Poniedziałek, 1.03.2021, Imieniny: Antonina, Antoni, Albin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Zamykane są kolejne elbląskie przedszkola. Wśród personelu przybywa zakażonych koronawirusem

18.11.2020, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zamykane są kolejne elbląskie przedszkola. Wśród personelu przybywa zakażonych koronawirusem

Coraz więcej zakażeń koronawirusem wśród personelu elbląskich przedszkoli i żłobków. W niektórych placówkach sytuacja jest na tyle poważna, że zostały one zamknięte. Pozostałe działają w systemie hybrydowym.

Obecnie całkowicie zamknięte są trzy przedszkola. Przedszkole nr 13 (do 30 listopada), nr 23 (do 20 listopada) i nr 31 (27 listopada). W Przedszkolu nr 11 grupa sześciolatków od poniedziałku przeszła na nauczanie zdalne. Nadal zamknięty, do 26 listopada, jest Żłobek nr 5. Z kolei w Żłobku nr 2 jeden oddział wspólnie z nauczycielem do 23 listopada będzie przebywała na kwarantannie, reszta oddziałów funkcjonuje normalnie. W Szkole Podstawowej nr 11 oddział przedszkolny będzie funkcjonowała zdalnie do 25 listopada

- wylicza Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Wielu rodziców zastanawia się, kiedy uczniowie wrócą do szkół. Minister edukacji Przemysław Czarnek kilka dni temu zapowiadał, że jeśli krzywa zachorowań zostanie wypłaszczona, to uczniowie do szkół powrócą już po 29 listopada. Obecna sytuacja w elbląskich przedszkolach pokazuje, że to może być nie najlepszy pomysł. Niemal codziennie w placówkach tych pojawiają się kolejne przypadki koronawirusa. To, jak wyjaśnia szef elbląskiego sanepidu, obecnie najwrażliwsze miejsca, jeśli chodzi o zakażenia SARS-CoV-2.

Przedszkola posypały się w ostatnim miesiącu. Mamy sporo placówek, gdzie u kilku osób potwierdzono zakażenie. Niektóre przedszkola wprowadzają zdalne nauczanie dla pojedynczych grup, inne są zamknięte, ponieważ kolejne zachorowania wśród personelu sugerowały, że na te 10 dni najlepiej odesłać dzieci do domu. Po upływie co najmniej 7 dni od ostatniego kontaktu personelu wewnątrz tej grupy zawodowej, w danej placówce, przeprowadzamy wszystkim badania, aby wyeliminować, tych, którzy są dodatni. Pozostałe osoby mogą wracać do pracy. To oczywiście jest stan bardzo chwiejny, bo za parę dni ktoś z tego personelu już przebadanego może się zakazić

- mówi Marek Jarosz, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Elblągu.

Szef elbląskiego sanepidu przyznaje, że elbląskie placówki, instytucje i zakłady przestrzegają reżimu sanitarnego i coraz sprawniej reagują na pojawiające się przypadki zakażenia koronawirusem.

To obycie z tym problemem, świadomość, tego, jakie kroki trzeba podejmować, tego, że reagować trzeba szybko, sprawia, że nie mamy żadnych "armagedonów" w postaci kilkudziesięciu zachorowań w jednym środowisku

- dodaje.

Aktualnie (stan na 18 listopada) zakażonych koronawirusem jest 1495 mieszkańców Elbląga. Tylko w ciągu minionej doby infekcję wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono u 68 osób. 2512 elblążan objętych jest w tej chwili kwarantanną. Jak przypomina dyrektor sanepidu to, ile mamy zachorowań zależy nie tylko od rozprzestrzeniania się wirusa, ale również od tego, jak bardzo przestrzegamy zasad bezpieczeństwa. - Od kilku miesięcy wkładane są nam do głowy podstawowe zasady bezpieczeństwa - zachowanie dystansu, unikanie kontaktu, noszenie rękawiczek ochronnych i maseczek. Musimy ich przestrzegać. Jeśli nie będziemy tego robili, będziemy się zakażali w dalszym ciągu, co będzie widoczne w statystykach - mówi Marek Jarosz. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --10
  ~ Gosc
  Środa, 18.11

  To niech kretyni nie robią testów, które nie służą do diagnostyki jak mówi sam producent to nie będzie problemu. Jakim trzeba być średniowiecznym ciemnota by robić te testy. Ciemnogród pisowski się rozprzestrzenia gorzej niż plandemia.

 2. 2
  +8
  ~ S
  Środa, 18.11

  Skąd informacja, że przedszkole nr. 13 ma zawieszoną działalność aż do 30??? Na stronie przedszkola jest inna informacja.

 3. 3
  +7
  ~ Maria
  Środa, 18.11

  Pracuje w przedszkolu które obecnie jest zamnkiete i nic mi nie wiadomo aby miał ktoś testy robić pracownikom taka informacja do nas nie dotarła

 4. 4
  +6
  ~ S
  Środa, 18.11

  Skąd informacja, że przedszkole nr. 13 ma zawieszoną działalność aż do 30??? Na stronie przedszkola jest inna informacja.

 5. 5
  +5
  ~ S
  Środa, 18.11

  Skąd informacja, że przedszkole nr. 13 ma zawieszoną działalność aż do 30??? Na stronie przedszkola jest inna informacja.

 6. 6
  --1
  ~ a22
  Środa, 18.11

  Pewnie kobitki byly na manifestacji

 7. 7
  +2
  ~ Rodzic
  Środa, 18.11

  Personel w wielu przedszkolach nie nosi maseczki a nam każą .

 8. 8
  +6
  ~ Aabbb
  Środa, 18.11

  Co to znaczy nauczanie zdalne w przedszkolu? Przecież dziecko na "zdalnym" musi być z dorosłą osobą, dostać posiłek itp. Rodzic musi wziąć wolne aby z nim siedzieć. Po co robić fikcję nauczania zdalnego przedszkolaków zamiast nazwać to po prostu czasowym zamknięciem grupy.

 9. 9
  +7
  ~ MP
  Czwartek, 19.11

  A szkoly tańca działają a siłownie zamknięte. Gdzie logika?

 10. 10
  +7
  ~ pp
  Czwartek, 19.11

  "reagować trzeba szybko, " - jaka szkoda że to nie dotyczy innych placówek oświatowych w mieście. Oprócz szkół i przedszkoli gdzie może wiedzą co robić są i takie gdzie panuje chaos i chowanie głowy w piasek. Smutne......

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0658137798309