Wtorek, 2.03.2021, Imieniny: Halszka, Helena, Radoslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Bamber
  Niedziela, 29.11

  Psiarzekolog uważam że jak wdepniesz w psie gówno zanim się rozłoży to zmienisz zdanie poza tym nie musisz wiązać worka z kupą wrzuć ja luzem do kosza poza tym trawniki są dla wszystkich nie tylko dla psów żeby miały gdzie robić kupę mam psa i sprzątam po nim obojętnie gdzie zwali kupę i nie mam z tym problemu kwestia wychowania i kultury osobistej pomijam fakt że artykuł jest o butelkach zwrotnych i automacie do nich więc nie ma jak trafny komentarz

 2. 2
  +1
  ~ targowisko
  Niedziela, 29.11

  Dąbka to może jest i długa, ale nie główna. Idąc tym tokiem rozumowania to al. Grunwaldzka jest główną ulicą bo tam jest największy ruch. Ul. Stary Rynek to historyczne centrum. To co jest na Dąbka to zwykłe targowisko nazwane przez władze komunistyczne "rynkiem". Prawdziwy rynek był na starym mieście. Obecny herb Elbląga to właśnie herb Starego Miasta.

 3. 3
  +18
  ~ mieszkaniec
  Niedziela, 29.11

  Niestety znowu wzdycham do komuny. Wtedy były miejsca skupu opakowań szklanych, butelek , słoików itp. Cena 1zł butelka bez względu od napoju i 20gr uszkodzona butelka i słoik. Nikt nie nazywał tego ekologią ani selektywną zbiórką. Czysty biznes, a żadne butelki nie walały się po ulicach. Jeszcze 20 lat i może nasze władze wpadną na ten pomysł.

 4. 4
  +7
  ~ po, czy przed wypiciem
  Poniedziałek, 30.11

  Witek wie co mówi gdy mówi o butelce rzuconej w środowisku - harley się poślizgnął na takiej. A i płyt chodnikowych przyjemniej się słucha. Recykling opakowań szklanych i z twardego plastiku powinien być nawykiem i codziennością. co do posiłków dla medyków - to potentata przemieniającego jęczmień w alkohol nie stać na kilka tysięcy miesięcznie bez warunków? Żłopanie waszego napoju nie zależy od wirusa. Niby wszystko fajne a nawet szlachetne, a jednak interesowne mimo sloganów.

 5. 5
  +4
  ~ ważne problemy
  Poniedziałek, 30.11

  Z komentarzy nie wynika problem butelek (tym razem pustych), ale dwa problemy uboczne: pierwszy, to rynek. każdemu kto go szuka w Elblągu i znajdzie, Browar powinien ufundować roczną dostawę najlepszego w specjalnych butelkach. Drugi problem, to psia kupa - jakiż to fascynujący wytwór przewodu pokarmowego psa. Skoro są różnice zdań co do sposobu jej utylizacji, jeszcze w tym roku Witek z Antkiem i cały kww przeprowadzą właśnie "na rynku" szkolenie dla psów z korzystania z psiego wc. też zauważam, że coraz mniej psów po "kupowaniu" nie ma behawiorystycznego odruchu zakopywania skarbu "na później". A byłby pozytywny efekt gdyby "ukrywały" kupę machając nią w kierunku właściciela podziwiającego pupila. Co do recyklingu - wystarczy pomyśleć w decydenckich gremiach, ale to jest zakazane.

 6. 6
  +7
  ~ Wertex
  Wtorek, 01.12

  Za 0,35zł. a w sklepie kupując piwo trzeba zapłacić 0,5zł. za butelkę. Poza tym ktoś tu dobrze napisał: kiedyś za tej zacofanej komuny, to była rzecz oczywista, dzieci zbierały i miały kieszonkowe, a teraz wielkie akcje - to w którym miejscu cywilizacyjnym my teraz jesteśmy w stosunku do komuny? Bo wynika, że się cofnęliśmy w rozwoju! Ps. ostatnio jak zdawałem butelki w sklepie (mając paragon), to sprzedawca powiedział mi, że nie zawsze przyjmą nawet na paragon, bo czasem nie mają wolnych kontynerów - ot i obecna "cywilizacja" o środowisku nie wspomnę...

 7. 7
  +5
  ~ Joshua
  Wtorek, 01.12

  Gdzie w mieście mieści się skup butelek zwrotnych?? Butelki TYLKO grupy żywiec można sprzedać za grosze na złomowcu Stalex przy ul. Mazurskiej. A co z resztą?? Kampania piwowarska?? Nie wspominając o butelkach bezzwrotnych.

 8. 8
  0
  ~ eko-arkady.pl
  Poniedziałek, 21.12

  Genialna sprawa. Im więcej możliwości, aby segregować śmieci tym lepiej. Dodatkowo, można z tego tytułu pomóc potrzebującym - same plusy. Gorąco popieram tego typu akcje!

 9. 9
  0
  ~ Co proszę?
  Poniedziałek, 21.12

  Do psiarzekalog: Po pierwsze artykuł jest o czymś zupełnie innym niż Psie kupy. Po drugie - zbieranie kup nie jest bez sensu - nie tylko ochronisz środowisko, ale też estetykę okolicy. Po trzecie - niektóre woreczki, takie jak np. Pucek - kupuje ze strony pucek.info.pl, mimo, że są z folii to rozkładają się bardzo szybko.

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0476090908051