Sobota, 17.04.2021, Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Świąteczne Spotkania Elblążan odwołane. Co z sylwestrem?

19.11.2020, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Świąteczne Spotkania Elblążan odwołane. Co z sylwestrem?

Kolejne miasta odwołują tegoroczne imprezy sylwestrowe. Elbląg w tej sprawie nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. - Pan prezydent chciałby, aby w Elblągu odbył się pokaz fajerwerków. To jednak będzie uzależnione od sytuacji epidemiologicznej i możliwości prawnych - mówi Adam Jocz, dyrektor Departamentu Promocji, Kultury i Turystyki UM w Elblągu.

Wiadomo na pewno, że w tym roku nie odbędą się Świąteczne Spotkania Elblążan, czyli tradycyjny jarmark połączony z występami artystycznymi i wieloma innymi atrakcjami organizowany w Elblągu w weekend poprzedzający Święta Bożego Narodzenia. Decyzja w tej sprawie już zapadła.

To informacja niewesoła, ale ze względu na obowiązujące obecnie ograniczenia prawne związane z epidemią koronawirusa, Świątecznych Spotkań Elblążan nie będziemy mogli zorganizować. Planujemy niektóre działania, które realizowane były podczas Spotkań, przenieść w tym roku do sieci, tak aby w tym nieciekawym czasie jednak pobudzić nastrój świąteczny wśród elblążan

- mówił Adam Jocz, dziś (19 listopada) podczas Komisji oświaty, kultury, sportu i turystyki.

Co z tegoroczną Elbląską Nocą Sylwestrową? Pytamy również o to wydarzenie. W tej sprawie Miasto jeszcze nie podjęło ostatecznej decyzji.

Inne miasta już odwołują imprezy sylwestrowe. My jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa. Pan prezydent chciałby, aby w Elblągu odbył się pokaz fajerwerków. To jednak będzie uzależnione od aktualnej sytuacji epidemiologicznej i możliwości prawnych

- wyjaśnia Adam Jocz.

Ratusz zapewnia, że nie zrobi nic niezgodnego z obostrzeniami wprowadzonymi na czas pandemii, ale jeśli będzie taka szansa, to w Elblągu sylwester odbędzie się w okrojonej formie.

Obecnie trwają rozmowy z firmą, która w przypadku zmiany sytuacji prawnej i epidemiologicznej, zorganizowałaby taki pokaz. Konsultujemy te plany również pod względem prawny oraz ze służbami, pod względem bezpieczeństwa. Mówimy jednak tylko o ewentualnym pokazie fajerwerków, na pewno nie będzie koncertów czy wspólnej zabawy

- dodaje dyrektor Departamentu Promocji, Kultury i Turystyki.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Ordo Mordo
  Czwartek, 19.11

  Jocz to symbol knowania i beztalencia.

 2. 2
  +12
  ~ ELBLĄG- tanio sprzedam
  Czwartek, 19.11

  A nielepiej wystawić Elblag na allegro ? Wszysktolikwidowane, zamykane. To sprzedać to miasto w ***u, i sie nachapać , obłowić

 3. 3
  --1
  ~ Kto kto
  Czwartek, 19.11

  Pan to.ja.

 4. 4
  +7
  ~ No coz
  Czwartek, 19.11

  Obiecanki cacanki a będzie jak zwykle. Pokaz tandety zwany lesery . Wsadzcie sobie wiecie GDZIE . Będziemy sami strzelać bez waszej łaski.To będzie pokaz.

 5. 5
  +4
  ~ krzyżak
  Czwartek, 19.11

  Strzel se w łeb z pistoletu na gwoździe. Tylko nie spudłuj. Tragedia, miasto nie zorganizuje imprezy i już pokolenie " 10 kciuków " nie wie co robić. Odwołać imprezę i na godzinę wyłączyć internet. Masowe samobójstwo.

 6. 6
  --3
  ~ Smerfetka
  Czwartek, 19.11

  Ale tu marudy mieszkają. Nie umiecie się bawić

 7. 7
  +7
  ~ -Tomi
  Czwartek, 19.11

  Jak zawsze, zaleje pałe i pójdę spać :)

 8. 8
  +2
  ~ Dziki królik
  Piątek, 20.11

  Promocja.kultura. Turystyka Serio dawno powinno być dowidzenia a swoją drogą jeżeli chodzi o sylwestra to miasto dawno powiedziało nie

 9. 9
  +4
  ~ anty Wróblewski
  Piątek, 20.11

  i tak jest w całym Elblągu bo mamy marnego prezydenta i taka smutna prawda, ten człowiek nic nie robi, nic go nie interesuje, siedzi już drugą kadencje i o zgrozo wcześniej siedział jako naczelnik wydziału strategii i rozwoju miasta!

 10. 10
  +1
  ~ O czym tu mowa !
  Piątek, 20.11

  PRZYPOMINAM WSZYSTKIM, że na świecie, w tym w Polsce, a także w Elblągu panuje PANDEMIA !!!. W jej wyniku na świecie dziennie umiera tysiące, a w Polsce setki ludzi, a setki tysięcy na świecie, w Polsce dziesiątki tysięcy codziennie zaraża się koronawirusem, a wy PYTACIE SIĘ O IMPREZY SYLWESTROWE. Czy nie macie pokory i zrozumienia tragedii. To czas na żałobę, a nie radość. Pamiętajcie setki tysięcy naszych rodaków pogrążonych jest w żałobie po stracie najbliższych. Oni zasiądą do stolu wigilijnego bez nich, a gdyby nie epidemia to najprawdopodobniej zdecydowana większość z nich byłaby uczestnikami tego majestatycznego święta. A wy o zabawach. Będzie czas na świętowanie, ale to nie teraz, to nie ten moment.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.8103270530701