Wtorek, 26.01.2021, Imieniny: Paulina, Wanda, Tytus
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Dyżury nie wracają do urzędu. Radni mają swoje sposoby na spotkania z mieszkańcami

13.09.2020, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dyżury nie wracają do urzędu. Radni mają swoje sposoby na spotkania z mieszkańcami

Jednym z ważniejszych elementów pracy radnego są spotkania z mieszkańcami. Do tej pory, to podczas dyżurów, elblążanie mogli zgłosić im swoje problemy, wnioski czy interwencje. Ze względu na pandemię COVID-19 dyżury organizowane w Ratuszu zostały czasowo zawieszone. W wielu miastach zostały one już przywrócone. Elbląg jednak do nich nie należy. 

Pandemia zmieniła tryb pracy Rady Miejskiej w Elblągu. Od blisko pół roku sesje i komisje odbywają się zdalnie. Dyżury radnych w kwietniu zostały zawieszone do odwołania. To na razie się nie zmienia. To jednak nie oznacza, że mieszkańcy nie mają dostępu do swoich radnych.

Radnym jest się 24 godziny na dobę i pandemia tego nie zmieniła. Nadal spotykam się z mieszkańcami. Nowoczesne środki komunikacji w tym pomogły. W tej chwili przeszedłem jednak na tryb zdalny. Kontaktuję się z mieszkańcami za pomocą messengera, e-maila czy Skype'a. Jeśli jest potrzeba, spotykam się z nimi osobiście, oczywiście zachowując zasady bezpieczeństwa. Myślę, że to dużo wygodniejsze dla mieszkańców i zostanę już przy tym trybie. Na dyżury w urzędzie trzeba było się zapisywać, odbywały się one tylko w godzinach funkcjonowania Ratusza. Teraz jestem bardziej elastyczny i dostępne. Przykładowo ostatnie spotkanie online miałem w sobotę, to duże ułatwienie dla osób, które w tygodniu pracują

- mówi radny Paweł Kowszyński (PiS).

Radni wracają również do spotkań twarzą w twarz z mieszkańcami. Przykładowo. 7 października, na pierwszy dyżur, po przerwie związanej z pandemią, zaprasza radny Marek Kamm (Koalicja Obywatelska). Odbędzie się on jednak nie w Ratuszu, ale w restauracji na Starym Mieście.

Nie mam lęku, że zakażę się koronawirusem. Będziemy zachowywać środki bezpieczeństwa. Zamierzam respektować zalecenia dotyczące obosrzeń związanych z koronawirusem. Z dyżurami już w ubiegłym roku "wyszedłem" z Urzędu już w ubiegłym roku. W tej chwili urząd jest mało dostępny dla mieszkańców, więc myślę, że to się sprawdzi

- dodaje Marek Kamm.

Przypomnijmy. Adresy e-mail, a w niektórych przypadkach również numery telefonów radnych znajdziemy na stronie internetowej Rady Miejskiej w Elblągu. http://radamiejska2018-2023.elblag.eu/index.php/aktualnosci

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +14
  ~ uczyciel
  Niedziela, 13.09

  A nauczyciele niczego się nie boją...

 2. 2
  +12
  ~ Szczerze
  Niedziela, 13.09

  Takich radnych to na kopach rozgonic razem z resztą .

 3. 3
  +9
  ~ Co takiego
  Niedziela, 13.09

  Jaki kowod jaki koronawirusa, przeciez wy bez maseczek i odstepow i przylbic wszędzie na spotkaniach ,imprezach. Was prawo polskie też obowiazuje i przepisy.

 4. 4
  +13
  ~ Pacjenci
  Niedziela, 13.09

  Dlaczego część przychodni z funduszu normalnie pracuje i przyjmują pacjentów a część bimba. Nie przyjmują pacjentów pensje w dół. A wideo rozmowy to dla picu. zona6leczyla się prawie 800 zł wydała na leki. Tak leczą.

 5. 5
  +4
  ~ wybrańcy
  Niedziela, 13.09

  Złego i diabeł nie weźmie.

 6. 6
  +10
  ~ 100% elblążanin
  Niedziela, 13.09

  Urząd mało dostępny dla mieszkańców.....

 7. 7
  +5
  ~ Czeslaw
  Niedziela, 13.09

  Ten, co pisał ten artykuł, niech go przeczyta jeszcze raz, tylko powoli....przecież to jakiś bełkot.

 8. 8
  +10
  ~ zezowate szczęście mieszkańców
  Poniedziałek, 14.09

  Robienie szumu w celu uzasadnienia swojej kasy i jej podwyżki. Dajcie przykłady co ze spotkań z mieszkańcami zostało zrealizowane poza pytaniami kierowanymi do "prezydenta" po odpowiedź "Dziwię się. Z uwagi na ..., nie.".RM aktualnej kadencji jest najbardziej ospała w dziejach miasta po 45. Niczego nie inicjuje a jedynie ćwiczy wymachy ramion pod muzykę Witolda. Odwróciły się role - to "prezydent" stawia zadania RM i obsobacza publicznie "radnych". Koalicja i opozycja dba tylko o swoje wypłaty oraz miejsca pracy dla siebie i bliskich w UM i spółkach miejskich. Taka to demokracja koalicyjna w porozumieniu z opozycją. Ale współczuję wam tak ciężkich spotkań z mieszkańcami w restauracji. Zapewne wychodek jest ciągle zajęty. Może w katedrze w konfesjonale?

 9. 9
  +11
  ~ jak lekarze na NFZ
  Poniedziałek, 14.09

  A do markecików i biedronek to radni chodzą? Na wakacjach byli? I tam koronki nie było? No patrzcie

 10. 10
  +10
  ~ Mieszkaniec Elbląga
  Poniedziałek, 14.09

  Jeśli radny pracuje zdalnie, to powinien publikować kontakt na messengera, e-maila czy Skype"a.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.88644695281982