Piątek, 20.05.2022, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Uczniowie I LO odebrali świadectwa dojrzałości. Co myślą o wynikach matur?

11.08.2020, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Uczniowie I LO odebrali świadectwa dojrzałości. Co myślą o wynikach matur?
fot. Adrian Sajko

Od dziś, 11 sierpnia, tegoroczni maturzyści mogą odbierać w szkołach świadectwa dojrzałości. W tym roku, z powodu pandemii, na ten dokument musieli poczekać dłużej. Redakcja info.elblag.pl odwiedziła I Liceum Ogólnokształcące w Elblągu, aby podpytać o wyniki egzaminu.

W Elblągu do egzaminu dojrzałości przystąpiło blisko 1300 absolwentów szkół średnich. Ze względu na koronawirusa odbył się on z miesięcznym opóźnieniem, nie w maju jak zawsze, ale w czerwcu. Dodatkowo po raz pierwszy w historii przeprowadzano go w reżimie sanitarnym. Matura w tym roku była więc inna niż wszystkie poprzednie.

Jestem zadowolony ze swojego wyniku. Myślę jednak, że nie wszystkie osoby, które podeszły do egzaminu w czerwcu, mają dziś powodowy do radości. Sytuacja związana z COVID-19 odbiła się na wynikach. Wiele osób, nie było nauczonych tego, jak samodzielnie się uczyć w domu. Dla nich to był dodatkowy egzamin jeszcze przed samą maturą. Jak widać po wynikach, wielu go nie zaliczyło

- mówi Maciej Michalski, absolwent I LO.

Jestem dumna ze swojej klasy i życzę im jak najlepiej. Mam nadzieję, że sobie poradzili i że dostaną się na te studia, które sobie wymarzyli. Jedno jest pewne tę pandemiczną, covidową maturę zapamiętamy na długo. Dla młodzieży nie był to jednak łatwy egzamin

- dodaje Monika Andrzejczyk, wychowawczyni klasy humanistycznej.

Dziś maturzyści poznali swoje wyniki - rano opublikowała je Centralna Komisja Egzaminacyjna i komisje obwodowe. Od dziś szkoły wydają absolwentom świadectwa dojrzałości. W niektórych szkołach była to wyjątkowa chwila.

Te świadectwa można odebrać w dowolnym terminie, w sekretariacie szkoły. Dziś jest o tyle szczególny dzień, że są z nami również wychowawcy. Młodzież ma więc szansę porozmawiać z nimi, pochwalić się wynikami, zrobić pamiątkowe zdjęcia, a także odnaleźć się na tablo rocznika

- mówi Anna Luiza Górecka, wicedyrektorka I LO.

To była wyjątkowa matura dla nas, rodziców i przede wszystkim dla samych uczniów - dodaje wicedyrektorka liceum. - Dzieci przeżywały ogromny stres. Uczniowie długo nie wiedzieli co z nimi będzie, jakie będą wytyczne odnośnie do matur. Na pewno bardzo się denerwowali. Trzeba było ich wysłuchać, uspokoić.

Większość naszych młodych rozmówców z wyników jest zadowolona, choć niektórzy przyznają, że tegoroczny egzamin był "wyjątkowy".

To była dziwna matura. Najtrudniejsza dla mnie była matematyka, która w tym roku była bardzo trudna, ale poradziłam sobie. Wybieram się na ekonomię i myślę, że ten wynik pozwoli mi się dostać na studia. Naprawdę jestem zadowolona

- mówi Sonia Kamińska, tegoroczna maturzystka, absolwentka klasy matematyczno-fizycznej.

Nie stresowałem się. Najpewniej czułem się z matematyki. Mam 88 proc. z podstawy, myślę, że jest to wynik, który pomoże mi się dostać na wymarzone studia politechniczne

- dodaje Filip Abrusiewicz, tegoroczny maturzysta.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 12 ) Fot. Adrian Sajko


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Naukowiec
  Wtorek, 11.08

  Jakoś się nie pochwalili czy wszyscy zdali.

 2. 2
  --3
  ~ Absurd
  Wtorek, 11.08

  GDZIE maseczki co. Wykształceni nauczyciele???

 3. 3
  0
  ~ bluselka
  Wtorek, 11.08

  Masecka musi zakryc usta i NOS. Czy to tak tudno zrozumiec, ze tylko wtedy jest ona efektywna?

 4. 4
  +1
  ~ rafał
  Środa, 12.08

  warmińsko-mazurskie, najgorszy wynik w Polsce.

 5. 5
  +4
  ~ Mikuja
  Środa, 12.08

  Z podstawą na politechnikę??? Powodzenia!!!

 6. 6
  +3
  ~ Mikuja
  Środa, 12.08

  Z podstawą na politechnikę??? Powodzenia!!!

 7. 7
  +1
  ~ Justyna
  Środa, 12.08

  Najgorsze wyniki województwo warmińsko mazurskie słabe przygotowanie. Strajk koronowirus wszystko się przełożyło A może i coś jeszcze ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0840499401093