Sobota, 6.03.2021, Imieniny: Róza, Wiktor, Jordan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elblążanki protestowały "Wkurzone za Warszawę". Tym razem policji było więcej niż manifestujących

22.11.2020, 18:55:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elblążanki protestowały "Wkurzone za Warszawę". Tym razem policji było więcej niż manifestujących
Fot. Adrian Sajko

Kolejny protest w Elblągu. Kilkadziesiąt osób pojawiło się dziś, 22 listopada, na Starym Mieście, aby wyrazić solidarność z demonstrującymi w Warszawie i sprzeciwić się ich brutalnemu potraktowaniu przez funkcjonariuszy. Manifestację zabezpieczała policja, która obstawiła praktycznie całą elbląską starówkę. Funkcjonariusze legitymowali uczestników protestu.

W niedzielę, 22 listopada, Elbląski Strajk Kobiet zorganizował kolejny protest w naszym mieście. Manifestacja, która odbyła się pod hasłem: "Wkurzone za Warszawę" to reakcja na wydarzenia, które w miały miejsce w minioną środę w stolicy. Wtedy podczas protestu doszło do licznych, często brutalnych, interwencji policji wobec manifestujących, funkcjonariusze użyli wobec nich również gazu pieprzowego.

Dzisiejsza demonstracja w Elblągu rozpoczęła się ok. godziny 17 na Starym Mieście. Uczestnicy protestu, tym razem było to tylko około 30 osób, przeszli ulicami starówki, sprzed Bramy Targowej ulicami: Stary Rynek, Św. Ducha, Wodną i Mostową. Późnej ruszyli w miasto.

Siedząc przed komputerem, nic się nie zrobi. Jeżeli chcemy zmian, musimy wychodzić na ulice

- przekonuje Izabela Daciuk z Elbląskiego Strajku Kobiet.

Manifestację zabezpieczała policja. Na Starym Mieście pojawiło się kilkanaście policyjnych aut i kilkudziesięciu funkcjonariuszy, również tych nieumundurowanych, którzy przebieg protestu obserwowali z samochodów. Uczestnicy demonstracji jeszcze przed jej rozpoczęciem zostali wylegitymowani.

Elbląski Strajk Kobiet, mimo wyraźnie mniejszej frekwencji podczas dzisiejszego protestu, zapowiadają kolejne akcje.

11 listopada w tej chwili stało się świętem kiboli i nazistów, ewentualne pisowców. Zdeydowałyśmy, że naszym świętem będzie teraz 28 listopada - Dzień Niepodległej Polki. Kolejną akcję planujemy więc w sobotę, w 102. rocznicę nadania Polkom praw wyborczych. To dla nas istotna data

- dodaje organizatorka protestów w Elblągu.

Przypomnijmy. Masowe protesty, w całej Polsce rozpoczęły się 22 października. To reakcja na wyrok upolitycznionego Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że przepis pozwalający na przerywane ciąży w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niekonstytucyjny. Decyzja ta w praktyce oznacza wprowadzenie całkowitego zakazu aborcji - obecnie na tej podstawie dokonywanych jest 98 proc. legalnych aborcji. Manifestanci początkowo domagali się cofnięcia tej decyzji - w pierwszym tygodniu również na ulice Elbląga niemal co dzień wychodziło po kilka tysięcy osób. Teraz to już demonstracje antyrządowe.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 36

%94.4 %5.6


Galeria / Elbląski Strajk Kobiet zorganizował kolejny protest pt.: ,, Wkurzone za Warszawę ''. ( zdjęć 40 )
Dodano: 2020-11-22 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (45)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +19
  ~ babcia
  Niedziela, 22.11

  skoro dziś może być na Starym kilkanaście policyjnych aut i kilkudziesięciu policjantow z powodu 30 kobiet , to czemu nie ma choćby jednego auta z trzema policjantami na codzień ,gdy nie bylo zakazu i puby są otwarte i pelno pijanych mężczyzn na ulicach elblaskiej Starowki ?

 2. 2
  --36
  ~ Robert Koliński
  Niedziela, 22.11

  "To byłaby hiPOkryzja polityczna i zdrada wobec Polek. Bo w kraju Platforma popiera demonstrujące kobiety, pokazuje się przed kamerami. Nie wiem, jak by to wytłumaczyli w kraju. Oznaczałoby to, że Platforma Obywatelska milczy i nie chce zająć jasnego stanowiska. A będzie to ważne stanowisko, na które szczególnie czekają kobiety w Polsce - mówi. Biedroń wyraził nadzieję, że EPL ostatecznie dołączy się do wspólnej rezolucji. To będzie zdrada wobec Polek, bo można oczywiście pokazywać się przed kamerami, można chodzić na manifestacje i zbierać poparcie polityczne, a tutaj trzeba podjąć odważna decyzję, po której się stoi stronie - mówi. [rmf24.pl/raporty/raport-strajk-kobiet/news-rezolucja-pe-popierajaca-strajk-kobiet-bez-wsparcia-po-i-psl,nId,4870863] #PiSPOjednoZło

 3. 3
  +12
  ~ mariolazzatorza
  Niedziela, 22.11

  widać brak zajęcia mają

 4. 4
  +8
  ~ Phi
  Niedziela, 22.11

  Scierwo cię urodziło ?

 5. 5
  +6
  ~ kominiarka
  Niedziela, 22.11

  a gdzie ten zryw młodzieży ??? z przed kilkunastu dni ??? odpowiem wam- minusowa temperatura wskoczyła na termometry i lewactwo bez skarpetek boi się wyjść z domów haaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 6. 6
  --3
  ~ Do babci
  Niedziela, 22.11

  Bo właśnie to daje obraz elbląskiej policji, który przekłada się właśnie na obraz polskiej policji ( a niedługo milicji)

 7. 7
  +14
  ~ SPRAWIEDLIWY
  Niedziela, 22.11

  Jak zwykle młodzież dała się zmanipulować starym ,chorym psychicznie ludziom.Dzieci wyszły na spacer,bo co maja robić w domu ?Szkoły jutro nie ma,w telewizji seriale tureckie,na starym mieście i w całym Elblągu nic nie ma ciekawego ,żadnych zespołów muzycznych,plenerowych imprez itp.rozrywki.To chociaż sobie pochodzili,bąki z pupy zamiast latać po domu poleciały do atmosfery !

 8. 8
  +15
  ~ vrain
  Niedziela, 22.11

  Wszystko zamknięte, młodzież się nudzi. Politycy wykorzystują ten fakt wyciągając młodych na ulice. Młodzi chcą być modni. Skarpetki do kostek, krótkie kurtki... potem będzie katar i zarażanie innych grypą. No jeśli pomarzną, to chętniej kogoś przytulą, sięgną po alkohol na rozgrzewkę... to i później będzie piekło.

 9. 9
  +2
  ~ Marek
  Niedziela, 22.11

  Bardzo dobrze,pałować wredne tłumoki.

 10. 10
  --5
  ~ Zbyszek
  Niedziela, 22.11

  Tak czytajac niektore wypowiedzi jestem obozony bo tylko wariat i gupek by napisat takie slowa ja popieram Kobiety ktore walcza o swoje prawa tak jak sa wybory to kazdy pchajacy sie do. Koryta obiecuje zlote gory a juz sie dostanie ma wszystkich w dupie Popieram wasza wslke Kobiety i nie dajcie sie zlamac bo macje silna wole glowy do gory badzcie bardzo silne i nie dajcie sie pokonac jestem razem z wami

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4571208953857