Czwartek, 25.02.2021, Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Od soboty obowiązują nowe obostrzenia. Sprawdź co zamknięto a gdzie są ograniczenia

08.11.2020, 17:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Od soboty obowiązują nowe obostrzenia. Sprawdź co zamknięto a gdzie są ograniczenia
Fot. fb.com/MorawieckiPL

Podczas środowej (4.11.) konferencji prasowej Premier RP Mateusz Morawiecki zapowiedział wprowadzenie od soboty (7 listopada) kolejnych zasad bezpieczeństwa. Co to oznacza? 
 

Premier zapowiedział, że od poniedziałku (9 listopada) uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych przejdą na naukę zdalną. Wszyscy uczniowie i studenci będą uczyć się w domu do 29 listopada.
 

Natomiast od soboty (7 listopada) placówki kultury, m.in. kina i muzea, będą niedostępne dla publiczności.
 

Zmniejszamy także limit osób przebywających w sklepach oraz kościołach. Ograniczamy także działalność galerii handlowych. Hotele będą dostępne tylko dla gości podróżujących służbowo

- informował Mateusz Morawiecki. 
 

Jak zaznaczył Premier cała Polska pozostaje nadal w czerwonej strefie, a dotychczasowe środki bezpieczeństwa nadal obowiązują.
 

Zdecydowane kroki i społeczna dyscyplina to jedyna szansa, aby zatrzymać przyrost zakażeń i zapobiec całkowitemu zamknięciu gospodarki

- dodał Mateusz Morawiecki.
 

Nowe zasady:
 

-Zamknięcie placówek kultury: teatrów, kin, muzeów, galerii sztuk, domów kultury, ognisk muzycznych – od 7 listopada do 29 listopada;

-Hotele dostępne tylko dla gości przebywających w podróży służbowej – od 7 listopada do 29 listopada;

-Ograniczenie funkcjonowania galerii handlowych. Otwarte pozostają punkty usługowe, sklepy z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, artykułami toaletowymi oraz środkami czystości, wyrobami medycznymi i farmaceutycznymi, artykułami remontowo-budowalnymi, artykułami dla zwierząt, prasą;

-Pozostały handel: w sklepach do 100 m2 – 1 os/10 m2, w sklepach powyżej 100 m2 – 1 os/15 m2 (bez zmian) – od 7 listopada do 29 listopada

-Kościoły: 1 os/15m2 – od 7 listopada do 29 listopada  
 

Aktualne zasady bezpieczeństwa, ktore zostały przedłużone do 29 listopada:
 

-Od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-16:00 obowiązek przemieszczania się dzieci do 16. roku życia pod opieką rodzica lub opiekuna

-W transporcie publicznym zajętych 50% miejsc siedzących lub 30% wszystkich

-Zawieszona działalność basenów, aquaparków, siłowni

-Wydarzenia sportowe bez udziału publiczności

-Zawieszenie działania sanatoriów

-Zawieszenie stacjonarnej działalności lokali gastronomicznych i restauracji przy dopuszczeniu prowadzenia działalności w zakresie dowozu lub na wynos

-Ograniczenie zgromadzeń publicznych do max. 5 osób

-Zakaz organizowania spotkań i imprez

-Ograniczenie przemieszczania się osób 70+ (z wyjątkiem obowiązków zawodowych i zaspokajania niezbędnych potrzeb życia codziennego)

 

Jeżeli liczba osób zakażonych przekroczy 70-75 przypadków na 100 tysięcy mieszkańców, będziemy musieli wprowadzić zasady narodowej kwarantanny, bardzo zasadnicze zakazy przemieszczania się

- stwierdził Mateusz Morawiecki. 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (25)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --20
  ~ Covidek20
  Środa, 04.11

  Myślę, że więcej hałasu niż to warte odporność stadna przede wszystkim, należy podziękować dzieciakom , że tak bardzo chętnie manifestuje tylko to manifest ku śmierci . Nie będą musiały aborcji robić, covid za nich wykona zabieg.

 2. 2
  +16
  ~ ile jeszcze?
  Środa, 04.11

  My będziemy zraz zdychać z braku pracy i głodu a żółtki się bawią. Parady, koncerty- coś tu jest nie halo. Dalej wirusek jest od nietoperka?

 3. 3
  +23
  ~ Kryspin
  Środa, 04.11

  Przy obecnym przyroście poziomu zachorowań to już teraz mamy katastrofę w służbie zdrowia. Kolejne ograniczenia, bez prawnego unormowania - i tylko tyle ma do zaoferowania rząd? Kolejne obostrzenia niewiele zmienią. Do tej pory badano jedynie pacjentów objawowych, a zdecydowania większość - bezobjawowych chodziła i zarażała (taką przyjęliście strategię). Wirus obecnie jest wszędzie, nie tylko w galeriach, sklepach czy szkołach. Prawdopodobieństwo zarażenia - jak w ruskiej ruletce. Sami ministrowie się o tym przekonali. Teraz panie Morawiecki jak się przespało miesiące letnie trzeba skupić wysiłek na ratowaniu ludzi, którzy będą umierać po cichu w domach lub na korytarzach szpitali - jak na wiosnę we Włoszech. Za to ponosicie odpowiedzialność.

 4. 4
  +10
  ~ rambo11
  Środa, 04.11

  -Covidek20 - pisowski hipokryto,na twoim miejscu wspomniał bym jeszcze o Marszałku Grodzkim ,no i Tusku ludzie z tak zrytymi baniami jak ty powinny mieć na czole wypalone (JESTEM WYZNAWCĄ SEKTY PIS )aby ludzie omijali cię z daleka.Najgorsze że takie AMEBY jak ty mają głos i mamy w kraju to co mamy.

 5. 5
  +15
  ~ obserwator
  Środa, 04.11

  w czerwcu wskaźniki spadły na potrzeby wyborów ,a teraz bezradność i przerażenie...proszę nie przypisywać protestującym wzrostu zakażeń.amerykański instytut przewidział szczyt zakażeń dla polski na 22 listopada długo przed protestami.wnioski nasuwają się same.

 6. 6
  --11
  ~ Juz idą
  Środa, 04.11

  Protestujecie,zakarzacie niewinnych bo w waszych rodzinach też zachoruja. Czy wy myślicie czy chcecie zamknięcia wszystkich w domach.

 7. 7
  +14
  ~ Czytelnik gazet
  Środa, 04.11

  Panie Premierze !!! Rozwiązanie problemu z pandemią jest banalnie proste !!! Proponuję zorganizować naprędce jakieś wybory, wtedy wirusa nie trzeba już się bać bo zapewne w imię Waszych politycznych interesów znów będzie w odwrocie !!! A żeby go całkowicie dobić należy zainicjować akcję 500 + na każde dziecko, jako dodatek do świątecznego wypoczynku rodziców ze swoimi pociechami !!! RZĄDZĄCY, JESTEŚCIE ŻAŁOŚNI !!! Wasze działania przed drugim nawrotem COVID – u porównać można do przebijania się upadłego przez dno !!!

 8. 8
  +7
  ~ więcej pokory
  Środa, 04.11

  Czy wy sobie ludzie zdajecie sprawę ile pan premier i pan prezes są w stanie poświęcić waszych praw i diabelskich wolności tylko po to abyście nie dostąpili mąk piekielnych i czyśćcowych a dusze wasze mogły pójść do nieba. Ci ludzie niezłomnego szlachetnego ducha próbują was ustrzec przed zatraceniem czy zdajecie sobie sprawę z ogromu ich bezinteresownego oddania i heroizmu i to dla was niewdzięczników.

 9. 9
  --1
  ~ Do_pomorskiego
  Środa, 04.11

  No cóż. Podziękujmy "antymaseczkowcom" i tym, którzy nie unikali dużych skupisk ludzkich - mimo wszelkich zaleceń. Ciekawy jestem, jak to wzrośnie po ostatnim tygodniu beztroskich marszów tzw. kobiet? Przynajmniej będzie wiadomo w czyją stronę wskazać oskarżycielskim palcem.

 10. 10
  +12
  ~ Srovid 19
  Środa, 04.11

  Niech zamykają miejsca gdzie ten wirus jest, w przedszkolu mojego dziecka większość pracowników ma lub miało covida a przedszkole funkcjonowało cały czas. O chuj chodzi?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1128308773041