Niedziela, 13.06.2021, Imieniny: Janina, Jan, Onufry
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Nie żyje Ryszard Tomczyk. Współtwórca Galerii EL

08.11.2020, 12:49:01 Rozmiar tekstu: A A A
 Nie żyje Ryszard Tomczyk. Współtwórca Galerii EL
Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Kolejna smutna wiadomość. Dziś rano zmarł Ryszard Tomczyk - Honorowy Obywatel Elbląga, współtwórca i dyrektor Galerii EL, radny Rady Miejskiej pierwszej kadencji, nauczyciel, artysta malarz i literat, działacz społeczny w obszarze kultury. Miał 89 lat.


Za swoją twórczość artystyczną i działalność społeczną był wielokrotnie nagradzany, w tym Złotym Krzyżem Zasługi, dwukrotnie nadaną odznaką Zasłużonego Działacza Kultury oraz Medalem dla Zasłużonego Działacza Kultury. To wielka strata dla naszego miasta i całego środowiska artystycznego.

 

UM Elbląg

 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ W
  Niedziela, 08.11

  Wyrazy współczucia dla rodziny

 2. 2
  +7
  ~ Znawca tematu
  Niedziela, 08.11

  Urząd Miejski zapomniał, że Ryszardowi Tomczykowi nadano tytuł Honorowego Obywatela Elbląga.

 3. 3
  +8
  ~ Znawca tematu
  Niedziela, 08.11

  Przepraszam nie doczytałem, Ryszard Tomczyk Honorowym Obywatelem Elbląga. Przepraszam.

 4. 4
  +7
  ~ :(
  Niedziela, 08.11

  Rysiu, za wcześnie...:(

 5. 5
  +13
  ~ maluj i pisz
  Niedziela, 08.11

  Odchodzi pokolenie, które w siermiężnych czasach chciało coś robić dla tego miasta. W "demokracji" wycofali się by się "z koniem nie kopać". Szanowny Ryszardzie - maluj "stamtąd" piękny Elbląg i przesyłaj teksty prosto do głów decydentów a nawet ich lekko strasz w czasie snu lub "po wypiciu". Nie żegnam i nie żałuję, że odszedłeś "na lepsze", bo zrobiłeś dla miasta i ludzi więcej niż mogłeś a przecież , wzorem dzisiejszych administratorów miasta, niczego nie musiałeś. Pytanie retoryczne - gdzie są Twoi uczniowie, wychowankowie, współpracownicy? Dlaczego nie przejęli Twojej aktywności?

 6. 6
  +3
  ~ 82300watch
  Niedziela, 08.11

  Trochę przesadziliście Państwo z tym "współtwórcą" skoro na swojej własnej stronie www p. Tomczyk napisał "W Elblągu od początku pracował jako nauczyciel w Oficerskiej Szkole Piechoty nr 3, następnie zaś w Wojskowym Ośrodku Szkolenia Ogólnego. Od roku 1959 do 1989, a nawet do 1995 r., był związany pracą nauczyciela z liceami ogólnokształcącymi Elbląga. W latach 1980 jako także artysta plastyk został oddelegowany do prowadzenia Centrum Sztuki Galeria El, z którą, tzn. z jej twórcą i szefem Gerardem Kwiatkowskim (później Jürgenem Blumem) współpracował od roku 1965."

 7. 7
  +5
  ~ ewa
  Niedziela, 08.11

  Był moim nauczycielem j.polskiego.Niech spoczywa w pokoju

 8. 8
  +1
  ~ Tak czytam...
  Poniedziałek, 09.11

  Był trudny ale i twórczy. Jako człowiek - często irytujący, jako artysta - zmierzający ku perfekcji. Surowy dla innych ale i dla siebie, władczy i chętny do władzy, chcący decydować co, kto, kiedy, jak i gdzie powinien napisać/namalować/opublikować. Łatwa persona to nie była ale i twórcza, gdzieś tam ponad przyziemnością. Mnie bawił, wielu wkurzał, innym był obojętny, szczególnie w ostatnich latach. Miał człowiek swój styl i chwała Mu za to, bo coraz mniej osobowości, a coraz więcej osobliwości w tym kraju. Wyrazy współczucia dla Bliskich.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.