Wtorek, 1.12.2020, Imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Szpital Miejski ma zostać w całości zakaźny. Wiceprezydent Nowak domaga się od Wojewody odstąpienia od pomysłu

09.10.2020, 21:50:00 Rozmiar tekstu: A A A
Szpital Miejski ma zostać w całości zakaźny. Wiceprezydent Nowak domaga się od Wojewody odstąpienia od pomysłu

W związku z pozyskaną przez Szpital Miejski w Elblągu informacją o możliwości przekształcenia obecnie funkcjonujących oddziałów Szpitala w oddziały zakaźne dla pacjentów chorych na COVID-19, a więc dalszym, skokowym, zwiększeniem w naszym mieście łóżek covidowych, pełniący obowiązki Elbląga Janusz Nowak wystosował dziś do Wojewody Warmińsko-Mazurskigo Artura Chojeckiego pismo w którym domaga się odstąpienia od decyzji przekształcenia naszego Szpitala całkowicie w szpital zakaźny.

 

Decyzje Wojewody leczenia chorych na COVID-19 opierają się dotychczas tylko na dwóch szpitalach w województwie, tj. szpitalach w Elblągu i Ostródzie, co jest wielkim obciążaniem dla obu tych placówek i nie jest zasadne w perspektywie wzrostu zachorowań w całym regionie. Stąd właśnie zwrócenie uwagi przez samorząd Elbląga na konieczność przyjęcia innych rozwiązań. 

 

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Heniu
  Piątek, 09.10

  Rafała tam posłać do wojewody, on pomoże?

 2. 2
  +1
  ~ Splo
  Sobota, 10.10

  Janusz Nowak to może... Nieudacznicy zarządzający Elblomgiem.

 3. 3
  +17
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Sobota, 10.10

  Zdaje się, że pochodzący z Elbląga, absolwent I LO wojewoda Artur Chojecki zbytnio zafascynowal się olsztyńskim "establishmentem", który go wyciska jak cytryne. Tylko kiedy już go wycisnie, wyrzuci niepotrzebna już skórkę i zrobią to także tamtejsi ludzie z PiS bo interesy w Olsztynie nie mają barw partyjnych. Zatem pragnę uświadomić p. wojewodę, że w Olsztynie jest o wiele więcej zachorowań na Covid 19 niż w Elblągu. Jest tam też 8 dużych lub bardzo dużych szpitali a w pobliskim Barczewie stoi też spory i nieuzywany od lat szpital zakazny. Dlaczego zatem spycha pan całe to gówno do Elbląga? Jeśli pieniążki na obwodnicę, kolej miejską, jeśli wskazanie na lokalizację nowych inwestycji, to Olsztyn. Ale jeśli miejsce ryzykownej kwarantanny i leczenia zakażonych wirusem to Elbląg, tak? Czasami mam wrażenie, że gdyby wojewoda był ktoś z Olecka lub Ełku, realizowalby bardziej sprawiedliwa politykę niż Elblązanin na tym urzędzie...

 4. 4
  +8
  ~ gołąb robi w gniazdo
  Sobota, 10.10

  ~Bez ściem - tym razem masz pełną rację. Ten "wojewoda" to chłopiec i robi wszystko co mu silniejsi, tym razem na pewno z Olsztyna czy Ełku, każą. Ale mamy jeszcze partaigaulaitera Lońka, portasa, Elę, wciskacza a nawet wilka. Oni "dbają" p Elbląg lepiej niż wróblewski, bo on "dużo robi". Za dwa tygodnie WSzZ będzie cały zakaźny. Wybrano wróblewskiego i mamy co mamy. Nowak może pisać ile chce - w takich sprawach działa się zakulisowo, a jak zapadnie decyzja to już po "ptokach". Mamy też Sławka Sadowskiego . ale też członek pis. Tylu elblążan panuje w regionie a szuwary adolfa rozrastają się. Wojewodzie doniesiono o likwidacji miejskiego i efekt jest - zarabiać ma Ela, a miejski szpital przejmie role uboczne, w tym spokojnej starości. pieczęć Nowaka powala :). Dzięki harleyowi.

 5. 5
  +1
  ~ zaskoczenie
  Sobota, 10.10

  A to się meszka postarał - takie zadęcie, groźby i zabrakło prądu. Może ta sama petycja z podpisami będzie wysłana do wojewody? Wystarczy zmienić nagłówek. A taki zasłużony meszka i mu zlikwidowali obiekt na którym znowu chciał zaistnieć. Nic straconego - teraz meszka pokaże swoje możliwości w przekonywaniu , a że ma zasługi dla pis (referendum), to jest jedynym którego wojewoda wysłucha a nawet zadość uczyni prośbie takiego groźnego "działacza".

 6. 6
  +8
  ~ Robert Koliński
  Sobota, 10.10

  Bardzo słuszna decyzja i celne argumenty prezydenta Nowaka - raz, że w województwie są inne miejsca, dwa, że kasę na odszkodowania trzeba zabezpieczyć, trzy, że nie ma specjalnie kim ani za co obsadzać kolejnej placówki pracującej pod specjalnym reżimem, tym bardziej, że za decyzjami wojewody nie idą żadne pieniądze. Tak właśnie rząd "walczy z epidemią" w praktyce - "wirus się cofa" oświadczy Pinokio a potem następuje totalna improwizacja i jedna wielka prowizorka prowadzona na żywioł.

 7. 7
  +4
  ~ Antypis
  Sobota, 10.10

  Wstyd wstyd teraz niech przesle ta kase co oszczyn nakradl sie koszten Elblaga teraz czas na Elblag oszczyn zaorac i gnojowe wylac

 8. 8
  +9
  ~ Fredek
  Sobota, 10.10

  Elbląg został niestety zapomniany przez wszystkich,w szczególności przez parlamentarzystów z " naszego " okręgu,nie wiem jeszcze czego my,elblążanie,szukamy w tym dziadowskim regionie,który nas wali w rogi pod każdym względem.olsztyn był ,jest i będzie prowincjonalną pięścią liczącą swoje kompleksy kosztem Starego i hanzeatyckiego ośrodka,to dziurą zabiera dechami z mieszkańcami o mentalności pegeerowców,a my cicho siedzimy.Elbląg niedługo stanie się częścią Metropolii Ujścia Wisły,czy tego ktoś chce czy nie,pora się odłączyć od bagienne pijawki.

 9. 9
  +3
  ~ No wicie
  Sobota, 10.10

  Można mówić tylko mówiący musi rozumieć. A tak ?

 10. 10
  +2
  ~ ostry
  Sobota, 10.10

  można mówić tylko słuchający musi zrozumiec. jak ma mózg.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.97685790061951