Poniedziałek, 28.09.2020, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Bon turystyczny. 500 zł na wakacje można wykorzystać również w Elblągu

03.08.2020, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Bon turystyczny. 500 zł na wakacje można wykorzystać również w Elblągu
Źródło: https://pixabay.com/zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Z niecierpliwością czekaliśmy na możliwość skorzystania z turystycznego 500+. Na to przynajmniej wskazują liczby. - W ciągu pierwszych kilku dni funkcjonowania bonów aktywowano ich już ponad 180 tys. - informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik ZUS. Jednocześnie zarejestrowano ponad 17 tys. podmiotów akceptujących bony, wśród nich są również te z Elbląga.

Polski Bon Turystyczny to forma wsparcia uruchomiona przez rząd w związku z epidemią COVID-19. Wynosi 500 zł, na każde dziecko. Za pomocą bonu będzie można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju.

Katalog firm, w których można wykorzystać bon obejmuje 8 475 podmioty tustyczne oraz 8956 menadżerów i recepcjonistów. Tylko dziś zarejestrowano kolejne 103 podmioty, 114 menadżerów i 206 recepcjonistów

- informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik ZUS w województwie podlaskim.

W tej liczbie podmiotów akceptujących bony znajdują się również szesnaście firm z Elbląga, wśród nich są biura podróży, hotele, a także podmioty oferujące wynajem apartamentów.

Lista podmiotów, w których można skorzystać z bonu, znajduje się na stronach: www.bonturystyczny.gov.pl , www.pot.gov.pl , www.polska.travel.

Z bonu można korzystać od minionego weekendu. W całym kraju uprawnionych do skorzystania z turystycznego 500+ jest 3 999 101 osób. Do tej pory w bonach wydano już 2,3 mln zł.

W ciągu pierwszych dni funkcjonowania aktywowano 181 362 bonów, z tego 2 253 wykorzystano już całkowicie, a 719 tylko częściowo

- dodaje rzeczniczka ZUS.

Bon turystyczny można aktywować po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Dodatkowe 500 zł na wakacje należy wykorzystać aż do końca marca 2022 roku.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +20
  ~ Jóreq
  Poniedziałek, 03.08

  Bawcie się dobrze za moje podatki. Pozdrawiam.

 2. 2
  +11
  ~ urzędnicy
  Poniedziałek, 03.08

  codzienne występy kabaretu w urzędzie miejskim, ilość miejsc ograniczona, ubaw po pachy

 3. 3
  +14
  ~ Czytelnik
  Poniedziałek, 03.08

  Już się pojawiły ogłoszenia o sprzedaży czeków. Niech żyje Polska socjalna.

 4. 4
  +9
  ~ Twój email
  Poniedziałek, 03.08

  Szanowny emerycie, głosowałeś na Anżeja DU_Ę? Zostałeś zrobiony w konia, a NIErząd Bezprawia i Niesprawiedliwości wystrychnął Ciebie na dudka !!!

 5. 5
  --8
  ~ Jahimi
  Wtorek, 04.08

  W końcu porządny rząd. Już chociaż wiem gdzie teraz moje podatki idą bo do tej pory to żarli osmiorniczki

 6. 6
  +7
  ~ Tadd
  Wtorek, 04.08

  Jahimi a teraz opłacają swoich na sztucznie tworzonych stanowiskach i w spółkach skarby państwa, Ośmiorniczki to pikuś :D

 7. 7
  +7
  ~ Zabrac
  Wtorek, 04.08

  500plus,bon,300, kopa o do roboty.

 8. 8
  +4
  ~ Ktoś
  Wtorek, 04.08

  Ten wykaz podmiotów bardzo słaby do wyszukiwania. Same nazwy (często tylko imiona i nazwiska) nic nie mówią. Jak ktoś na wprost nie wie gdzie chce jechać to po wskazanych danych trudno coś zaplanować żeby wiedzieć co, kto oferuje. Powinien być odnośnik przy każdej propozycji.

 9. 9
  +2
  ~ azxxx
  Wtorek, 04.08

  ale artykuł, to juz mogliście wymienić jakie?

 10. 10
  --3
  ~ Elblazanka
  Wtorek, 04.08

  Ludzie wam zawsze cos nie pasuje a to jest chore jakies zazdrosci mozna odczuc czytajac wasze kometarze ktos wam zabrania miec dzieci to jest kasa na dzieciaki. Nie kazdy ja przepija itd niektorych nie stac wylozyc kase na kolonie dla dzieci nie oszukujmy sie sa drogie bardzo fajny pomysl z bonami.Niech te dzieciaki spedza fajne wakacje.A jesli piszecie tu o podatkach to czemu nie piszecie w artykulach co sa o wiezniach oni jedza itd za kase nasza tylko uwieliscie sie na to co jest dla dzieci.Pozdrawiam ZAZDROSNIKOW

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.