Piątek, 25.09.2020, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Hurtownia papiernicza, zakład stolarski i sprzedawca części samochodowych. Tu też wykorzystasz turystyczne 500+?

12.08.2020, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Hurtownia papiernicza, zakład stolarski i sprzedawca części samochodowych. Tu też wykorzystasz turystyczne 500+?
Źródło: https://pixabay.com/zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Hurtownię artykułów papierniczych czy zakład stolarski znajdziemy w rejestrze, wśród elbląskich firm, które honorują płatność bonem turystycznym. - Te firmy raczej nie proponują zakupów za te 500 zł, więc co? Bon turystyczny to super sprawa, tylko bardzo ciężko rozszyfrować tę listę - mówi pan Michał z Elbląga.

Bon turystyczny, wynoszący 500 zł na każde dziecko, funkcjonuje od 1 sierpnia. To kolejna forma wsparcia uruchomiona przez rząd w związku z epidemią koronawirusa, tym razem z myślą o branży turystycznej i rodzinach. Po niecałych dwóch tygodniach działania bonu widać, że to świadczenie jest niezwykle popularne. Bonami zapłacimy za wypoczynek nad jeziorem, w górach czy też na wyjątkowo w tym roku popularnej Mierzei Wiślanej. Wielu rodziców chce je wykorzystać jeszcze w sierpniu. To już może być nieco trudniejsze. Uwagę na to zwraca Czytelnik info.elblag.pl, który bezskutecznie usiłował dokonać rezerwację. 

Pomyślałem, że fajnie byłoby wybrać się z dziećmi na jakiś weekendowy wypad, jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego. Postanowiłem wykorzystać bon. Niestety w większości miejsc, do których się dodzwoniłem, usłyszałem: "nie mamy już wolnych terminów", w pozostałych ceny noclegów były zwyczajnie za wysokie

- mówi pan Michał z Elbląga, Czytelnik info.elblag.pl.

Zainteresowanie rzeczywiście jest bardzo duże. Mamy setki pytań, maile, SMS-y, od osób, które chciałby skorzystać z naszej oferty i zapłacić bonem. Niestety do końca sierpnia mamy turnusy kolonijne i nie jesteśmy w stanie nikomu potwierdzić rezerwacji. W przypadku grup kolonijnych obostrzenia są na tyle duże, że nawet jakby były wolne miejsca, to nie możemy ich wynająć. Chętnych zapraszamy od września

- Maria Teresa Karczewska, współwłaścicielka biura podróży Solar, oferującego wypoczynek w ośrodku w Mikoszewie.

Nie każdemu uda się wykorzystać bon jeszcze w te wakacje, ale czas na to jest aż do końca marca 2022 roku. Co więcej, lista miejsc, w których możemy płacić bonem, wydłuża się niemal codziennie. Widać to również wśród elbląskich przedsiębiorców, choć tu niektóre pozycje mogą wydać się naprawdę zaskakujące, na co również zwraca uwagę Czytelnik info.elblag.

Obecnie na liście miejsc honorujących płatność bonem znajdziemy 36 podmiotów z Elbląga. Wśród nich są bura turystyczne, hotele, czy właściciele apartamentów nad morzem, ale znajdziemy tu również hurtownię papierniczą, jeden z największych zakładów meblowych w Elblągu czy zakład produkcji skórzanej. Jak się okazuje większość z nich oprócz swojej głównej działalności, prowadzi również działalność turystyczną np. wynajem nieruchomości położonych nad morzem. Tak jest np. w przypadku przedsiębiorstwa EKO prowadzącego w Elblągu hurtownię artykułów szkolnych i biurowych.

Ludzie widzą na liście hurtownię i dzwonią do nas, pytają, czy mogą u nas zrobić zakupy. To oczywiście niemożliwe, niezgodne z przepisami i ideą bonu. My prowadzimy wynajem apartamentów nad morzem i na to można u nas wykorzystać bon

- wyjaśnia pan Krzysztof z EKO.

- Niektóre pozycje na tej liście są jeszcze trudniejsze do rozszyfrowania. To często samo imię, nazwisko i adres. Ciężko się domyślić jaka oferta za tym się kryje, a w rejestrze nie ma ani numeru telefonu, ani adresu strony internetowej. Trudno się tu połapać, dobrze, że tych zarejestrowanych firm jest całkiem sporo - dodaje czytelnik info.

Przypominamy. Wykaz hoteli, domków i apartamentów, który prowadzi Polska Organizacja Turystyczna, dostępny jest na specjalnej stronie internetowej.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Tomasz
  Czwartek, 13.08

  Może jak nie wiadomo jaki wynajem po nazwie to warto zrobić artykuł aby mogły takie firmy z Elbląga dodać się i pokazać co się za nimi kryje. Naturalne jest to, że jeśli nie ma obowiązku zakładania kolejnych firm to pod jedna kryją się inne działalności, a pomysłodawcy nie pomyśleli na początku aby dodać rubrykę przy firmie aby dopisać nazwy swoich obiektów. Wszystko robione na kolanie, więc co się dziwić.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.