowań będzie możliwy bez okazania paragonu, a za zwróconą butelkę każdy otrzyma 0,35 zł. Tegoroczna akcja w Elblągu jest częścią realizowanej od lat kampanii „Daj butelce drugie życie”, w ramach której można oddawać butelki zwrotne bez paragonu w ponad 7 tys. sklepów na terenie całej Polski. Szczegółowa mapa sklepów oraz specjalny formularz dla zainteresowanych sklepów dostępny jest na stronie zwrocbutelke.pl.

 

informacja nadesłana

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Stary zgred
  Sobota, 28.11

  Stary Rynek czy rynek?

 2. 2
  +43
  ~ Do_pomorskiego
  Sobota, 28.11

  KAŻDA butelka powinna być zwrotna i NIE TYLKO w sklepie czy TYLKO z paragonem i jeszcze TYLKO marki, którą sklep ma. Gwarantuję wam, że problem śmieci na ulicach zostałby rozwiązany raz dwa. Żulki zbierałyby co się tylko da, a patologia tak chętnie nie tłukłaby butelek o chodnik. Za granicą są automaty do zwrotu butelek, puszek i to działa a u nas od lat nie potrafią rozwiązać problemu. Już nie wspomnę o bezczelności zakładów utylizacji, które podnoszą ceny za SEGREGOWANE śmieci zamiast zachęcać obniżkami. Człowiek się poświęca, segreguje, wydaje na worki, zmniejsza workami powierzchnię użytkową mieszkania, a ci jeszcze każą za to płacić więcej. Te śmieci, które my segregujemy są potem odsprzedawane - zapewne z zyskiem - jako surowiec, a my im za to płacimy :)

 3. 3
  +9
  ~ Bema5
  Sobota, 28.11

  Na Bema 5 w sklepie U Pawła nie robią problemu i przyjmują butelki od piwa które mają w sprzedaży bez paragonu

 4. 4
  +11
  ~ Psiarzekolog
  Sobota, 28.11

  Uważam że bezsensowne jest zbieranie psich kup z trawników (rozumiem z chodnika) po pierwsze trawników nie depcze się , po drugie psia kupa rozłoży się w tydzień i nie ma po niej śladu, po trzecie woreczek od psiej kupy rozkłada się bardzo długo bo jest z folii. A produkcja tych worków również zatruwa środowisko.

 5. 5
  +2
  ~ Tolek
  Sobota, 28.11

  Na rynku na Dąbka

 6. 6
  +4
  ~ targowisko czy rynek?
  Sobota, 28.11

  Rynek – centralny plac miejscowości, charakterystyczny dla urbanistyki europejskich miast, na którym odbywał się handel. Zgodnie ze zwyczajem miast nadbałtyckich ulice wytyczano prostopadle do rzeki, a przecinająca je w poprzek ulica tworzyła rynek, na którym miał być wybudowany ratusz. W Elblągu funkcję rynku pełniła główna ulica miasta - obecnie ul. Stary Rynek. Targowisko miejskie na ul. płk. Dąbka nie ma nic wspólnego z rynkiem.

 7. 7
  +5
  ~ koliński nierób
  Sobota, 28.11

  Główna ulica Elbląga to Płk Dąbka i tam jest umiejscowiony rynek czy jak wolisz targowisko. Gdy się kogoś gościu spytasz gdzie jest rynek to każdy odpowie Płk DĄBKA .A ul Stary rynek to zlepek różnej maści knajpek i po mniejszych piwiarni typu lata PRL z cenami liczonymi jak w Hotelu MARRIOTT- synu mylisz pojęci- geografia się kłania

 8. 8
  +5
  ~ TCR apct.
  Sobota, 28.11

  Najgorzej jak w dyskusję zaangażują sie ogrodnicy i robią to co ich najbardziej rajcuje czyli przesadzają. Ta wymiana informacji na temat co to jest rynek, a co targowisko i to w aspekcie historyczno, urbanistyczno, obyczajowym. Żenada! Nie idźcie tą drogą, wystarczy, że podąża nią Janusz K. M. co potwierdza chociażby jego stanowisko w kwestii słownika ortograficznego.

 9. 9
  +3
  ~ e-g
  Sobota, 28.11

  A po ksiązęcym butelek nie biorą - mimo, że ta sama wielkość- tylko naklejka ich drażni

 10. 10
  +8
  ~ erasE
  Sobota, 28.11

  CHYBA SPRZEDAJ ?! BO JA ZA NIE ZAPŁACIŁEM TO DLACZEGO MAM ODDAWAĆ ZA DARMO ? DAWNIEJ NIE TRZEBA BYŁO MIEĆ RACHUNKU ZA ZAKUPIONE NAOJE I PIWO....

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1253821849823